Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:04
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 10:55   Jak uzyskaæ efekt marbelizingu?
0
UP DOWN


Posty: 418
Piotr G
Go¶æ





Wys³any: Pi± Mar 31, 2006 9:11 pm Temat postu: Jak uzyskaæ efekt marbelizingu ?

--------------------------------------------------------------------------------

Tak jak w temacie - jak uzyskaæ efekt marbelizingu lub krystalizacji ??
Z tego co wyczyta³em na angielskich stronach trzeba daæ czarny podk³ad, potem srebrny i na ten srebrny na³o¿yæ foljê, a potem daæ na to lakier candy. Szczerze mówi¹c próbowa³em takiego rozwi¹zania i mi nie wychodzi³o z powodu szybkiego wysychania srebrnego podk³adu co nie pozwala³o na marbelizacjê. Czy do tego potrzebne s¹ jakieœ specjalne farby ? I jeszcze jedno - czym mo¿na zast¹piæ lakiery candy ? (a mo¿e siê nie da).
Dla tych co nie wiedz¹ o czym piszê zdjêcie na dole gotowego efektu.


Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Sob Kwi 01, 2006 9:10 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jako czarnego t³a u¿yj akrylu,i srebrn± baz± natry¶nij na ¶wie¿y, jeszcze mokry,akryl i dotakiej powie¿chni klei siê foljê.
Tak± metodê widzia³em na pokazach lakierniczych,po wysuszeniu "marmurka" zosta³ on pokryty klarem.
Candy natomiast niczym nieda siê zast±piæ
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


Darek



Do³±czy³: 06 Lut 2006
Posty: 29

Wys³any: Sob Kwi 01, 2006 9:56 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wiecie mam pro¶bê, O co z tym chodzi foto mnie zaciekawi³o a nie kumam nic o tym co piszecie. Co to jest Candy? O jak± folie chodzi? Co zrobiæ je¶li chce siê miec inny kolor? Mo¿na takie cudo zrobic np na b³otniku?
Poproszê o wyt³umaczenie tak jak ¶rednio wyszkolonemu szympansowi
Pozdrawiam

Powrót do góry


Piotr G
Go¶æ





Wys³any: Nie Kwi 02, 2006 12:42 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

@ Darek
To co widzisz na zdjêci to jest efekt nazywany po angielsku Marbelizacj¹ (nie wiem jak mo¿na nazwaæ taki efekt po polsku). Candy to jest nawa seri lakierów "pó³barwnych" - taki bezbarwny koloryzowany i jest on dosyæ drogi. W stanach z tego co wyczyta³em taki efekt uzyskuj¹ k³ad¹c na czarny podk³ad srebrn¹ farbê i zanim ona wyschnie nak³ada siê na to pomiêt¹ foliê. Po jej zdjêciu zostaj¹ œlady (gdzie niegdzie wiêcej srebrnego, gdzie indziej mniej ). Na to wszystko k³ad¹ lakier candy o barwie jak¹ chc¹ uzyskaæ. S¹dzê ¿e na zdjêciu by³o tak: Czarny, potem srebrny, na to folia, a po zdjêciu foli candy red (czyli cukierkowy czerwony ) no i z tego zestawu wychodzi cosik takiego. No ale mogê tylko domniemywaæ bo samemu mi siê jeszcze nie uda³o

Powrót do góry


Darek



Do³±czy³: 06 Lut 2006
Posty: 29

Wys³any: Nie Kwi 02, 2006 9:39 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A teraz ju¿ kumam. Rozumiem ¿e folia nie jest jaka¶ specjalna ?

Powrót do góry


Piotr G
Go¶æ





Wys³any: Nie Kwi 02, 2006 8:54 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Niektórzy u¿ywaj± do tego celu worki na ¶mieci

Powrót do góry


Darek



Do³±czy³: 06 Lut 2006
Posty: 29

Wys³any: Pon Kwi 03, 2006 11:18 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ok!!
Mam nadzieje ze nied³ugo znajde chwilke i zadzialam, zobaczymy co wyjdzie. Czarny mam,srebro,klar mam , folia te¿ jakas sie znajdzie tylko musze dokupiæ Candy. A w³asnie wpad³em na pomys³ czy mo¿na zamiast foli po³o¿yæ sreberka(np takie do kanapek, bardziej mo¿na kombinowaæ z pogieciem).
...............Mo¿e to g³upie ??
Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group