Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 19:39
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 11:00   Komora lakiernicza.
0
UP DOWN


Posty: 418
zbyszek szeremeta



Do³±czy³: 29 Mar 2006
Posty: 6
Sk±d: NOWOGRODZIEC
Wys³any: Nie Kwi 02, 2006 5:37 pm Temat postu: komora lakiernicza prosze pomozcie

--------------------------------------------------------------------------------

dzien dobry to moj pierwszy raz na forum ale do rzeczy jestem lakiernikiem od jakiegos czasu marzy mi sie komora bezpylowa komore mam ale niewiem jak ja ogrzewac wiem ze najlepiej zamontowac wymiennik ciepla ale skad go wziasc gdzie kupic myslalem zeby zamatowac webasto w kanale kturym transportowane jest powietrze do sufitu filtracyjnego ale z powodu przeciw pozarowych niewiem czy to dobry pomysl poradzicie co zrobic lub gdzi szukac pomocy prosze o jak najszybsza pomoc

Powrót do góry


andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 179
Sk±d: gdynia
Wys³any: Nie Kwi 02, 2006 7:33 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

same kana³y mo¿esz wykonac samemu ,ale na palnik nie ¿a³uj.
kup porz±dny palnik grzewczy , na gaz , mazut , lub co tam jeszcze.
swojego czasu na mazowszu by³a firma która produkowa³a repliki palników montowane w kabinach saico.
bardzo dobre.
montujesz dwa wentylatory 1 na wyci±g , drugi na nadmuch.
oraz system ¿aluzji w celu domykania kana³ów - co umozliwi Ci sterowanie przep³ywem , oraz cyrkulacj± powietrza, oraz zmiana obiegów otwarty/zamnkniêty.
i masz praktycznie prawdziw± komorê .
jedyne czego nie zrobisz samemu to bêben grzewczy - warto zaadoptowaæ jaki¶ gotowy .

ja pracowa³em kiedy¶ na takiej komorze z ogrzewaniem webasto, ale k³opot tkwi w ustawieniu temperatury.
ci±gle jest za gor±co, nie ma obiegu zamkniêtego .
nie nadaje sie , bo nie mo¿na zrobiæ samego nadmuchu bez grzania.

Powrót do góry


zbyszek szeremeta



Do³±czy³: 29 Mar 2006
Posty: 6
Sk±d: NOWOGRODZIEC
Wys³any: Nie Kwi 02, 2006 9:50 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

no dzeki ale ja kanal i wentylatory mam do pelni szczesci brakuje mi wlasnie palnika i to najlepiej na olej opalowy niemam pojecia gdzie muglbym takie cudo kupic jak wiecie cos o firmie w kturej produkuja lub sprzedaja takie zeczy to taka informacja jest dlamnie bezcenna z lub jakie kolwiek wskazowki gdzie mam szukac z gory dziekuje

Powrót do góry


zbyszek szeremeta



Do³±czy³: 29 Mar 2006
Posty: 6
Sk±d: NOWOGRODZIEC
Wys³any: Nie Kwi 02, 2006 9:56 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

andrew
czesc moze wiesz o jakims kontakcie z taka firma co produkuje takie palniki lub nimi chandluje

Powrót do góry


andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 179
Sk±d: gdynia
Wys³any: Pon Kwi 03, 2006 7:37 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

szuka³em troszke w necie - jest tego dosyæ sporo.
jak chcesz zrobie zdjêcie takiego palnika profesionalnego i wysle , bedziesz wiedzia³ jak to wygl±da.
zobacze kto jest producentem tego mojego

Powrót do góry


wojtek
Go¶æ





Wys³any: Pon Kwi 03, 2006 11:43 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja mam Riello. tego chyba jest najwiêcej.wyci±ga od 100 do 250 kw, zale¿nie od dyszy. w tej chwili mam 120kw . to wystarcza na 20000 m3/h nadmuchu. do tego wymiennik 120000 Kcal/h. jest zapas? jak masz ju¿ lakierniê to zrób porz±dny nadmuch, dodam jeszcze powierzchnia filtrów sufitowych oko³o 20m2. to bêdzie profesjonalna kabina. nie bêdê poruszaæ tematu posadowania kabiny. hej

Powrót do góry


zbyszek szeremeta



Do³±czy³: 29 Mar 2006
Posty: 6
Sk±d: NOWOGRODZIEC
Wys³any: Pon Kwi 03, 2006 5:48 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

siemka hlopaki no wstepie dzieki wielkie niewiem co bym bez was zrobil pewnie mnostwo bzdur andrew jak bys mogl to bardzo prosze o zdiecie twojego cacka na mojego e-mejl:zibiauto1@op.pl i jekis adresy z netu bo prawde mowiac niewie do konica czego szukam riello to nazwa firmy mam nadzije pokrece sie kolo tego tematu more uda mi sie cos znalezc na necie moje wentylatory robia okolo26000m3/h powierzchnia filtra sufitowego 15m/2 powierzchnia filtra podlogowego 15m/2 glebokosc fosy 95cm mam nadzieje ze wystarczy

Powrót do góry


wojtek
Go¶æ





Wys³any: Pon Kwi 03, 2006 6:55 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

no to prawie wszystko masz na dobrej drodze. mo¿e tego sufitu mog³o by byæ trochê wiêcej. no i brakuje Ci dobrej grza³ki. u¿ywan± bêdzie ciê¿ko znale¿æ, bo kto by rozebra³ generator. szukaj w¶ród producêtów kabin. grzanie i wentylator to podstawa w komorze. nie wiem jakie masz wymiary lakierni, ale 26000 to na du¿± komorê do wody, tylko trochê ma³o filtra na suficie. te te¿ maj± swoje normy przepustowo¶ci.

Powrót do góry


zbyszek szeremeta



Do³±czy³: 29 Mar 2006
Posty: 6
Sk±d: NOWOGRODZIEC
Wys³any: Pon Kwi 03, 2006 7:49 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

wymiary lakierni 7m na4.5m

Powrót do góry


wojtek
Go¶æ





Wys³any: Pon Kwi 03, 2006 9:02 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja mam 4/6/2,55 i 18 m2 sufitowego. nadmuch oko³o 18000 z filtrami. to ju¿ daje ³adny opad. zbyt ma³o filtra powoduje wiêksze zawirowania, no i nie przepu¶cimy przez kabinê wiêkszej masy powietrza. s± kabiny co maj± i pe³ne sufity, s± co daj± mniejszy k±t dla lamp w skosach, no ale teraz to my¶l o dobrej nagrzewnicy. tradycyjnie to jest wentylator nadmuchowy i wymiennik. to siê nazywa generator. tak robi± produceñci kabin. to RIELLO to dok³adnie w³oska firma . palniki te s± czêsto spotykane przy komorach. sam mam taki. mia³em pierwsz± kabinê z 88r i tam te¿ by³ z tego samego roku palnik riello. tylko siê leje opa³. masz do¶æ spor± powierzchniê lakierni wiêc mu¶isz mieæ dobre grzanie . inaczej to nie bêdzie lakiernia bezpy³owa. minimalny opad to jest 0,16m/s.dla twojej powierzchni to bêdzie ko³o 18000 wiêc to trzeba czym¶ nagrzewaæ.
do wody to trochê za ma³o. dodaæ mo¿esz ze cztery tysi±ce.

Powrót do góry


Zdzisek
Go¶æ





Wys³any: Wto Kwi 04, 2006 7:20 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Panowie prosze o pomoc!!!!!!albo o rade jak kto woli!!!Jakie filtry lub z czego zastosowac do oczyszczania wtlaczanego powietrza do amatorskiej kabiny lakierniczej????to pierwsze pytanie a drugie to takie z ciekawosci czym szlifujecie szpachle oscylacyjna czy mimosrodowa?????

Powrót do góry


wojtek
Go¶æ





Wys³any: Wto Kwi 04, 2006 8:47 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

proponuje ci firmê APP ,lub PRO-WEST www.prowest.pl.firma docina na dany wymiar. powinien mieæ taki filtr 500-600 g/m2. cena m2 oko³o 60 z³. te filtry montuje siê jako dok³adne sufitowe w kabinach lakierniczych. w razie czego pytaj.
www.app.com.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang