Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Wojt@s
Wys³any: 2009-10-07, 19:20   pistolet - jaki najlepiej dobraæ do mojego kompresora
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam szanownych lakierników!! Dopiero raczkuje w temacie wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ.

Przegl±daj±c oferty pistoletów z ni¿szej pó³ki bo takowy narazie mogê zakupiæ cenowo ok.100-150z³, doczyta³em o ró¿nych rodzajach tych pistoletów, hvlp, hp itd. Chcia³bym by¶cie doradzili mi pistolet jaki najlepiej dobraæ.

Kompresor : 100 litrów baniak, silnik 1.5kW ( 2km ), 2 cylindry w uk³adzie V, wydajno¶æ wed³ug producenta 390l/min .

takowy pistolet my¶lê do k³adzeniu bazy akrylowej i klaru
http://allegro.pl/item770...p_hit_2009.html
Co o tym my¶licie?? który rodzaj wybraæ? za wszystkie cenne uwagi serdecznie dziêkuje.
 

baqo 
Wys³any: 2009-10-07, 19:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Wojt@s napisa³/a:
który rodzaj wybraæ?
jak z³oty tyle pobiera co w opisie ,to wybra³bym tego. g³owica wygl±da bardziej przekonuj±co,podobna do profesjonalnych obecnie u¿ywanych pistoli .aby równo aplikowa³ i ci styknie jak na pocz±tek do starta ;)
 
 

Wojt@s
Wys³any: 2009-10-07, 21:26   
0
UP DOWN

Posty: 6
Kolejne pytanie rodzi siê czy da siê po³o¿yæ takowym pistoletem podk³ad akrylowy?:> bo z tego co poczyta³em po ró¿nych tematach wypada mieæ oddzielny do podk³adu gdzie dysza jest od 1.8 do 2.0 ale nikogo nie staæ od razu by wszystko pokupowaæ.

Lakierowane elementy to tylko motocykle.

Nie chcia³em zak³adaæ kolejnego tematu, niestety nie mam takowego pomieszczenia które móg³bym przystosowaæ do lakiernictwa. Pomy¶la³em sobie ¿eby wykonaæ komorê amatorsk±, stela¿ wykonam z drewna albo stali, ca³o¶æ bêdzie na kó³kach wiêc je¶li nie bêdê potrzebowa³ komora bêdzie sta³a sobie pod wiat±. W gara¿u w zimê mam sta³± temperaturê ok 20 stopni, bez wahañ. taka komora by by³a na kó³kach ,jak trzeba malowaæ to wrzucam ja do gara¿u, wymiar to 2m szer, 3m d³, 2m wys. Stela¿ jak wspomnia³em by by³ wykonany, ca³o¶æ zosta³a by pokryta foli± termozgrzewaln±, za³o¿y³bym drzwi na "ekspres". Wykonaæ to ¿aden problem dla mnie. Zastanawia mnie kwestia wentylacji, czyta³em i mam wyci±gnik powietrza o mocy 2200Watt. Wiêc my¶lê ¿e da³by rade wyci±gn±æ py³y. Tak samo powietrze który by by³o dostarczane do komory by³o-by filtrowane przez filtr przeciw-py³owy a w ¶rodku mo¿na by by³o zamontowaæ jakie¶ urz±dzenie hydroskopijne by likwidowa³o wilgoæ z powietrza. Co my¶licie o mojej koncepcji?? chyba lepsza taka ni¿ malowanie na ¿ywca w szopie jak co poniektóre zak³ady w naszym kraju.
 

Ryba 
Wys³any: 2009-10-08, 08:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Za ma³e wymiary, w takim czym¶ mo¿esz malowac tylko elementy !
 
 

Wojt@s
Wys³any: 2009-10-08, 09:34   
0
UP DOWN

Posty: 6
Kolego Ryba napisa³em ¿e malowane to bêd± tylko motocykle wiêc elementy.
 

Ari29
Wys³any: 2009-10-09, 10:32   
0
UP DOWN

Posty: 81
Mam taki pistolet po pierwszym umyciu schodzi ten kolor z³oty tak¿e tandeta
 

optionall 
Wys³any: 2009-10-09, 10:39   
0
UP DOWN
sklep z lakierami

Posty: 57
Sk±d: Gdynia
Wojt@s napisa³/a:
Kolego Ryba napisa³em ¿e malowane to bêd± tylko motocykle wiêc elementy.


Jak do elementów motorów to z czystym sumieniem mogê poleciæ sumake mini. Kupuj± go g³ównie klienci którzy maluj± "ma³e" rzeczy i potrzebny lekki, zgrabny pistolecik (i ma³o mycia po robocie)

Sumake mini

Zapotrzebowanie na powietrze - 120 l/min
dysze 0.8, 1.0, 1.2
waga 0,3 kg

cena: 276,94 z³ brutto
_________________
zapraszamy na: http://sklep.optionall.pl
 

Wojt@s
Wys³any: 2009-10-09, 16:53   
0
UP DOWN

Posty: 6
Ari29 a jak wra¿enia z lakierowania?? tym pistoletem
 

Ari29
Wys³any: 2009-10-09, 22:56   
0
UP DOWN

Posty: 81
Kilka elementow nim pomalowalem i z³om takze zainwestowalem i kupilem sate 3000 hvlp nie wiem jaki inne pistolety za 100zl ale ten jest nie zabardzo nieda sie ustawic szerokiej miot³y takze tylko male elementy pozostaja
 

lukasz509
Wys³any: 2009-10-10, 10:34   
0
UP DOWN

Posty: 389
wiem wiem duzo by³o tu pisane na forum o pistoletach fobo ¿e s± do bani itp ale ja mam go ju¿ prawie 2lata i uzywam go do bezbarwnego i bazy i akrylu i jetsem zadowolony jak za t± cene.jeszce nic mi sie nie zepsu³o w nim rozkrecam go powoli i delikatnie do mycia i s³uzy mi wiec polecam jak do motorów. http://moto.allegro.pl/it...bo_hvlp_hp.html ja posiadam ten czerwony hp
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-10, 17:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ari29 napisa³/a:
Kilka elementow nim pomalowalem i z³om takze zainwestowalem i kupilem sate 3000 hvlp nie wiem jaki inne pistolety za 100zl ale ten jest nie zabardzo nieda sie ustawic szerokiej miot³y takze tylko male elementy pozostaja


Bardzo dobry zakup :) witaj w klubie :)
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group