Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: przemo1972 2009-10-08, 13:15
Autor Wiadomo¶æ
lukaash1999
Wys³any: 2009-10-07, 20:23   vectra 2.0 dtl
0
UP DOWN

Posty: 92
witam. sorki ¿e nie na temat ale mo¿e wy pomo¿ecie?? Mam vectre 2.0 dtl 16v i mam taki proble pewnwgo razu odkrêci³em korek wlewu oleja na w³±czonym silniku, i zauwa¿y³em ze do¶æ mocno dmucha i chlapie olejem czy to normalne???dodam ze silnik chodzi cichutko i ma kopa i nie kopci
 

Greg
Wys³any: 2009-10-07, 20:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
to nie jest normalne. Gdzie¶ ci wpada ci¶nienie ze sprê¿ania do wnêtrza silnika- pier¶cienie / uszczelka pod g³owic±. Pewnie po jakim¶ czasie straci tego "kopa" :D :D


to po pierwsze a po drugie TO NIE JEST STRONA ZWI¡ZANA Z DIAGNOZ¡/ MECHANIK¡ POJAZDOW¡ TYLKO LAKIERNICTWEM!!!
 

baqo 
Wys³any: 2009-10-07, 20:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
lukaash1999 napisa³/a:
zauwa¿y³em ze do¶æ mocno dmucha
dmucha w jedn± stronê czy wydmuchuje i wci±ga? przy³ó¿ kawa³ek foli nad otwór i zobacz jak siê zachowuje. ma byæ wypychany i wci±gany,
 
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-10-07, 21:17   
0
UP DOWN

Posty: 92
acha bo niekturzy mówi± ¿e to normalne w 16v bo ja mam zawory pod korkiem odrazu:://
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-10-08, 13:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
lukaash1999 napisa³/a:
acha bo niekturzy mówi± ¿e to normalne w 16v bo ja mam zawory pod korkiem odrazu:://

W silnikach ECO-TEC 16V to norma, o ile to, co wydmuchuje to nie spaliny.Jesli jest to wyraznie dym to czeka Cie wymiana pierscieni.
_________________
Wyrywanie chwastow
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-10-08, 15:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Nie mam w zasiêgu wzroku takiego silnika ale takie przedmuchy mog± byæ spowodowane zatkaniem/przytkaniem ,,odmy,, tak mi przysz³o do g³owy :?:
_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-08, 18:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Greg napisa³/a:
to nie jest normalne. Gdzie¶ ci wpada ci¶nienie ze sprê¿ania do wnêtrza silnika- pier¶cienie / uszczelka pod g³owic±. Pewnie po jakim¶ czasie straci tego "kopa" :D :D


to po pierwsze a po drugie TO NIE JEST STRONA ZWI¡ZANA Z DIAGNOZ¡/ MECHANIK¡ POJAZDOW¡ TYLKO LAKIERNICTWEM!!!


Gosciu... a nie widzisz ze kolega pisze w dziale OFFTOPIC? Czyli mozna pogadac nawet o wyzszosci krupniku nad roso³em.
A tak BTW lakiernictwo nie jest tylko samochodowe ale pojazdowe. taczki te¿ pojazd na 1 kó³ku napêdzany rêcznie.
_________________
Bart
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-10-08, 18:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Wszystko OK :spoko: Greg pisal odpowiedz zanim przesunalem ten temat(Przesuniêty przez: przemo1972 Dzisiaj 13:15).Mebarth, przeczytaj Swoj post powyzej ze zrozumieniem- gdzie tam jest napisane-"Lakiernictwo samochodowe"?
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-08, 20:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ogólnie sie mówi ze samochodowe.... ale mozna i malowac motorówki, motocykle, ciagniki. z tenu wypowiedzi goscia to widze ze on widzi tylko lakiernictwo samochodowe. Tak to odebra³em. I doda³em co¶ od siebie.
_________________
Bart
 
 

Greg
Wys³any: 2009-10-12, 00:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
mebArth napisa³/a:
Ogólnie sie mówi ze samochodowe.... ale mozna i malowac motorówki, motocykle, ciagniki. z tenu wypowiedzi goscia to widze ze on widzi tylko lakiernictwo samochodowe. Tak to odebra³em. I doda³em co¶ od siebie.


zacytuj mi kiedy napisa³em "samochodowe"!! no czekam !! tak sie sk³ada, ¿e lakieruje wszystko co trzeba , rozpoczynaj±c od airbrusha i jaki¶ ozdóbek, przez drzwi drewniane w moim domku, schody, "samochody" a¿ po ciê¿arówki (zdarzy³o mi siê raz, ale zawsze). Chcesz dowodów?? Co do tonu wypowiedzi to chcia³em ZAZNACZYÆ bardziej dosadnie, ¿e takie tematy nie pasowa³y ( zaraz po zamieszczeniu) w dziale w którym siê znalaz³y. A ¿e jestem tylko zwyk³ym userem, nie maj±cym uprawnieñ do przenoszenia tematów jak kolega przemo1972 to chcia³em, ¿eby nie powtórzy³a sie taka sytuacja. I tyle :)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-12, 10:59   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Wracaj±c do offtemtu... je¿eli nie dmucha spalinami i silnik nie zaczyna dziwnie reagowaæ po zdjêciu korka to jest ok, to ¿e chlapie te¿ w sumie nie przeszkadza, je¿eli nie masz odrzutnika oleju (nie pamietam jakto w oplu jest) to mo¿e chlapaæ, lekki dymek te¿ mo¿e i¶æ... to opary oleju, wiec ¶mierdz± olejem, nie spalinami... jajpro¶cie jest rozwi±zaæ problem jad±c na pomiar kompresji... tylko poczytaj jak to sie robi zeby ci ciemnoty nie wcisneli (niech zrobia prube olejow± zeby okre¶lic czy pusza na zaworach czy pier¶cieniach)

ostatno by³em w warsztacie na ustawienie zap³onu (SIMOS) to najpierw sie dowiedzialem ze kto¶ ¼le z³o¿y³ silnik, potem sie dowiedzialem ze zap³onu sie nie ustawia na znaki na zamachu, tylko rozrz±d siê na to ustawia... na koniec jak ustawi³ mi zap³on, i sie zapyta³em na jaki k±t to powiedzial ¿e niewie, ale ogólnie to na zero :rotfl: skoñczy³o sie na tym ¿e sam ustawi³em statyczny na 8* a resztê koryguje komp... kole ¶nie wiedzia³ nawet jak wygl±daj± znaki na zamachu bo zaznaczy³ markerem wide³ki, a nie "bunkt G" , i to by³ warsztat z polecenia ^^

Takze nie besztajcie kolesia, ¿e pyta na forum lakierników... czesto to lepsze wyj¶cie ni¿ warsztat...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga