Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
m³ody19
Wys³any: 2009-10-19, 11:48   za cienkie warstwy
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Panowie jest taka akcja, kumplowi malowa³ jakis fach man od 7 bolesci motor, da³ za cienko bazy bo przebija do podk³adu w niektórych miejscach, gdzie niegdzie widac rysy z matowania podk³adu... i na koniec jest za cienko claru bo jest cytryna, a gdy kumpel sie da³ do polerki mowi³ ze ma³ymi odrotami to robi³ chyba 1700 to po chwili przetar³ rogi, kanty ipt.........
a teraz ja musze to doprowadzic do stanu idealnego:
czy tak bedzie ok ?
zamtowac 800 tylko ze do jakiego momentu ? sam clar lekko czy dobrac sie do bazy bo pewnie tam dojde bo jest ma³o tego bezbarwnego...
odt³u¶cic
3 warstwy bazy
3 warstwy claru
 

No-limit
Wys³any: 2009-10-19, 14:12   Re: za cienkie warstwy
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
m³ody19 napisa³/a:
zamtowac 800 tylko ze do jakiego momentu ? sam clar lekko czy dobrac sie do bazy bo pewnie tam dojde bo jest ma³o tego bezbarwnego...
odt³u¶cic
3 warstwy bazy
3 warstwy claru

Nie ryzykuj podnoszena siê bazy.Albo pszezslifuj do podk³adu/widczne rysy/jeszcze raz podk³ad i p1000,albo zmatuj p 600,lub czerwon± w³óknin± 2x podk³ad akrylowy p1000.Dalej ju¿ wiesz.
 

m³ody19
Wys³any: 2009-10-20, 19:27   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
aha, ok
podnoszenie sie bazy to jak to wyglada ? to sa takie do³eczki potem po na³ozeniu claru ? stalo mi sie tak kiedys pamietam
 

No-limit
Wys³any: 2009-10-21, 14:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
m³ody19 napisa³/a:
aha, ok
podnoszenie sie bazy to jak to wyglada ? to sa takie do³eczki potem po na³ozeniu claru ? stalo mi sie tak kiedys pamietam

Szukaj :marszczenie /na forum/:spoko: .
 

m³ody19
Wys³any: 2009-10-21, 20:29   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
dzieki : )
a, na elementy co jest ok farba nieprzebija do podk³±du ale jak ma³o claru, tez niema sznas na danie tylko claru i finito ? czy tez od nowa
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-21, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jesli nie ma przedarc do bazy, to wystarczy w³oknina matujaca szara, moze byc na pascie do szlifu albo na wodzie w razie "W", lekko szlifn±æ i daæ sam bezbarwny. Jesli nie jestes pewny gdziesc ni "¶wieci" baza to pasuje jescze raz bzykn±æ baza ca³o¶c.
_________________
Bart
 
 

m³ody19
Wys³any: 2009-10-21, 20:48   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Super :] Dzieki, a jesli juz o wszytsko pytam to zapytam jeszcze o cos takiego jak takie ma³e do³eczki wielkosci ziarenka piasku wysz³y po bezbarwnym, czego to wina ?;> Kiedys mi sie tak sta³o ale spolerowa³o sie :D
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-21, 22:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Do³eczki sa "ostre" czy "kratery" ? Jesli ostre to smieciuch wyszed³ przy szlifowaniu podk³adu i lakier juz tego nie zala³ lub niedoszlifowany podk³ad, niedoszlifowana szpachla i podk³ad "siad³" w dziurkê.
Jesli kratery czyli g³adki za³amania do³eczków/dziurek to woda/olej w powietrzu, nie oddt³uszczona lub ¼le oddt³uszczona pow, przed malowaniem, PLAK w okolicy (potrafi zniszczyæ robote nawet po malowaniu). Ogólnie t³uszcze.
_________________
Bart
 
 

m³ody19
Wys³any: 2009-10-21, 22:14   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Kratery,a to ja wiem czgo to bedzie wina... Zle odt³uszczona pow odpada bo staram sie jak najbardziej zeby ja na 110% wyczyscic, ale niemam odwadniacza pod pisto ani przy wyjsciu z kompresowa, woda lub olej z komp, czy nie tak ?
 

raper66
Wys³any: 2009-10-23, 08:52   
0
UP DOWN

Posty: 85
m³ody19 napisa³/a:
Kratery,a to ja wiem czgo to bedzie wina... Zle odt³uszczona pow odpada bo staram sie jak najbardziej zeby ja na 110% wyczyscic, ale niemam odwadniacza pod pisto ani przy wyjsciu z kompresowa, woda lub olej z komp, czy nie tak ?


odwadniacz podstawa inaczej beda takie skazy
 

m³ody19
Wys³any: 2009-10-23, 15:03   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
no tak mysla³em, ze to ten odwadniacz, spoko panowie dzieki wszytskim za odpowiedzi :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group