Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
sawmaster 
Wysłany: 2009-10-23, 20:17   Dział Faq

Może uda się zrobić taki Faq dla zupełnie zielonych. Dziś chciałem dosłownie podstawy znaleźć i mi się nie udało, bo jak wiadomo wyszukiwarka wyświetla kupę tematów które nie są pomocne w rozwiązaniu mojego problemu.

baqo 
Wysłany: 2009-10-23, 20:42   

sawmaster napisał/a:
wyszukiwarka wyświetla kupę tematów które nie są pomocne w rozwiązaniu mojego problemu.
tak czy owak lakiernictwa nie da się nauczyć od razu z samej teorii . dobrze wpierw popracować z jakimś doświadczonym lakiernikiem,zobaczyć co się z czym je i wtedy jak masz jakieś wątpliwości zadawać pytania. a jak już liźniesz trochę praktyki, wiele postów będzie dopiero dla takich zupełnie zielonych zrozumiałe. bo jak widzę takie pytanie" chcę pomalować samochód ,jak się do tego zabrać" ,albo od czego zacząć. taka osoba chyba nigdy nie miała styczności z samochodami,poza zrobieniem prawa jazdy i to kiedyś chyba było więcej z budowy pojazdu.

mebArth 
Wysłany: 2009-10-23, 20:45   

FAQ byo by bardzo rozległe. To nie jest forum SAM NAPRAWIAM FORDA FOKUSA. Tego co obejmuje lakiernictwo/airbrush nie da sie przedstawic w 20 odp. w FAQ. To ze nikomu sie nie chce szukać wpsisując odpowiednio frazy w szukajce to pomijamy wszyscy odpowiadając na to samo pytanie 40 razy. To jest wystarczające FAQ. Zadac to samo pytanie 41 raz.

sawmaster 
Wysłany: 2009-10-23, 21:21   

-Przygotowanie do malowania(podkładem)
-Lakierowanie(jak czym, ile)
-Polerowanie
-Szlifowanie(materiały)

i innego typu:
-sprężarka(często ludzie nie są pewni czy wystarczy powietrza na dany pistolet)
-domowe sposoby na przygotowanie pomieszczenia pod malowanie/ DIY kabina lakiernicza
-jaki pistolet
itp

mebArth 
Wysłany: 2009-10-23, 21:40   

Cytat:
Przygotowanie do malowania(podkładem)

I myslisz ze samym podkładem zalejesz wypociny blacharza/wiek auta/rdze/zgnitka?
Na niektóre elementy nie potzreba podkładu.... od razu mala. Np zderzaki oryginalne, podkład na plastik albo szlif SCOTCH"em i mala.

FAQ w tym zawodzie nie INSTIEJE.

lukas
Wysłany: 2009-10-24, 08:55   

Zgadzam się. W 90% problemów lakierniczych nie ma jednoznacznej odpowiedzi co należy w danym momencie zrobić. Co lakiernik to inna metoda a różnorodność materiałów, technologii jeszcze bardziej to komplikuje.
Trzeba myśleć i szukać na forum :pisze:

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Administracja

Odpowiedz do tematu