Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 18:39
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 10:24   Jaki pistolet?
0
UP DOWN


Posty: 418
rajax
Go¶æ





Wys³any: Nie Kwi 09, 2006 3:22 pm Temat postu: Jaki pistolet ?

--------------------------------------------------------------------------------

Witam, wiem ze z deczka siê wkur*iaja tu ludzie ze ci±gle te same pytania, ale kto pyta nie b³adzi wiêc bêde bardzo wdziêczny za rady od fachowców.
Zaczynam przygodê z lakierowaniem i mam zamiar przestudiowaæ te forum ¿eby co¶ siê dowiedzieæ a potem æwiczyæ w gara¿u.
Pytanie o pistolet, czy pistolety chocby ten:

http://www.allegro.pl/ite...vlp_1_4mm_.html

maja jak±¶ warto¶c czy s± to straszne podróbki i nie warto kupowaæ pistoletu za 100z³ ?
Wiadomo ¿e fachowiec nie jestem ale ¿eby nie kupic strasznej kichy co pluje farb± !!!
Dziêki z góry za odp.
Pozdrawiam.

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Nie Kwi 09, 2006 9:04 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ten pistolet jest bardzo dobry do nauki lakierownia jesli masz jakis wiekszy kompresor to kup taki pistolet jak ten w technice HVPL a jak masz jakis mniejszy kompresor to kup tardycyjny i cwicz i cwicz i oczywiscie studiuj forum bo tam sie wszystkiego dowiesz!!!!!!!

Powrót do góry


marcin



Do³±czy³: 31 Lip 2005
Posty: 23

Wys³any: Nie Kwi 09, 2006 9:36 pm Temat postu: pistolet

--------------------------------------------------------------------------------

Ten konkretny akurat nazywany szneiderem jest do dupy i wogole daruj sobie te wszystkie tanie pseudo hvlp bo baty bed± lecieæ jak firanki. kup sobie tradycyjny wysokocisnieniowy ³atwiej bedzie na pocz±tek go ogarn±æ
http://allegro.pl/item966...09_stojak_.html
ten powy¿ej mia³em okazje próbowac i co¶ juz nim mozna pomalowaæ.

Powrót do góry


RAJAX
Go¶æ





Wys³any: Wto Kwi 11, 2006 9:08 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

dziêki za odpowiedzi, szkoda ¿e tylko 2 i do tego sprzeczne, nadal nie wiem co robiæ.Kompresor powiem ¿e nie jest najlepszy wiec nie wiem czy mam nastawiaæ siê na hvlp.My¶la³em ¿e jak ta ta technika potrzebuje mniejszego ci¶nienia to w³a¶nie taki hvlp bêdzie odpowiedni.
Wiêæ co hvlp czy wysokocisnieniowy przy niezbyt dobrym kompresorze i butli poni¿ej 100litrów ??
Pozdrawiam.

Powrót do góry


marcin



Do³±czy³: 31 Lip 2005
Posty: 23

Wys³any: Wto Kwi 11, 2006 10:20 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

nazwa niskocisnieniowy jest nieco myl±ca bo hvlp to niskie cisnienie dotyczy cisnienia na wyjsciu czyli na dyszy a zasilany musi byc i tak wysokim i do tego typu pistoletu wymagana jest de facto wy¿sza wydajno¶æ sprê¿arki wiêc je¶li masz kiepski kompresor to kolejny argument aby kupic HP czyli wysokocisnieniowy. optymalny by³by LVLP czyli niskie na wejsciu i niskie na dyszy ale chyba ciê¿ko bêdzie w podróbkach za niewielkie pieni±dze znale¿æ.
powodzenia

Powrót do góry


darXo1
Go¶æ





Wys³any: Sro Kwi 12, 2006 7:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jeœli chodzi o pistolety tzw. podróbki (nie wiem tylko czego one s¹ podróbkami ), nie mo¿na ich przekreœlaæ, ¿e s¹ do dupy i na œmietnik etc.
Sprzedajê je u siebie w sklepie od przesz³o dwóch lat i nie mam jakichkolwiek reklamacji z powodu jakoœci samego sprzêtu jak i nanoszonych nimi pow³ok. Oczywiœcie musz¹ byæ zachowane pozosta³e warunki : czystoœæ, jakoœæ i iloœæ powietrza, odpowiednie ciœnienie. Bez tego nawet SATA JET nic nie zrobi

Speedway (pistolet w granicach 90-110 z³ - bardzo podobny do tego w pierwszym poœcie) wystêpuje w wersji HP i HVLP.

Mo¿na by siê k³óciæ czy w takich pistoletach HVLP jest "prawdziwe" czy nie. Fakty mówi¹ same za siebie. Wiêksze zapotrzebowania na powietrze (HP 300l, HVLP 420l) - tu niestety musi byæ wydajniejsza sprê¿arka, mniejszy odkurz, mo¿liwoœæ bli¿szego podejœcia do malowanego elementu - ró¿nice s¹ - i nie jest to tylko moje zdanie lecz fachowców którzy czêsto u¿ywaj¹ tych pistoletów jako drugiego lub trzeciego w warsztacie do mniej wymagaj¹cych prac (co nie wyklucza u¿ycia ich do np. baz ).
Jest to naprawdê sprzêt moim zdaniem o bardzo dobrym stosunku jakoœci do ceny.

Sprzedajê te¿ dro¿sze "podróbki" (Professional, Leader): tutaj zdecydowanym atutem jest jakoœæ wykonania ( teflonowe, sto¿kowe uszczelniacze), lepsze stopy u¿yte do produkcji g³owicy, motylka i przede wszystkim dyszy, oraz znacznie wiêksze, dok³adniejsze i bardziej p³ynne mo¿liwoœci regulacji powietrza, strumienia i iloœci farby. Cena tych pistoletów nie przekracza 300z³, nadaj¹ siê rownie¿ do baz wodnych (sprawdzone), lecz s¹ to dalej produjkty NO NAME ( sam nie wiem : Tajwan, Chiny czy inny wschód )
Odpowiednio czyszczone i konserwowane mog¹ s³u¿yæ ( i s³u¿¹) przez wiele miesiêcy (nie mówie o latach bo to by³aby przesada). Du¿ym atutem jest te¿ dostêpnoœæ zamiennych dysz, zbiorników i oprzyrz¹dowania

Podsumowuj¹c: Nie ka¿dego staæ na Sate czy devilbissa; nie ka¿dy te¿ takiego sprzêtu potrzebuje, i gdyby by³y to naprawde sprzety do dupy (mówie o podróbkach), nie mia³yby prawa istnieæ na rynku.

PS. To nie ja sprzedajê na Allegro!!!

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 142

Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 12:57 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Zgadzam siê bo ja równie¿ mam na tzw."za piecku" 2 nówki PROFFESIONALE HVLP(cena 320z³/szt) gdyby nadesz³y gorsze czasy i który¶ pistolet odmówi³ pos³uszeñstwa w najmniej oczekiwanym momencie.Mam Iwatê W400 ale tak jak wspomina³em,¿e u¿ywam od¶wiêtnie.Sprawdzi³y mi siê te proffesionale i tak jak kolega mówi ¿e odpowiednio zadbany wychodzi oko³o rok czasu(je¿eli tylko na swoje potrzeby to nawet parê lat).Tak¿e w cenie zestawu naprawczego do IWATY Saty itp mamy 2 szt.tych LEPSZYCH podróbek które w po³±czeniu z niez³ymi umiejêtno¶ciami potrafi± zdzia³aæ....mo¿e nie cuda ale da siê uzyskaæ bardzo dobry efekt koñcowy.

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 8:34 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

DarXo masz ca³kowit± racjê,ja te¿ sprzedajê podróbki,ma³o tego SAM malujê podróbk± saty hvlp ju¿ 3ci rok i sprzêcik dzia³a niezawodnie,sprawdzi³ siê nawet na kameleonie i ju¿ nied³ugo bêdê malowa³ nim nastêpnego .
Natomiast mam w kompie zdjêcia devillbisa w takim stanie ¿e "lapy obci±æ sprawcy przy samej d..."
Chêtnie udostêpniê je na forum tylko nie bardzo wiem jak to zrobiæ
Bardzo dobr± alternatyw± jest ¶rednio ci¶nieniowy JONNESWAY Deluxe w cenie 300z³ brutto pobiera miêdzy 160 a 300 l/min, oraz 150 do 260 cm sze¶æe./min materia³u,waga pistoletu to 0.75kg,pojemno¶æ zbiornika 0.6l.
Sprzêt ten posiada GWARANCJÊ co jest nowo¶ci± w tym segmencie,a klienci ,którzy zakupili go stosuj± go TYLKO do bezbarwnego ze wzglêdu na piêkny szeroki strumieñ.
I jak stwierdzili koledzy :mo¿na pomalowaæ ka¿dym pistoletem (nawet takim za 50z³) tylko trzeba chcieæ i umieæ bo ¿adna sata czy iwata SAMA nie pomaluje
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


marcin



Do³±czy³: 31 Lip 2005
Posty: 23

Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 1:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Kolega rajax nie doczyta³ chyba dok³adnie. czy ja gdzie¶ napisa³em ¿e wszystkie podróbki s± do dupy? Wyrazi³em swoj± opiniê o tym konkretnym czyli schnieder co¶ tam hvlp bo mój znajomy sobie go w³a¶nie na allegro kupi³ i mia³em okazjê go testowaæ .Uwa¿am w zwi±zku z tym ze to s³abo zainwestowane pieni±dze i tyle.

Powrót do góry


domingo
Go¶æ





Wys³any: Czw Kwi 13, 2006 10:44 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A co powiecie o OPTIMIE ???
Ile kosztuje????
A ta podrobka SATY ile????Dzieki

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 142

Wys³any: Pi± Kwi 14, 2006 10:21 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tylko taka ma³a sugestia.W podróbkach wystêpuje pewna granica b³êdu.A mianowicie 2 takie same pistolety nie zawsze tak samo maluj± .Co w przypadku SATY itp nie ma miejca.Chodzi tu o precyzjê wykonania.Mia³em raz taki przypadek który nie nadawa³ siê za nic do srebra.Poprostu nie da³o sie ustawiæ równej "miot³y"...w akrylu by³o ok.Ale to tak jak wspomnia³em trafi³ siê jeden egzemplarz.Dlatego tak jak kolega trafi³ udany model to i 3 lata mo¿e wychodziæ...totolotek.

Powrót do góry


rajax



Do³±czy³: 12 Kwi 2006
Posty: 5

Wys³any: Pi± Kwi 14, 2006 6:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ehh nie do¶c ¿e muszê siê nauczyæ lakierowaæ to jeszcze pistolet w totka trafiæ...Ale nie poddaje siê !
Mo¿e zasugerujecie jak±¶ podróbkê z Allegro albo jaki¶ obiektywny sklepik z takimi rzeczami jak pistolety lakiernicze.
Pozdrawiam.

Powrót do góry


Nowicjusz
Go¶æ





Wys³any: Pon Kwi 17, 2006 9:04 am Temat postu: Pistolecik

--------------------------------------------------------------------------------

Panowie takie ma³e pytanko: do czego s³u¿y ten pistolet? Bo raczej nie s³u¿y on do nak³adania bazy ani bezbarwnego?


Powrót do góry


marcin



Do³±czy³: 31 Lip 2005
Posty: 23

Wys³any: Pon Kwi 17, 2006 9:13 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

kiedy¶ takich pistoletów tylko z d³u¿szym dziobem uzywa³o sie do konserwacji podwozia i profili

Powrót do góry


michal328



Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 5

Wys³any: Pon Kwi 17, 2006 9:21 am Temat postu: Nowicjusz

--------------------------------------------------------------------------------

Dziêki, ale czym sie je konserwuje(jaki ¶rodek?).

Powrót do góry


rajax



Do³±czy³: 12 Kwi 2006
Posty: 5

Wys³any: Pon Kwi 17, 2006 9:22 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

np. Bitex
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group