Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Grzesiek_1981 
Wys³any: 2009-10-23, 22:30   jaki migomat
0
UP DOWN

Posty: 45
witam zamierzam migomat kupic jaki polecacie czy taki z allegro wystarczy chce za 1100 z³oty kupic kompletny a chce nim spawac blacharke samochodowa.
 
 

pepi 
Wys³any: 2009-10-24, 21:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
mo¿e daj jaki¶ link bêdzie ³atwiej :D
 

elspasoo 
Wys³any: 2009-10-25, 07:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
Temat ju¿ przerabia³em, niestety nie zrobisz tego na skróty . Je¶li tylko do blacharki to kup Bester 1501 ,je¶li ma byæ jeszcze do innych przydomowych prac do najlepszy bêdzie Bester 1801 ,ja taki mam i wybra³em go wiedz±c ,¿e to najlepszy wybór w tej cenie. Wszystkie tanie migi to albo podajniki drutu maj± do d...y ,albo jako¶æ wykonania do bani ,albo problem z czê¶ciami, serwisem itd. A np. teraz za 1700z³ Bester 1801 w Castoramie dostajesz porz±dny polski sprzêt , który ja u¿ywam do wszystkiego i sprawuje siê ¶wietnie. Poczekaj i do³ó¿ trochê kasy ,naprawdê bêdzie warto.
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-10-25, 09:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Te¿ posiadam tego bestera 1801 z castoramy :) . Rewelacja jednym s³owem.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-10-25, 09:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ja te¿ u¿ywam Bestera 1801,i te¿ z Castoramy,podpinam siê pod s³owa pochwa³y dla tego sprzêtu, z tym,¿e kupienie go to 1800 pln,i do tego jeszcze butla ok 140.Ale mo¿na przy odrobinie wprawy pospawaæ ¿yletki!!
 
 

taroos
Wys³any: 2009-10-25, 14:37   
0
UP DOWN

Posty: 3
Od ponad roku mam Einhell SGA 150 i daje radê ( a s³ysza³em ró¿ne opinie).
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-10-25, 20:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Mia³em einhella i go sprzeda³em ( badziew ) kupi³em bestera 1800 - ca³kiem solidny, jednak ma³o zakresów i s³aby cykl . Mo¿e s³aby cykl do blacharki to nie problem, ale 4 zakresy to pora¿ka. Ja blacharkê rzadko robiê, natomiast potrzebowa³em migomat do spawania non stop wiêc kupi³em migatronic 500A u¿ywkê za 2700 z³. Porównuj±c parametry z besterem który koszowa³ 1700 z³ to jest tragedia. Od razu mog³em do³o¿yæ tego tysiaka i kupiæ u¿ywkê zachodni±. Ale oczywi¶cie bestera nie sprzedam bo mimo s³abych parametrów swoj± jako¶æ ma.
Jesli kto¶ siê spodziewa ¿e kupi nowy migomat za 1100 z³ i bêdzie zadowolony to musi mieæ naprawdê ma³e wymagania.

W einhellu podajnik drutu to pora¿ka - jak kto¶ spawa zawodowo to naprawy non stop, bester podajnik ma na du¿ym silniku i to siê nie psuje ale lubi siê zepsuæ sterowanie podajnila, migatronic ma 2 du¿e silniki i 4 rolki napêdzane ale to ju¿ zastosowanie przemys³owe i nie pospuje siê przez 20 lat.

W besterze 1800 mo¿na spawaæ z gniazdka 230V ale niestety pierwszy zakres wtedy nie spawa za bardzo wiêc zaostaj± 3 zakresy do u¿ytku. Z 400V eszystkie zakresy ³±dnie id±.

Po ok 4 latach zabawy w spawanie migmatem polecam zakup u¿ywki jakiej¶ firmy porz±dnej, tymbardziej ¿e teraz jest tego du¿o nasprowadzane z zachodu. Chiñszczyzna za 1100 z³ zdecydowanie nie.
 

adam12
Wys³any: 2009-10-25, 21:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
podpinam sie pod temat. tak¿e chcia³em kupiæ co¶ za ok 1000z³ i ¿eby dobre by³o zwleka³em miesiac z decyzj± i w koñcu kupi³em bestera 1801. sprzêt ¶wietny ju¿ mi sie zdarzy³o przejechaæ autem po przewodzie z rêkoje¶ci± i nadal dzia³a przy czym na chiñskie podobno wytarczy tylko nadepn±æ. sprzêt sprawuje sie ¶wietnie. na sile jest bardzo stabilny i mimo wszystko nie³atwo go zagrzaæ chocia¿ zdarzy³o sie ju¿ jak naprawia³em bratu p³ug. co do regulacji ampera¿u có¿ 4 ustawienia to niewiele jednak mo¿na to nadgoniæ grubo¶ci± drutu i prêdko¶ci± posuwu. na 220v fatycznie pierwsze ustawienie odpada chyba ¿e na drucie 0.6 (nie próbowa³em mam 0.8) czyta³em ju¿ kilka opini w internecie ¿e bestery z marketów z promocji maj± aluminiowe uzwojenia i kilka chiñskich szczegó³ów nie wiem czy to prawda ale co niektórzy tak twierdz±. ja za swojego da³em 2400z³ pó³ roku temu przez allegro z now± butl± rolk± drutu i oprzêtem.
 

pepi 
Wys³any: 2009-10-25, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
a ja mam ju¿e 10 lat jaki¶ telvin 150 czy jako¶ tak i jak narazie do blachy siê nadaje do napraw przy autach spokojnie taki 150 a starczy kiedy¶ jak siê spawa³o maluchy i polonezy to by³o spawania a teraz reperturka i progi ewentualnie jaka¶ cwiartka niekiedy ile tego spawania jest -ale mia³em okazje spawaæ takimi wielkimi migomatami belki siê spawa i tnie zawali¶cie tylko czy one s± w autach chyba nie chyba ¿e kto¶ kupuje na zapas to wtedy taki woielki bêdzie ok
 

elspasoo 
Wys³any: 2009-10-26, 08:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
adam12 napisa³/a:
czyta³em ju¿ kilka opini w internecie ¿e bestery z marketów z promocji maj± aluminiowe uzwojenia i kilka chiñskich szczegó³ów nie wiem czy to prawda ale co niektórzy tak twierdz±. ja za swojego da³em 2400z³ pó³ roku temu przez allegro z now± butl± rolk± drutu i oprzêtem.

Bzdura wymy¶lona przez handlarzy z ma³ych sklepów ,którzy do ceny w Castoramie nie mog± siê zbli¿yæ. Jak siê sprzedaje ilo¶æ to cena jest warto¶ci± umown±, to chyba oczywiste. Czyta³em ju¿ nawet opinie wariatów ,którzy rozkrêcili swoje bestery , bior±c na powa¿nie te bajeczki , szlifuj±c uzwojenie i co siê okaza³o - ,¿e to jedna wielka bzdura.
 
 

Grzesiek_1981 
Wys³any: 2009-10-30, 11:54   
0
UP DOWN

Posty: 45
oki jak polecacie tego Bestera to czy LEROY MERLIN bêdzie siê op³aca³o kupiæ wysy³am linki który bêdzie lepszy polecie mi z tego ci widze to ten na jeden ma zasilanie 230V a drugi to ma na 230/400V
http://www.leroymerlin.pl...1247736771.html

http://www.leroymerlin.pl...1247736776.html

a mo¿e lepiej tego braæ
http://www.allegro.pl/ite..._butla_co2.html

jeszcze chcia³em napisaæ ze kupi³em spawarke inwentorow± i mo¿e mi nie trzeba taki migomat du¿y ale pare groszy do³o¿yæ i bêdzie na si³ê.a spawarke inwentorowa to taka kupi³em
http://www.leroymerlin.pl...1247723880.html
to teraz trzeba mi migomat do blacharki samochodowej.
prosze o rade

dzieki pozdrawiam
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-10-30, 15:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Pierwszy i drugi to 1501 i 1800,poprzednik 1801.Jak pisa³ Ci elpasoo,zale¿y,jak ma byæ u¿ywany,czy tylko do blacharki,czy te¿ do innych ,powa¿niejszych prac.Ale nie kupuj 1800,bo w tej cenie kupisz 1801,ma oddzielne przewody do zasilania 230 i 400 V,a w 1800 ma tylko 400 i adapter na 230.Co do zestawu za 2200:miga kupisz za 1780(w zestawie dostaniesz 5 kg drutu 0,8, reduktor,koñcówki),p³yn przeciwodpryskowy to 14pln(pi razy oko),butla za 140,maska jest do d..py,trzeba wyrzuciæ i kupiæ najlepiej samo¶ciemniaj±c±.Z pominiêciem maski masz ok 2000,a za 200 kupisz jak±¶ tañsz± samo¶ciemniaj±c±,ale o niebo lepsz± ni¿ ten badziew z zestawu.
 
 

witacz
Wys³any: 2009-11-01, 22:00   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam, ja te¿ kupowa³em migusia i du¿o mnie to przemy¶leñ kosztowa³o, ostatecznie wybra³em Bestera 1801 z Castoramy. Przes±dzi³ solidny podajnik drutu, dobrze rozbudowany serwis. Pospawa³em tym bramê wjazdow±, i pod³±czy³em piec ogrzewania centralnego. By³ kupiony z zamys³em spawania blacharki samochodowej, a sprawdza siê jak na razie we wszystkim. W Castoramie mo¿na go wyrwaæ za 1698z³ w komplecie z reduktorem Harrisa, 5kg drutu, mask± i zapasowymi koñcówkami.
 

pawelc 
Wys³any: 2009-11-05, 07:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
taroos napisa³/a:
Od ponad roku mam Einhell SGA 150 i daje radê ( a s³ysza³em ró¿ne opinie).


wszyscy pisz± ¿e einhell to bad¿iew a ja zgadzam siê z przedmówc± ,mam taki migomat tylko ¿e 175 od przynajmniej 10 lat gdzie jeszcze nikt tej firmy w ogóle nie zna³ a jak znali to nieliczni i dajê radê ,podajnik do tej pory dzia³a ,wymienione by³y dwa razy uchwyty spawalnicze i to ca³e awariê,pospawa³ setki t³umików ,wiele bram ,p³otów i blacharki samochodowej i naprawdê z³ego s³owa nie mo¿na powiedzieæ -oczywi¶cie zasilanie z si³y ,na 220v nie bardzo chcê spawaæ i to jest w sumie najwa¿niejsza sprawa przy migomacie dobre zasilanie ...
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-11-05, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Warto jeszcze kupiæ migomat ¿eby by³ na du¿± szpulê drutu - potem jest oszczêdno¶æ bo 5 kilowa kosztuje ok 50 z³ a 15 kilowa ok 100z³ ( drut 0,8 ).

Ja mia³em w³a¶nie sga 150 i masakra - co kilka miechów wymiana uchwytu, wymiana kó³ zêbatych w przek³adni podajnika co jaki¶ czas, potem ca³y podajnik i znów ko³a zêbate. Dziêkujê bardzo - bester te¿ mi siê raz popsu³ ale to elektronika posuwu drutu i za czê¶ci da³em kilkana¶cie z³otych które sam wymieni³em. ( pisz± jak naprawiac na elektrodzie ). Jeszcze w besterze odkry³em ¿e gaz os³onowy ucieka do migomatu - tam w tym miejscu gdzie wchodzi drut z podajnika, uszczelni³em i tyle napraw za dwa lata. Za czê¶ci do einhella wyda³em przez dwa lata kilka stówek. Einhell spawa³ puki spawa³em sporadycznie, jek zaczo³em spawaæ co dzieñ to nie da³ rady. Zamiast elektrozaworu to w uchycie jaki¶ zaworek na przycisk który siê co jaki¶ czas rozszczelnia³. Znajomy ma einhela i te¿ sobie chwali, chociarz mu nie chcê mówic ale spaw mu wychodzi na max pr±dzie jakby tylko by³o 80A.
W sumie to wydawa³o mi siê ¿e tak ma byæ ¿e co jaki¶ czas co¶ siê psuje bo siê u¿ywa, ale jednak bester mnie przekona³ ¿e nie ma prawa siê psuæ, a je¶li tak to dobrze jak naprawy s± tanie. Teraz besterem potrafiê na miesi±c wyspawaæ kilka rolek drutu 15 kilowego wiêc jest to ju¿ prawie przemys³owo :) .
¯eby nie by³o ¿e chwalê bestera to on jednak ma za ma³o zakresów, ale my¶lê czy by nie nawin±æ trafa do niego 3 fazowego z du¿± ilo¶ci± odczepów.
 

Grzesiek_1981 
Wys³any: 2009-11-28, 19:21   
0
UP DOWN

Posty: 45
witam co sadzicie o tym migomacie
http://www.allegro.pl/ite...2_l_wloski.html
prosze o opinie
 
 

elspasoo 
Wys³any: 2009-11-28, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
Dosta³e¶ tyle odpowiedzi... :sciana: Je¿eli tak bardzo chcesz mieæ najtañszego miga to kup tego einhela i sprawa za³atwiona , po co maglowaæ ten temat na forum. Jedni ucz± siê na b³êdach innych ,inni na w³asnych.
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-29, 09:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Dla mnie zastanawiaj±cy jest jeden z parametrów:waga.Moj Bester 1801 przy podobnych warto¶ciach pr±du do spawania wa¿y ok 55-60 kg,ciekawe,z czego jest uzwojenie tego Einhela...Pajêczyna?
 
 

lakierok 
Wys³any: 2009-11-29, 13:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Grzesiek_1981 napisa³/a:
witam co sadzicie o tym migomacie
http://www.allegro.pl/ite...2_l_wloski.html
prosze o opinie


Nie kupuj w³oskiego badziewie bo to jak wiêkszo¶æ ru¿ni± siê wygl±dem czyli malowaniem i to s± Chiny , mia³em podobnego i jak siê popsu³ to naprawa miala kosztowaæ 800 zl
kup sobie BESTERA 1800 ja bra³em w castoramie i mam 4 lata i ok spawa cienkie i grube i wszystkie czê¶ci zamienne s± u nas bo to sprzêt POLSKI.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime