Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Auto-Barti 
Wys³any: 2009-10-23, 23:43   Jak to jest z tym regulatorem ci¶nienia pod pistoletem ?????
0
UP DOWN

Posty: 14
Witam ponownie!
Mam takie pytanko.Zakupi³em niedawno pistolet marki SICO RP z dysz± 1.3( proszê o nie komentownie ¿e to wielkie G...o itp. na tyle obecnie mnie by³o staæ!). na aukcji IXELL-a http://www.motoallegro.pl..._wyprzedaz.html i mam ma³y problem. Jako dope³nienie zestawu zafundowa³em sobie reduktor ci¶nienia pod pistolet i separator wody/oleju pod pistolet i teraz. Zamontowa³em to w tej kolejno¶ci ¿e zaraz pod pistolet powêdrowa³ reduktor potem odwadniacz i przy³acze do wê¿a. Kolejno¶æ ok czy na odwrót?! I teraz kiedy ustawiam na reduktorze pod pistoletem ci¶nienie robocze 3,5 bara (NA ZAMKNIÊTYM CYNGLU) i jak wcisne cyngiel po regulacji to wiatru jak na lekarstwo :shock: mimo i¿ pokrêt³o przy pistolecie od "wiatru" jest na maxa otwarte. Czy ci¶nienie na manometrze reduktora reguluje przy zamknietym czy otwartym cynglu na pistolecie? Pyta³em znajomego lakiernika a on mi odpowiedzia³ tak " ch..j cie to obchodzi ci¶nienie regulujesz sobie na oko :blee: i ¿adne reduktory pod pistoletem s± nie potrzebne! U¿ywacie w swojej pracy takie urz±dzenie :?: I druga sprawa jest taka i¿ jê¶li bym chcia³ daæ pod pistplet odwadniacz (bez reduktora) to nie moge go dokrêciæ do koñca gdy¿ pokrêt³o regulacji przep³ywu powietrza w pistolecie czê¶ciowo to uniemo¿liwia! Dlatego jako dystans da³em najpierw reduktor a potem odwadniacz. Co w tym wypadku zrobiæ jest jaka¶ przed³u¿ka redukcja itp je¶li bym chcia³ pracowaæ z samym odwadniaczem bez reduktora :/ Widaæ nawet na stronie produktu ¿e odwadniacz opiera sie o to pokrêt³o uniemo¿liwiaj±c jego ruch i dokrêcenie samego odesdniscza. Czy to kolrjna nieudana chiñska zabawka????????? Czekam na wasze opinie
Pozdrawiam
  
 

gola 
Wys³any: 2009-10-23, 23:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jaka masz srednice werza zasilajacego,sprobuj moze na samym regulatorze bez separatora.Byc moze on jest uszkodzony i ucina cisnienie.
 

Auto-Barti 
Wys³any: 2009-10-23, 23:53   
0
UP DOWN

Posty: 14
witam! ¦rednica we¿± fi 10
 

Auto-Barti 
Wys³any: 2009-10-23, 23:54   
0
UP DOWN

Posty: 14
A jak jest z t± regulacj± o której pisa³em wy¿ej?????????
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-10-24, 11:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Kolego, o ci¶nieniu jest ju¿ bardzo du¿o pisane. Ustawiasz na wci¶niêtym spu¶cie.
Ja ogólnie to robiê na samym reduktorze, bez filtra, bo filtr mam na ¶cianie.

Z tym ci¶nieniem to mo¿e byæ za ma³y przep³yw przez reduktor w sprê¿arce, lepiej go wykrêæ i wstaw szybkoz³±czkê a regulowaæ bêdziesz pod gunem.
Pozdro
 

Greg
Wys³any: 2009-10-25, 02:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
spróbuj wykrêciæ ten odwadniacz i go za³o¿yæ od nowa na ta¶mie do gwintów (hydraulika, pneumatyka), Nawiñ tego do¶æ konkretnie tak ¿eby wkrêci³e¶ i mia³e¶ opór w dokrêcaniu gdzie¶ na 3/4 ca³ego gwintu. W moim wypadku bez tej ta¶my odwadniacz zatyka³ wej¶cie do reduktora. W skrócie- zmontuj to tak ¿eby troche to odsadzi³o na gwincie ;) U mnie podzia³a³o ;)
 

Mart-Dent
Wys³any: 2009-10-25, 10:53   Re: Jak to jest z tym regulatorem ci¶nienia pod pistoletem ?
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Auto-Barti napisa³/a:
I teraz kiedy ustawiam na reduktorze pod pistoletem ci¶nienie robocze 3,5 bara (NA ZAMKNIÊTYM CYNGLU)


Zrób to samo na wci¶niêtym cynglu a bêdzie wszystko git. Normalne jest ¿e jak ustawi³e¶ 3,5 na zamkniêtym to na otwartym bêdziesz mia³ z 1 albo mniej na wyj¶ciu. Kolejno¶æ masz dobr± najpierw odwadniacz pó¼niej reduktor.
 

Auto-Barti 
Wys³any: 2009-10-25, 22:34   
0
UP DOWN

Posty: 14
Dziêkuje za rade zrobie tak jak radzicie ale cho...a mnie bierze, ¿e kupujesz odwadniacz+reduktor w celu polepszenia jako¶ci pracy, a tu jak nie pasuje odwadniacz do wej¶cia pistoletu to znowu trzeba jakie¶ patenty z ta¶m± aby by³ przep³yw powietrza. Wiem ¿e najlepsze by³oby zamontowaæ sta³e odwadniacze na ¶ciane ale nie odrazu Rzym zbudowano ;) Z czasem napewno bêdzie trzeba to zrobiæ! Jutro sprawdze i napisze czy pomog³o. Na razie wielki uk³on w wasz± stronê :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group