Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
DrCruel
Wysłany: 2009-11-04, 22:06   Konkurs - ANKIETY WYSTARTOWAŁY!!!

Witamy serdecznie wszystkich uczestników, sympatyków i obserwatorów pierwszego konkursu AIRBRUSH, organizowanego przez forum Lakierowanko ;)

Pomimo wielu trudności i przeciwności wreszcie startujemy.
Przez dobrych kilka miesięcy dyskutowaliśmy, debatowaliśmy, zmienialiśmy zdanie, przesuwaliśmy termin aż wreszcie udało się dopiąć prawie wszystko. To co jeszcze pozostało do zrobienia dokończymy już w trakcie trwania konkursu. Najważniejsze, że wystartowaliśmy i można zabierać się za pracę.

Wielu powie, że taki konkurs to "prościzna". Nam też się tak wydawało. Jak minął entuzjazm zaczęły się problemy: jaki regulamin, skąd nagrody, jak prezentować prace itd. Nikt z nas wcześniej nie organizował czegoś takiego i nie wiemy czy wszystko będzie idealnie ale staramy się i liczymy, że konkurs będzie dobrą zabawą a wybrańcy wzbogacą się o ciekawe nagrody za które serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom. Tym jawnym i tym anonimowym ;)

W imieniu całego zespołu lakierowanka, zapraszam Wszystkich do zabawy.
Cruel

DrCruel
Wysłany: 2010-01-08, 19:10   

Proponuję w tym wątku zadawać pytania odnośnie konkursu bo po pracach które wpłynęły można zauważyć, że nie wszystko jest jasne. Lepiej zapytać tutaj przed wysłaniem bo później zrobi się bałagan.

Pierwsza uwaga, która i się nasuwa to brak informacji do której kategorii wysyłamy prace. Owszem, że po pracy można poznać czy to rysunek na koszulce czy na motocyklu ale jeżeli ktoś np. chce dać prace do kategorii III (hobbyści) to wtedy już jest problem.

DrCruel
Wysłany: 2010-01-08, 19:49   

Po dłuższych rozmowach postanowiliśmy wprowadzić małe korekty do regulaminu. Nie powinno się zmieniać zasad w trakcie gry ale jak wiecie ten konkurs to dla nas nowe wyzwanie i nie wszystko przewidzieliśmy a na obecnym etapie możemy sobie jeszcze na to pozwolić bo zmiany nie utrudnią przygotowań a powinny przyczynić się do lepszej zabawy.

Pierwsza korekta to ilość zdjęć które trzeba przysłać.

W regulaminie jest: "Każda z prac powinna być dostarczona jako trzy zdjęcia, z czego jedno z bliska."

Zmieniamy na: "Każda z prac powinna być dostarczona jako minimum jedno zdjęcie a maksimum trzy."

Zmiana ta znajdzie się w erracie do regulaminu.

DrCruel
Wysłany: 2010-01-25, 12:40   

Pozwolę sobie zacytować pytanie i odpowiedź, które mogą być też pomocne innym. Mam nadzieję że autorzy nie obrażą się ;)

"Witam,
Chciałbym zgłosić pracę na konkurs airbrush a z tego co się
doczytałem jeden z punktów regulaminu brzmi:
"Każda z prac powinna być dostarczona jako minimum jedno zdjęcie a
maksimum trzy."
Co w przypadku kiedy jedna praca jest dość rozległa i nie da się jej
zawrzeć w trzech zdjęciach? Dla przykładu podam pracę którą
chciałbym zgłosić i są to malunki ścienne klubu o powierzchni ok
150m2. Praca stanowi całość jednak znajduje się na wielu ścianach
klubu i tak była zaprojektowana, więc wysyłanie np. tylko trzech
zdjęć-fragmentów wydaje się być bezsensowne. Czy np. dozwolone jest
połączenie zdjęć w jedną całość i traktowanie tego jako jedno
zdjęcie??? Proszę o odpowiedź gdzyż nie chciałbym łamać w jakiś
sposób regulaminu."

Odpowiedź człowieka "w temacie" ;)

"Jeżeli jest to jedna ściana to nich połączy w całość, o ile oczywiście temat pracy jest jeden... na przykład podwodny świat na 6 metrach ściany... i to by była jedna praca... niech da 3 zdjęcia tej ściany/pomieszczenia...

i inna ściana lub pomieszczenie to samo , czyli "panorama" i 2 fotki detali, i to byłaby druga praca... ciężko mi dokładnie to określić , bo nie wiem jak te prace dokładnie wyglądają.

podsumowując - połączenie zdjęć - ok , ale jako panorama, a nie zlepek fotek ; jeśli praca jest zbyt rozległa nawet na takie rozwiązanie to niestety będzie trzeba wybrać jakiś jej element do zgłoszenia... taka jest moja opinia"

ntkovca
Wysłany: 2010-02-01, 20:43   

witam , wyslalem prace na konkurs, niestety w ostatnim dniu, chcialbym sie dowiedziec czy zostaly one zakwalifikowane, i gdzie mozna zobaczyc wszystkie wystawione. pozdrawiam.

DrCruel
Wysłany: 2010-02-02, 07:59   

ntkovca napisał/a:
gdzie mozna zobaczyc wszystkie wystawione. pozdrawiam.

Prace będą wystawione na forum w wątkach w których zarazem będą ankiety do głosowania.

DrCruel
Wysłany: 2010-02-02, 08:14   

Witam.

Zgodnie z regulaminem upłynął czas zgłaszania prac konkursowych. Zdecydowana większość prac wpływała w ostatnich dniach. Niestety okazało się że skrzynka pocztowa nie wytrzymała :/

W związku z tym chcielibyśmy poinformować wszystkich uczestników konkursu że zmuszeni jesteśmy przedłużyć czas nadsyłania prac bo nie wszystkie udało się Wam przesłać. W kilku zgłoszeniach niektóre załączniki nie chcą się otworzyć. W tych przypadkach będziemy indywidualnie prosili o powtórne dosłanie tych załączników.

Ustaliliśmy że termin nadsyłania prac przedłużamy o dwa tygodnie do 15 lutego.

W tym czasie powinno się udać wybrnąć z problemów.

Za niedogodności bardzo przepraszamy. Atmosfera napięcia jeszcze się utrzyma :)

DrCruel
Wysłany: 2010-02-02, 08:32   

I jeszcze wyjaśnienie do pkt 4.

Zgodnie z tym punktem uczestnik może wystartować:
1. w dwóch kategoriach dla profesjonalistów
2. lub w jednej dla amatorów

Start w trzech kategoriach jest niemożliwy bo albo jest ktoś profesjonalistą albo amatorem ;)

Idąc dalej, jeżeli ktoś się zdecyduje startować jako profesjonalista to może wybrać sobie kategorię w której staruje lub wystartować w obu. Tutaj jest dowolność, każdy decyduje sam.
Do każdej wybranej kategorii trzeba przysłać dwie prace. Czyli przysyłamy albo dwie jeżeli startujemy w jednej kategorii lub cztery jeżeli w dwóch.

Pojedyncza praca to jedno zdjęcie lub dwa lub trzy. Tutaj jest dowolność. Dlatego tak zostało ustalone aby można było wyeksponować zbliżenia fragmentów pracy. To w dużej mierze od jakości zdjęć i ujęć decyduje efekt końcowy.

Mam nadzieję że coś wyjaśniłem. Jak nie to pytajcie.

ntkovca
Wysłany: 2010-02-02, 08:42   

w zwionsku z tym mam czekac na meila czy, wyslac prace jeszcze raz. czodzi mi o mojA os. konkretnie.

DrCruel
Wysłany: 2010-02-02, 08:47   

Poczekaj jeszcze bo teraz w ogóle nie mogę dostać się do skrzynki :x:

Czyżby przez noc przyszło tyle prac?

lucas 
Wysłany: 2010-02-02, 13:30   

to znaczy że tez moge wystartowac?
Pozdro

[ Dodano: 2010-02-02, 14:16 ]
DrCruel prace wysłane jak cos... czekam na info pozdro ;)

PrimoOne 
Wysłany: 2010-02-03, 20:13   

Tak... Prace można nadsyłać do 15-go.. jak wyżej..

ntkovca
Wysłany: 2010-02-07, 23:39   

Witam chcialbym si edowiedziec czy moje prace zostaly dopuszczone do konkursu??? pozdro Primo ziooomm!!!

A jakiego adresu lub jakie nazwisko bo po nicku to nie wiem. Cruel

DrCruel
Wysłany: 2010-02-18, 19:23   

Do ogłoszenia ankiet pozostały godziny!
Jednak nie udaje się ominąć problemów technicznych. Kilka prac zostało nadesłanych w bardzo dużych rozmiarach i skrzynka nie chce ich nam oddać ale może wszystko będzie OK. Proszę o cierpliwość.

DrCruel
Wysłany: 2010-02-22, 03:08   

Uwaga, wreszcie długo wyczekiwana chwila :D
Możecie oglądać nadesłane na konkurs prace, jednak nie publikujemy jeszcze ankiet bo problemy techniczne nie pozwoliły zamieścić wszystkich zdjęć. Ponieważ nie jest to wina uczestników to dajemy jeszcze czas na ponowne dosłanie zdjęć (do momentu ogłoszenia ankiet)

Przypominam że na razie nie można w żaden sposób komentować na forum prac konkursowych, będzie na to czas po zakończeniu głosowania!!!

DrCruel
Wysłany: 2010-02-28, 23:34   

Witam.

Chciałbym przeprosić wszystkich oczekujących na start głosowania ale przez moje roztargnienie nie zamieściłem jeszcze jednego zgłoszenia, które było dostarczone jako link do serwera. Ponieważ zgłoszenie to przyszło w terminie regulaminowym zdecydowałem że poczekamy jeszcze do jutra ze startem bo na dokładkę powstał problem z rozpakowaniem pliku z czym będziemy walczyli jutro.

Mam nadzieję że te wszystkie problemy z organizacją konkursu, zostaną zrekompensowane dobrą zabawą :)

Cruel

DrCruel
Wysłany: 2010-03-02, 11:53   

ANKIETY RUSZYŁY

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!!!

DrCruel
Wysłany: 2010-03-13, 21:30   

Chciałbym poinformować że firma DELTAARTS - producent szablonów do aerografii, ufundowała zestaw szablonów. Nagroda z racji charakteru zostanie przyznana w kategorii "Malować każdy może" a zwycięzca zostanie wybrany osobiście przez sponsora :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush » KONKURS AIRBRUSH - Archiwum

Odpowiedz do tematu