Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jerzynew
Wys³any: 2009-11-09, 16:43   linie l±czenia lakieru
0
UP DOWN

Posty: 50
witam ekspertow:) uczymy sie na wlasnych bledach a ja drugi raz popelnilem ten sam:/ a mianowicie malowalem z tylu nadkola i mialem kilka zarysowan na blotniku, malowalem tez klape z tylu. nalozylem podklad, szlif 800. i trzeba bylo robic cieniowanie. wiec zmatowilem blotnik 1000 w okolicy podkladu (tu mam pytanie czy jesli zmatowie klar papierem 1000na mokro i pozniej po wyschniejciu element wyglada na taki jakby borysowany z smugami, musze malowac baza czy wystarczy sam bezbarwny?) okleilem blotnik od granicy matowienia jakies 10cm papierem zeby sie nie zachlapal, polozylem baze na podlad 1,2 warstwa nastepnie w miesce gdzie byly rysy i delikatnie po calym blotniku, pozniej bezbarwny delikatnie 1 warstwa po calym. odklejam papier a tu linie laczenia o wyraznym skoku tak jakby byl lakier odciety i ciemniejszy odcien ma ten nowo polozony. sprobowalem rozcienczalnikiem zmyc ale zrobily sie zacieki i wyszla lipa, pistoletem natryskiwalem tam rocienczalnik do cieniowania oraz mala ilosc bezbarwnego ale wyszlo zle.. co teraz moge zrobic jak to wyschnie? linie laczenia zmatowic papierem 1000na mokro iiii bezbarwny polozyc jeszcze raz?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-09, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
pod cieniowanie zmatuj element szar± w³óknin± z mat past±. Baza tam gdzie podk³ad i nieco dalej a na ca³o¶æ bezbarwny i bêdzie dobrze! a nie wiem skad ci sie wziela jakas linia ³±czenia?
_________________

 
 

jerzynew
Wys³any: 2009-11-10, 05:53   
0
UP DOWN

Posty: 50
linia laczenia sie wziela z tego ze okleilem elementy niemalowane papierem
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-10, 14:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jerzynew napisa³/a:
linia laczenia sie wziela z tego ze okleilem elementy niemalowane papierem
no ja tak robie zawsze, ¿e czego nie lakieruje to oklejam!
_________________

 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-11-10, 15:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Tu chyba chodzi o to, ¿e kolega powiedzmy maluja b³otnik cieniuje na s³upku. Podk±³d ma do koñca b³otnika i za malo miejsca zostawi³ sobie na cieniowanie , w wyniku czego jak k³ad³ bezbrawny to byæ mo¿e na ostatniej warstwie doszed³ ju¿ blisko kantu z papieru i teraz ma ¶lad.
 
 

jerzynew
Wys³any: 2009-11-10, 16:19   
0
UP DOWN

Posty: 50
nie nie, poprostu jak malowalem blotnik i odkleilem papier byl slad obok papieru wyla wieksza warstwa bazy poprostu dolecialo z pistoletu tam gdzie nie chcialem i wyszedl pasek. stary lakier tym sposobem jest jasniejszy a nowy ciemniejszy i widac taki perfidny pasek odciecia. postanowilem zmatowic, zeszlifowac lakier i troszke baze papierem 2000 na mokro z plynem do naczyn tylko mam pytanie po ilu dniach moge szlif robic? temp schniecia 15stopni:)
 

No-limit
Wys³any: 2009-11-10, 17:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
jerzynew napisa³/a:
nie nie, poprostu jak malowalem blotnik i odkleilem papier byl slad obok papieru wyla wieksza warstwa bazy poprostu dolecialo z pistoletu tam gdzie nie chcialem i wyszedl pasek. stary lakier tym sposobem jest jasniejszy a nowy ciemniejszy i widac taki perfidny pasek odciecia. postanowilem zmatowic, zeszlifowac lakier i troszke baze papierem 2000 na mokro z plynem do naczyn tylko mam pytanie po ilu dniach moge szlif robic? temp schniecia 15stopni:)

Przeszlifuj p1500 rant. Nie do bazy i bez plynu do naczyñ/niektóre zawieraj± Lanolinê/.Na ma³ym dop³ywie farby,na ma³ym ci¶nieniu,zaprusz to l±czenie/rant/baz± bez szlifowania/tylko ¶ciereczka antyst. pred po³o¿eniem bazy/ i po ca³o¶ci klar.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime