Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zlotacz
Wys³any: 2009-11-13, 20:46   BMW potrzebuje pomocy...:(
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam! :help:
Mam pytanie do znawców tematu. Moj problem to schodz±cy lakier bezbarwny :sciana: Autko jest moje i spaæ nie moge przez ten lakier.Baza to akryl bo po przetarciu g³upi± szmatk± z pasta tempo schodzi. Wiec to chyba akryl i na niego po³o¿ony zosta³ ten nieszczêsny bezbarwny :sciana: :sciana: Na ca³ym aucie od tego problemu wolna jest tylko maska tylnia klapa i jedne drzwi. Po drapniêciu paznokciem schodzi. A jak bym dojecha³ go myjk± to ca³y by zeszed³.

1. Jak to zrobiæ najprostszym sposobem czyli co naj³atwiej bêdzie mi po³o¿yæ? (totalny laik w temacie)

2Czym mam to dotrzeæ? Jaka ziarnisto¶æ i czy wystarczy ze zejdzie ten bezbarwny i bêdzie mo¿na co¶ malowaæ na t± baze z akrylu?


3Jaki pó¿niej podk³ad jaka baza i jaki bezbarwny chodzi o jaki¶ kompromis miedzy cena a jakosci±.

4.Czy op³aca siê zostawiæ te dobre elementy czy malowaæ ca³y?

5.Je¿eli ca³y to elementami i zdj±æ drzwi lusterka itd czy malowaæ na aucie.Kolor nie bêdzie zmieniany.

Jestem studentem wiêc czasu mam w brud i jeszcze trochê ale my¶lê ¿eby wzi±æ siê za to jak bedzie cieplej i troche bardziej sucho. Jestem z okolic Pu³aw i by³ bym wdziêczny jak kto¶ znj±cy sie i chc±cy pomóc by podrzuci³ gg ¿eby nie drêczyæ forum g³upimy pytaniami :rotfl:

ca³e.jpg
A tak wygl±da ca³e autko
Plik ¶ci±gniêto 74 raz(y) 81.03 KB

lusterko.jpg
lusterko
Plik ¶ci±gniêto 71 raz(y) 54.58 KB

dach ca³y.jpg
tak wygl±da ca³y dach
Plik ¶ci±gniêto 70 raz(y) 49.54 KB

dach1.jpg
takie cos na dachu
Plik ¶ci±gniêto 67 raz(y) 40.54 KB

 

baqo 
Wys³any: 2009-11-13, 20:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
zlotacz napisa³/a:
1. Jak to zrobiæ najprostszym sposobem czyli co naj³atwiej bêdzie mi po³o¿yæ? (totalny laik w temacie)
laik zazwyczaj odk³ada trzy tysi±ce i wstawia taki samochód do wyspecjalizowanego lakiernika. no ale je¶li my¶lisz ¿e polakierowanie takiego samochodu to jak wymiana ¿arówki ,to przeczytaj ca³e forum od dechy do dechy i pracuj ,bo z tego co piszesz jako student czasu masz za wiele ,wiêc nic nie robiæ to lepiej to robiæ ,bo co robiæ gdy nie ma co robiæ :idea: :roll:
 
 

zed
Wys³any: 2009-11-13, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
baqo napisa³/a:
bo co robiæ gdy nie ma co robiæ :idea: :roll:

mozna sie jeszcze ptakiem pobawic ^^
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

zlotacz
Wys³any: 2009-11-13, 22:14   
0
UP DOWN

Posty: 7
Dziêki ch³opaki super pomoc. Gdybym chcia³ pomalowaæ go u lakiernika to bym wam d... nie zawraca³!
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-13, 22:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Mimo mojej nies³abn±cej sympatii do amatorskich poczynañ,nie dasz rady.....Zbyt du¿o pracy,zbyt powa¿na naprawa,jak na ca³kowitego laika.Je¶li teraz nie mo¿esz przez to spaæ,to pó¼niej by³oby jeszcze gorzej...
 
 

zlotacz
Wys³any: 2009-11-13, 22:25   
0
UP DOWN

Posty: 7
Oki a¿ tak zielony nie jestem. Kiedy¶ siê trochê w to bawi³em ale by³y to elementy motocykli. A jak mam go oddaæ do lakiernika to wole takim je¿dziæ! ;P I nie ma takich rzeczy których siê nie da zrobiæ :tak: ?
 

zed
Wys³any: 2009-11-13, 22:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
zlotacz napisa³/a:
Gdybym chcia³ pomalowaæ go u lakiernika to bym wam d... nie zawraca³!

stary wszelkie info jest na forum wystarczy troche poszukac ,a tak poza tym to nie sadze zeby ci sie to udalo dobrze zrobic jesli piszesz ze jestes laik w tym temacie. baqo napisal ze to nie wymiana zarowki.wydasz na sprzet, materialy,itp a po tym stwierdzisz ze trzeba oddac do lakiernika tylko bedziesz musial poszukac kogos kto to poprawi jak ci nie wyjdzie.ale jak mowia twoj cyrk twoje malpy wiec czytaj forum i dopiero jak cos bedzie niezrozumialego to pytaj co i jak
 

baqo 
Wys³any: 2009-11-13, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
zlotacz napisa³/a:
Gdybym chcia³ pomalowaæ go u lakiernika to bym wam d... nie zawraca³!
zlotacz, masz ambicje ,ale to nie ca³e lakiernictwo. spitolisz sobie to auto,narobisz zacieków albo na zapylasz lakier i wszyscy bêd± siê z ciebie ¶miali . najlepiej nie przyznawaj siê ¿e jeste¶ laikiem ,zacznij robotê ,przestudiuj forum(czasu masz wiela) a jak co¶ ci zada haka to zapytaj . takich laików s± miliony i wszyscy odk±d pamiêtam zadaj± te same pytania:jaki papier,jaki utwardzacz,baza akryl i inne pier do³y .
no ale dobra . masz problem . wiêc wpierw myjesz auto ,rozbierasz ,wyci±gasz klamki ,listwy ,spryskiwacze i takie tam inne .przemywasz zmywaczem sylikonów stary lakier. maszyna oscylacyjno obrotowa papier P80 ,albo P120 i zdzierasz ca³ego tyfusa. poprawiasz P150 ,p180 p240 . finito :tak: po robocie . ale dalej . oklejasz ,przemywasz zmywaczem ,k³adziesz podk³ad epoxydowy ,po 45 minutach podk³ad wype³niaj±cy akrylowy(firm jest wiele ,jest w czym wybieraæ ja robiê DuPontem 1052-1056) teraz czas na wysezonowanie ,wiêc mo¿esz siê znów trochê poobijaæ ,ale nie za d³ugo. szlifujesz (matujesz ) podk³ad. mo¿esz zacz±æ na sucho na klocku P320 ,mo¿esz na mokro P400 ,chodzi o to aby wyrównaæ ceg³y. dalej P600 ,800 i tak do P1000 na to po³o¿ysz bazê solid ,czyli nadasz autku koloru czerwonego bez po³ysku. ze dwie trzy warstwy (mo¿e byæ woda mo¿e byæ konwencja) i po wyschniêciu lakier bezbarwny ( ja k³adê duponta 3750 :D ) teraz trochê polerowania :zacieki ,mora ,syfki i inne paskudztwa które by szpeci³y twoje autko itd. mo¿na by pisaæ ,ale nie piszê wiêcej ,bo wiêcej znajdziesz tutaj http://lakierowanko.info/...8dec8e7227d073c
  
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-11-13, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
a jak zrobisz tak jak mówi³em bêdzie co¶ TAKIEGO (na tego punciaka spad³ wielki jeleñ :shock: :shock: )
 
 

marikk 
Wys³any: 2009-11-14, 15:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Wiesz kolego nie chce Cie zniechêcaæ ale Baqo ma racjê jak mo¿e byæ ale ja bym Ci poleci³ potrenowaæ najpierw na pojedynczych elementach np jakie¶ drzwi z 2 stron polakierowaæ czy jak±¶ maske wtedy nabierzesz jakiego¶ rozeznania bo tak zaraz ¿eby pocz±tkuj±cy lecial calaka to tak nie bardzo mi sie widzi pomalujesz troche pojedynczych elemntów to mniejwiêcej bêdziesz sie w stanie okre¶liæ czy dasz rade to polakierowaæ czy lepiej daæ to komu¶ zrobiæ co sie na tym zna i siedzi w tym d³ugo lat przemy¶l to kolego pozdrawiam
 

zlotacz
Wys³any: 2009-11-14, 16:27   
0
UP DOWN

Posty: 7
A mam jeszcze takie pytanko do was koledzy czy trzeba zdzieraæ ca³y lakier? Czy nie wystarczy³oby ten bezbarwny zdj±æ jakim¶ drobnym papierkiem zmatowiæ ta baze i na nia po³o¿yæ baze i bezbarwny? A co do malowania powiedzmy ze jeden element pomaluje dzi¶ a nastêpny za miesi±c lakierem z tej samej puszki. Czy mo¿liwe ze zale¿nosci od ilosci rozpuszczalnika beêdzie inny odcieñ? A co do malowania mam taki zamiar ¿eby spróbowaæ na lusterku i na przednim nosku i zobacze jak to wyjdzie... :D
 

tomek1983
Wys³any: 2009-11-14, 16:52   
0
UP DOWN

Posty: 5
ja czytam to forum od x czasu,lakiernikiem nie jestem a bardzo bym chcia³.Z tego co mozna tu przeczytac to nawet jak bedziesz mia³ inne cisnienie to bedzie inny odcien,...nie tylko to zalezy od rozcienczalnika...cisnienie,odleglosc od elementu,temperatura.
Poczytaj forum.
Matujesz do bazy potem tak jak napisa³ baqo.Czytaj trenuj pytaj.
Powodzenia :cool: :cool:
 

pepi 
Wys³any: 2009-11-14, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
orobisz siê tylko i tyle z tego bêdzie -poto siê zdziera stary lakier i przykrywa podk³adem aby odizolowaæ stary lakier od nowego -marszczenie i takie tam efekty a dolków auto niema ma wiêc dochodzi przygotowanie mo¿e dogadaj siê z jakim¶ panem ,,kaziem ,, lakiernikiem przygotuj auto do malowania a on niech ci to try¶nie :spoko:
 

raper
Wys³any: 2009-11-20, 09:14   
0
UP DOWN

Posty: 13
pepi napisa³/a:
orobisz siê tylko i tyle z tego bêdzie -poto siê zdziera stary lakier i przykrywa podk³adem aby odizolowaæ stary lakier od nowego -marszczenie i takie tam efekty a dolków auto niema ma wiêc dochodzi przygotowanie mo¿e dogadaj siê z jakim¶ panem ,,kaziem ,, lakiernikiem przygotuj auto do malowania a on niech ci to try¶nie :spoko:



Najtaniej to wyjdzie ,przygotowanie to juz jakie¶ 500-700z³ mniej robiac samemu pozostaj± lakiery oko³o 3L powiedzmy baza +- 100-300L klar troche taniej i do tego robota pana "kazia" a znam takiego co za flasze element zrobi na cacy... moze by siê w 1000-1200 zmie¶ci³o tak minimalnie a powiem ze sam bym sienie bra³ w takiej kasie zw³aszcz ze autko wyglada na zadbane i szkoda spapraæ ... pozatym trzeba miec zaplecze kompresor ze 100L minimum pistolet za 400 z³ co najmniej
 

zlotacz
Wys³any: 2009-11-20, 18:55   
0
UP DOWN

Posty: 7
A ile kosztowa³y by materia³y na to auto tak od.. do...
  
 

zlotacz
Wys³any: 2009-11-20, 18:57   
0
UP DOWN

Posty: 7
To trzeba szukaæ pana ''kazia'' samemu przygotowaæ czyli zedrzeæ tego tyfusa :) reszte do speca jakiegos...
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-20, 19:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
zlotacz napisa³/a:
A ile kosztowa³y by materia³y na to auto tak od.. do...
600-1000 pln
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-20, 19:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
zlotacz napisa³/a:
To trzeba szukaæ pana ''kazia'' samemu przygotowaæ czyli zedrzeæ tego tyfusa
i po co masz to drezc, lepiej niech to zrobi lakiernik od razu, jeszcze dasz mu wiêcej roboty jak co¶ ¼le zrobisz...
_________________

 
 

pepi 
Wys³any: 2009-11-20, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
tak teraz za³apa³em po jakiego djab³a kto¶ akryl bezbarwnym pomalowa³ to teraz masz :tak: tylko czy za 3 tys kto¶ to zrobi ok :cool:
 

camel
Wys³any: 2009-11-25, 09:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
E tam cenzura zaraz - popróbuje i da radê - ma ambicje, jak siê nie uda to poprawi. Dobrze pistolet ustawiæ na jaki¶ blachach i jazda. Przygotowanie auta to wiêkszo¶æ robotu - ja bym wola³ dostaæ przygotowane dobrze pod malowanie ni¿ sam siê z tym bawiæ. Wg mnie ktos w tym autku schrzani³ akryl pod klarem - za ma³o utwardzacza albo wcale, zamaskowa³ to klarem i teraz to od³azi. Ja bym zrobi³ tak jak baqo pisze - mo¿e bym odpu¶ci³ epoksyd po ca³o¶ci, tylko zdar³, podk³ad akryl na to lakier akryl i po zabawie pomalutku mokro na mokro.
_________________
amator
 

kondzik 
Wys³any: 2009-11-29, 06:17   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
ja swojego kebaba umalowalem tak:



Shot with W810i at 2008-10-12


i mam w y j e b a n e, kastom jak nic :D
 

camel
Wys³any: 2009-11-30, 09:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
u w mordê jaki stajl :) , ja z takim talentem to odrazu do stanów bym jecha³ bo tu siê marnujesz :D
 

kondzik 
Wys³any: 2009-12-01, 05:21   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
no skromnie sie chwalac to wlasnie jestem w stanach bo tez mi mowili ze sie w PL marnowalem ^^
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-01, 08:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Robisz taki castom w


Robisz taki castom w USA?Uf,to mi ul¿y³o!!!Ale mam nadziejê,¿e nie nosisz flagi na plecach?Je¶li tak,to mo¿e no¶ tureck±! ;P








usa?
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-01, 08:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Kompiuta siê pitoli :pisze:
 
 

kondzik 
Wys³any: 2009-12-02, 03:32   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
z przodu mam blache Polska z napisem POLAND :tak:
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-02, 08:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Czs umieraæ... :rozga:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang