Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Bartek31 
Wys³any: 2009-11-15, 18:23   Spawanie blotnikow
0
UP DOWN

Posty: 11
Witam chodzi tu o Frontere duzo rdzy zebralo sie na dwoch blotnikach podejrzewam , ze przy szlifowaniu wyjdzie duzy ubytek blachy , ktora bede musial wspawac moze ktos podpowie mi jak to najlepiej zrobic . Z gory dziekuje .
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-15, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wyci±æ,wspawaæ now± ³atê na zak³adkê,zaszpachlowaæ,pomalowaæ.W czym problem?Brak sprzêtu?¦w Miko³aj.Brak wiedzy?Opcja ,,szukaj".
 
 

Bartek31 
Wys³any: 2009-11-16, 15:51   
0
UP DOWN

Posty: 11
ok dzieki za podpowiedz robie to pierwszy raz teorje znalem chcialem sie jeszcze upewnic.
Dzieki za podpowiedz
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-16, 17:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Sory,stary,to ¿adna odpowied¼,mia³em wczoraj z³y dzieñ.Musisz wyczy¶ciæ wszystko do go³ej blachy,¿eby oceniæ zakres amputacji,wspawaæ now± blachê (lub reperaturkê,przyda³yby siê jakie¶ zdjêcia),na zak³adkê,bo na styk to wy¿sza szko³a jazdy i wiêcej pracy z pasowaniem,nowa blacha na zewn±trz,ewentualne wypuk³o¶ci wklepaæ do ¶rodka,a potem to ju¿ czê¶æ lakiernicza:podk³ad reaktywny i akrylowy,lub epoksyd,je¶li nie ma rdzy,szpachla,tyranie przy szlifowaniu,znowu akrylowy lub epox i akrylowy,tyranie przy szlifowaniu,i lakier koñcz±cy to zbo¿ne dzie³o,czyli jak tam fabryka zapoda³a:akryl lub metal lub per³a i bezbarwny.Proste,nie?
 
 

Bartek31 
Wys³any: 2009-11-16, 19:20   
0
UP DOWN

Posty: 11
Szczeze to myslalem , ze dziure bede latac od spodu czyli od wewnatrz i w tedy szpachel .
Jezeli wspawam blache z zewnatrz to bedzie schodek i to mam klepac mlotkiem a dopiero
szpachel
 

tomek1983
Wys³any: 2009-11-16, 20:08   
0
UP DOWN

Posty: 5
ten blotnik co go nie obciales zaginasz (cos kolo 1,5 cm czy 2) na to reperaturka spawanie w kilku miejscach potem sprawdzasz czy wszystko pasuje i potem coraz czesciej spawanko punkt przy punkcie nie wiem co ile to ma byc.Tak zeby bylo sztywno.Tak wyczytalem na forum,poszukaj. :tak:
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-16, 20:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ja proponujê Ci metodê economy,prawid³owo do wykonania schodka (zwanego te¿ felcem) nale¿y u¿yæ przyrz±du zwanego felcarko-dziurkark±,bardzo przydatne zwierz±tko,mam,u¿ywam,ale ono kosztuje ok 200 pln.Je¶li jest to dla Ciebie do prze³kniêcia,to polecam.Wtedy wykonujesz felc zaginaj±c star± blachê do wewn±trz,na to dajesz ³atê od zewn±trz,a przez otworki (w ³acie)robisz bzyyt migomatem i masz (pi razy oko)równ± powierzchniê bez schodka.
 
 

Bartek31 
Wys³any: 2009-11-17, 07:13   
0
UP DOWN

Posty: 11
OK Dzieki za wszystkie podpowiedzi napewno sie przydadzom pozdrawiam wszystkich i do uslyszenia
 

Ryba 
Wys³any: 2009-11-20, 22:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ok, ale czy szczeliny miêdzy starym i nowym elementem trzeba te¿ wype³niaæ spawem, chocia¿ punktowo ?? Czy od razu kit k³adziemy ? Nie wiem czy ³±czone elementy, bêda pracowaæ czy nie ? - sci¶nie kit w szczelinie i bêdzie dupa :nie:
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-21, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Spotka³em siê kilkukrotnie z rad±,aby na punktowo wykonane po³±czenie dawaæ szpachlê z w³óknem szklanym,ono daje lepsze zabezpieczenie takich pol±czeñ,ale ja osobi¶cie robiê na pocz±tek punktowo,a nastêpnie powoli ca³o¶æ.
 
 

kamfrontera
Wys³any: 2009-11-22, 10:30   
0
UP DOWN


Posty: 37
No pewnie , ¿e trzeba ca³o¶æ migomatem przelecieæ , Ja kiedy¶ mia³em tak ¿e mi bus przyjecha³ i ch³paki go robili bo by³o trochê roboty . Zrobili kilka punktów jak cwiarê wstawiali i na to soft. Efekt by³ taki ¿e po 5 dniach kit pêk³ wzd³u¿ , przez ca³y bok .
_________________

 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-11-22, 12:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Zrobi³em rysunek jak ma wygl±daæ wstawianie ³atki, bez u¿ycia felcarki :) . Znaczy siê Ja tak robiê.



 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-11-22, 17:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
kamfrontera napisa³/a:
Zrobili kilka punktów jak cwiarê wstawiali i na to soft. Efekt by³ taki ¿e po 5 dniach kit pêk³ wzd³u¿ , przez ca³y bok .


Kit pêk³ bo nie robi siê kilka punktów tylko jeden przy drugim, i tak po ca³o¶ci. wtedy nic nie pêka.

Nurglepl napisa³/a:
Zrobi³em rysunek jak ma wygl±daæ wstawianie ³atki, bez u¿ycia felcarki


Juz to kiedys homer opisywa³, tez dobra sprawa.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime