Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 12:03   Pêk³ mi podk³ad na brunoxie
0
UP DOWN


Posty: 418
worms



Do³±czy³: 15 Kwi 2006
Posty: 3

Wys³any: Wto Maj 02, 2006 6:26 pm Temat postu: pêkaj±cy podk³ad

--------------------------------------------------------------------------------

Witam
Mam ma³y problem z brunoxem mianowice pomalowa³em rdzewiej±ce dzrzwi i odczeka³em 36h. Warstwa by³a sucha tzn. nie lepi³a siê i mo¿na by³o j± czy¶ciæ papierem ¶ciernym. Jednak po na³o¿eniu podk³adu akrylowego w czasie jego schnicia pojawi³y sie pêkniêcia tworz±c tzw. pajêczynkê. Wynikiem zapewne by³o niewystarczaj±ce wyschniêcie brunoxa. I w zwi±zku z tym mam pytanie: co dalej ?? Czy nale¿y odczekaæ jeszcze pare dni a¿ brunox stwardnieje(je¿eli wogóle do tego dojdzie) i wtedy wyczy¶ciæ podk³ad( jedna warstwa). Czy nale¿y wszystko przeszlifowaæ i od nowa na³o¿yæ brunoxa itd. Zaznaczam ¿e jest to spód drzwi i na efekcie wizualnym mi zupe³nie nie zale¿y. Dziêki za pomoc pzdr.

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Czw Maj 04, 2006 8:09 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Brunox jest ¶rodkiem powie¿chniowo czynnym,wiêc nie pozosta³o nic innego jak zerwaæ wszystko i na³orzyæ od nowa tylko teraz w cienkich warstwach.Prawdopodobnie zbyt gruba warstwa podk³adu zareagowa³a z brunoxem.
Mo¿na te¿ po przeszlifowaniu podk³adu na³o¿yæ now± warstwê i przeszlifowaæ "zfazowaæ" po wyschniêciu,ale "mapa" bêdzie widoczna
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


worms



Do³±czy³: 15 Kwi 2006
Posty: 3

Wys³any: Czw Maj 04, 2006 3:52 pm Temat postu: odp

--------------------------------------------------------------------------------

Dziêki za odp. chyba w³asnie tak zrobiê po³o¿e jeszcze jedn± warstwê i przeszlifujê. Mapa zostanie jako ciekawy wzór artystyczny.

Powrót do góry


looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 103
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Pi± Maj 05, 2006 8:38 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja kiedy¶ tak± kombinacjê stosowa³em i te¿ w dolnej czê¶ci drzwi (od zewn±trz) Nic siênie sta³o do tej pory, ale by³y to cienkie warstwy, a podk³adu akrylowego by³o nawet do¶æ grubo ale te¿ cienkimi warstwami.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga