Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 12:05   Ile plastyfikatora do bazy?
0
UP DOWN


Posty: 418
Go¶æ






Wys³any: Nie Maj 07, 2006 7:29 pm Temat postu: Ile plastyfikatora ????

--------------------------------------------------------------------------------

witam, mam zamiar pomalowac zderzaki mam plastyfikator duponta i moje pytanko :
1. czy dodawac do podkladu akrylowego ten plastyfikator a jesli tak to ile (gosc w mieszali mi poweidzial ze do podkladu nie potrzeba ze trzeba tylko do bazy)
2. ile procentowo trzeba dodac plastyfikatora do bazy (lakier akryl)

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Pon Maj 08, 2006 9:07 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Bzdury Ci naopowiada³
Do baz dodaje siê TYLKO rozcienczalnik, a plastyfikator DuPont 805R (jest silnym koncentratem)dodaje siê PRZEDEWSZYSTKIM do podk³adów bo s± zbyt sztywne po wyschniêciu i do lakieru bezbarwnego.
Dodawaæ nie wiêcej ni¿ 5%,gdy¿ 805R wyd³u¿a czas schniêcia i przedawkowanie mo¿e skoñczyæ siê tym ¿e podk³ad lub lakier nie wyschnie.
Kolega z tej mieszalni powinien pojechaæ na szkolenie ..................
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-05-28, 00:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Tak tak kolega ma racjê ten z mieszalni niech szkolenie przejdzie,Oczywistym jest ¿e do podk³adu siê dodaje,ja z do¶wiadczenia wiem ¿e po odt³uszczeniu jeszcze zraczam tym plastyfikatorem element i przecieram jeszcze ¶ciereczk± aby plastik siê zmiêkczy³ jeszcze przed podk³adem ,na to daj podk³ad w stosunku hmmm RM zaleca chyba 1:5 w czym 1 to zmiêkczacz a 5 to podk³ad,do klaru tr¿ mo¿esz daæ do bazy nie dawaj bo barwe mo¿e zmieniæ a jak za du¿o do klaraku dodasz to zmatowieje wiesz lepiej mniej ni¿ za du¿o.Pozdrawiam
 
 

zed
Wys³any: 2007-05-29, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
Kaczmi o jakim plastyfikatorze mowisz ,bo z tego co sie orientuje to plastyfikator ma konsystencje klaru (np.standox elastic addiv)wiec toche nim trudno zrosic element i przetrzec sciereczka.
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-05-29, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Ja u¿ywam firmy RM,jest do¶æ rzadki i jego kolor podchodzi wyra¿nie w ¿ó³ty) a natryskujê go wcze¶niej pistoletem,przecieram i ma`lujê odrazu tym samym pistoletem podk³adem.Do¶æ dawno temu spotka³em siê z gêstym...w³a¶nie chyba standoxa.
Pozdrawiam
 
 

online 
Wys³any: 2007-05-29, 22:05   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Plast. Nexa Autocolor te¿ jest strasznie gêsty, dlatego zaleca siê góra 10%...
 
 

Amigo
Wys³any: 2007-06-02, 21:24   
Go¶æ
No w przypadku Nexa Autucolor to jest 5/1 ,a w przypadku bardzo elastycznych plastyków to nawet 2/1 do podk³adów i lakieru.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime