Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
motonita
Wys³any: 2009-12-05, 13:25   Problem ze zlaniem sie lakieru
0
UP DOWN

Posty: 2
Jako ¿e jestem tu nowy witam wszystkich. :) Mam ma³y problemik robiê znajomemu owiewki do moto, na owiewkach by³y naklejki no i zrobi³em je lakierem bezbarwnym, problem w tym ze zla³ mi sie lakier na jednej stronie :/ Mam plan zeszlifowaæ zlewkê i zobaczyæ co wyjdzie mo¿e wystarcz polerka ewentualnie po³o¿ê lakier jeszcze raz. Macie mo¿e jaki¶ sposób jak siê z tym uporaæ ?? Z góry dziêki za wszystkie rady i pozdrawiam Jeszcze jedno pytanie jak po³o¿ê now± warstwê lakieru na zeszlifowane zlewki to powinno to ³adnie pokryæ tak ¿eby nie by³o widaæ ??
 

lakierok 
Wys³any: 2009-12-05, 19:10   Re: Problem ze zlaniem sie lakieru
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
motonita napisa³/a:
Jako ¿e jestem tu nowy witam wszystkich. :) Mam ma³y problemik robiê znajomemu owiewki do moto, na owiewkach by³y naklejki no i zrobi³em je lakierem bezbarwnym, problem w tym ze zla³ mi sie lakier na jednej stronie :/ Mam plan zeszlifowaæ zlewkê i zobaczyæ co wyjdzie mo¿e wystarcz polerka ewentualnie po³o¿ê lakier jeszcze raz. Macie mo¿e jaki¶ sposób jak siê z tym uporaæ ?? Z góry dziêki za wszystkie rady i pozdrawiam Jeszcze jedno pytanie jak po³o¿ê now± warstwê lakieru na zeszlifowane zlewki to powinno to ³adnie pokryæ tak ¿eby nie by³o widaæ ??


we¶ tego zlewa przyszpachluj szpachl± bia³± i matuj na ma³ym klocku i potem polerka, powinno byæ nie¼le ale raczej nie wyszlifujesz ju¿ idealnie
 

Travolta 
Wys³any: 2009-12-05, 20:38   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Witam mam pytanie czy Koledzy sie tutaj zrozumieli bo tak siê wczytuje i nie mogê poj±c czy kolega motonita pisz±c o zlewce nie mia³ namy¶li lakieru bezbarwnego Wiec o co chodzi z ta bia³a szpachla?
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-05, 20:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Znana jest metoda usuwania zlewek z pomoc± szpachli,ale nie bia³ej,czyli,jak rozumiem,wykoñczeniowej,gdy¿ jest ona twarda i trudna w obróbce.Ja stosujê szpachlê 1K APP,³atwo siê j± nak³ada,miêkka w szlifie,nie mo¿na tylko nak³adaæ jej na nie do koñca utwardzony lakier,gdy¿,jak zauwa¿y³em,wysychaj±c potrafi ,,¶ci±gn±æ"lakier,i pó¼niej widoczne s± zmarszczki.
 
 

motonita
Wys³any: 2009-12-07, 20:59   
0
UP DOWN

Posty: 2
Szpachl± ?? a to co¶ nowego mo¿ecie opisaæ t± metodê bli¿ej. Ja jednak zaczy¶ci³em i po³o¿ê lakier jeszcze raz.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-07, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Na suchym ju¿ lakierze,pamiêtaj.Nak³adasz na zaciek warstwê szpachlówki tak,aby zakryæ obszar trochê wiêkszy,ni¿ on sam. Nastêpnie szlifujesz papierem na twardym klocku,staraj±c siê równomiernie zbieraæ warstwê szpachli.Po chwili pojawi siê zaciek,który bêdziesz stopniowo zbiera³ wraz ze szpachlówk±.Ogólnie chodzi o to,aby unikn±æ przeszlifowania lakieru bezbarwnego obok zacieku.Jest to proste,ale trzeba trochê subtelno¶ci i wyczucia,a i tak fachowe oko zauwa¿y ¶lad po firance.Ale lepszy rydz ni¿ nic,jak siê postarasz,dla laika bêdzie niewidoczne.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group