Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 12:10   Jaki maksymalny czas na po³o¿enie bezbarwnego na bazê?
0
UP DOWN


Posty: 418
Go¶æ






Wys³any: Wto Maj 09, 2006 4:18 pm Temat postu: Pomocy!!!!!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Mam problem mianowicie wymalowa³em wczoraj wieczorem ca³e auto baza i zepsu³ mi sie kompresor a naprawi ami go na gwarancji dopiero za 2tygodnie i tu pojawie sie moje pytanie bo musze jeszcze pokryc baze lakierem bezbarwnym pozycze sobie kompresor od kolegi ale dopiero za 2 dni i teraz co mam zrobic ,bo juz baza bedzie pzesuszona i czu mozan taka baze pokryc bezbarwnym lakierem bez obazwy ze sie z³uszczy po jakims czasie ma ktos moze na to jakis patent ???Napiszcie co mam zrobic bo nie za bardzo widzi mi sei kiupowac 2,5litra bazy znow bo pojde w koszta!!!!G³ownie chodzi mi o to czy bez przeszkod moge wymalowac auto klarem po 2 dniach od malowania baza!!!!!!Prosze o pomoc Pozdrawiam

Powrót do góry


Marek
Go¶æ





Wys³any: Sro Maj 10, 2006 6:33 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Kup Tak± ilo¶æ bazy aby ci starczy³a na po³o¿enie jednej warstwy i dopiero maluj klarem

Powrót do góry


bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 63
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Sro Maj 10, 2006 2:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

nie sprawdzalem ale podobno dziala patent na zraszanie bazy rozcienczalnikiem, tym samym ktory uzyles do rozcienczenia bazy, oczywiscie.

innym patentem, ktory sprzedal mi fifka jest suszarka. coby rozcienczalnik nie mial czasu na podniesienie poprzednich warstw.

wiem po swich wczorajszych doswiadczeniach warzy sie jak sk* syn po uzyciu innego rozcienczalnika niz poprzednia warstwa (baza na przeszlifowana baze po kilku dniach)

inna ciekawa sprawa, ktora wczoraj odkrylem.

powarzylo mi sie przez resztki bazy na podkladzie poprzedniego koloru (element malowany w 2 kolorach) ale stwierdzilem ze nie ruszam tego narazie, poloze bezbarwny i bede sie martwic pozniej. Polozylem klar i nagle zero defektow - wszystko sie wyrownalo. a element naprawde konkretnie byl pomarszczony, i pod katem pomimo ostatniej pelnej warstwy idealnie bylo widac placki (cienie) starej bazy pod spodem. czy to normalne ?

troche sie wk* na siebie, poniewaz pozostale 2 zwarzone elementy przemylem rozcienczalnikiem, przecierajac w kilku miejscach podklad :/ i teraz 2x wiecej roboty.

Powrót do góry


bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 63
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Sro Maj 10, 2006 2:24 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

zeby bylo smieszniej ten sam blad popelnilem przedwczoraj i nic sie nie dzialo... wszystko wyszlo idealnie :




dadam jeszcze ze rozcienczalnik ktory podniosl mi poprzednie warstwy to APP - rozcienczalnik do baz akrylowych i metalicznych.

wczesniej uzywalem RM BC020 i nigdy nic sie nie dzialo.
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-05-27, 23:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Tak tak tylko wszystko pomalujesz klarem i niby ok a po czaseie lakier zacznie odchodziæ,zmatuj bardzo delikatnie bazê na mokro papierem 2000 (matuj wodo± z dodatkiem jakiego¶ zmiêkczacza i woda musi byæ idealnie czysta aby w niej nie by³o najmniejszego zarenka) po zmatowaniu i osuszeniu karoserii wiadomo odt³u¶æ u¿ywaj±c antysilikony(nie ryzykuj z ekstraktami)I przyst±p do malowania,po³o¿ minimaln± wypy³ke i na to bazê w³a¶ciw±(na sredniej wielko¶ci ayto na niskoci¶nieniowym dobrym pistolecie nie przekroczysz po takim zabiego 0.5 litra bazy,potem klar a dalej wedle uznania.........Powodzenia w razie czego pisz......
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania