Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 12:20   Czy to zwyk³a baza czy trójwarstwówka?
0
UP DOWN


Posty: 418
Go¶æ






Wys³any: Czw Maj 11, 2006 8:29 am Temat postu: Witam !!!

--------------------------------------------------------------------------------

Jako ¿e jestem nowy na tym forum postanowi³em siê przywitaæ z szanownym gronem
no i oczywi¶cie nie omieszkam zapytaæ o parê spraw. Lakiernictwem samochodowym zajmujê sie od niedawna w wolnych chwilach malujê ró¿ne rzeczy, przewa¿nie by³ to akryl, a teraz przysz³o mi pomalowaæ klape baga¿nika z nissana sunny combi w kolorze Ah 3 czyli per³a i w zwi±zku z tym mam parê pytañ:
w mieszalni dali mi podk³ad barwi±cy pod per³e, per³e i klar moje pytanie brzmi czy po na³o¿eniu tego podk³adu mam odczekac chwile i zaraz k³a¶æ per³e a po perle klar czy czekaæ a¿ to wyschnie i ewentualnie poprawiæ niedoci±gniêcia? Pytam siê bo pierwszy raz mam do czynienia z per³±.
Bêdê wdziêczny za wszelkie rady .
Pozdrawiam

Powrót do góry


mosek



Do³±czy³: 11 Maj 2006
Posty: 1
Sk±d: Lubliniec
Wys³any: Czw Maj 11, 2006 8:32 am Temat postu: Re: Witam !!!

--------------------------------------------------------------------------------

Anonymous napisa³:
Jako ¿e jestem nowy na tym forum postanowi³em siê przywitaæ z szanownym gronem
no i oczywi¶cie nie omieszkam zapytaæ o parê spraw. Lakiernictwem samochodowym zajmujê sie od niedawna w wolnych chwilach malujê ró¿ne rzeczy, przewa¿nie by³ to akryl, a teraz przysz³o mi pomalowaæ klape baga¿nika z nissana sunny combi w kolorze Ah 3 czyli per³a i w zwi±zku z tym mam parê pytañ:
w mieszalni dali mi podk³ad barwi±cy pod per³e, per³e i klar moje pytanie brzmi czy po na³o¿eniu tego podk³adu mam odczekac chwile i zaraz k³a¶æ per³e a po perle klar czy czekaæ a¿ to wyschnie i ewentualnie poprawiæ niedoci±gniêcia? Pytam siê bo pierwszy raz mam do czynienia z per³±.
Bêdê wdziêczny za wszelkie rady .
Pozdrawiam


Mia³em problem z zalogowaniem siê ale juz jest ok ten gosæ to ja
_________________
prowadzi mnie od lat niewidzialna si³a, ktora nadaje sens i kaze trwac

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Czw Maj 11, 2006 10:08 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witaj muszisz wymalowac podk³±dem element poczekac az podk³ad wyschnie i wyszlifowac go tak zebys mai³ rowna i g³±dka powierzchnie paierem wodnym 400 a potem 600 na koniec wysuszyc powierzchnie zmyc ja zmywaczem antysilikonowy a potem po³ozych baze a potem jak ci baza troche podescjnie to po³oz klar!!!!Zycze oewnej reki i ma³ej ilosci zlewek!!!!!!!!

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 142

Wys³any: Pi± Maj 12, 2006 12:48 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Koledze nie chodzi³o o klasyczn± per³ê czy metalic.Jemu chodzi³o o 3 warstwówkê.Gdzie podk³ad spe³nia rolê T£A(w³a¶ciwego koloru) a na to nak³ada sam brokat i dopiero bezbarwny.Nie jest to baza + klar.

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Pi± Maj 12, 2006 9:33 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

AH3 GARNET RED to zwyk³a per³a,a ten grunt to tzw "GRUNTTON" czyli po prostu podsypa bez ziarna u³atwiaj±ca krycie.
Maluje siê tym zwyczajnie,jedna baza,druga baza i klar ,a wszystko w odpowiednich (oko³o 10 min) odstêpach na odparowanie rozcienczalnika.
GRUNTTONy to prze¿ytek odkiedy rozpowszechni³y siê ODCIENIE SZARO¦CI,ale jeszcze pokutuj± w starszychszych systemach (choæ np tani IVAT ma wla¶nie odcienie szaro¶ci ).
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-05-27, 23:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
ze zwyk³ych lakierów nie uzyskasz tak wspania³ego kolory jak z warstwówek co do pomalowania nimi to jak ju¿ roz³o¿ysz pierwsz± bazê to druga baza czyli bzaza koloryzuj±ca musi byæ po³o¿ona profesjonalnie,k³adzie siê j± nie tak jak powszedni± bazê,k³adzie siê j± jak lakier bezbarwny z uprzedni± wypy³k± czyli najpierw przypyl element aby nabra³ barwy i po³ó¿ grubo ten koloryzer tylko pamiêtaj dok³adnie w miejscu zakoñczenia warstwy zaczynaj now± bo wyjd± Ci smugi,ja jak bawi³em siê na zachcianki klienta to na motory po na³o¿eniu koloryzera nak³ada³em jeszcze jedn± bazê i jeszcz jeden koloryzer w innym odcieniu a na to klaraz z dodatkiem per³y,na to drugi raz klar,efekt wiadomo piêkna g³êbia i niesamowity kolor(pracoch³onna praca.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group