Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
No-limit
Wys³any: 2010-01-06, 14:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER napisa³/a:
Cz³owiek latami pracuje nad autorytetem :> ... od ust sobie odstawia :blee: ... po nocach nie dosypia :blee: ... ¿y³y sobie wypruwa :blee: ... a tu jeb ! dwie literki pomylone i koniec ... na bruk ! :rozga: Bez emerytury ¶wiadczeñ socjalnych i ¶rodków do ¿ycia :D ¯EGNAJCIE ! :oops:

Akt dramatu jest OK!Nie umieraj :spoko:Jak Hamlet?Spoko cyacha-coð nie tak y standardem klawiaturz.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-06, 16:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
No-limit, W dolnym pasku na jezyk programisty zmien! Masz teraz polski.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-06, 19:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Lackdoctor napisa³/a:
No-limit, W dolnym pasku na jezyk programisty zmien! Masz teraz polski.

Dziêkujê.
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-01-06, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Projekter,mo¿e odstaw (na jaki¶ czas) komputer,a we¼ siê za to,no...,SPÓ£KÊ,bo co¶ kud³at± masz klawiaturê ;P

dajcie ju¿ spokój z tymi dogryzkami o literkê jedn±... gdybym ja mia³ np poprawiaæ po wszystkich b³êdy ort. to bym od kompa nie odchodzi³, tyle tutaj tego jest... a jako¶ nikt na to uwagi nie zwraca³...Bodzio
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-08, 22:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
A najlepiej wykasuj inne jêzyki ni¿ polski programisty i skoñcza sie problemy z przestawiaj±cym siê jêzykiem :D
 
 

camel
Wys³any: 2010-01-09, 00:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
a tak kontynuujac oftop to szybko prze³±czasz jêzyk przyciskaj±c ctr i shift
_________________
amator
 

bateryjka
Wys³any: 2017-12-24, 23:33   prosba o komentarz, ocene sytuacji
0
UP DOWN

Posty: 5
dzien dobry wszystkim jest to moj pierwszy post.

moje pytanie:
dalem auto, ktore jest moim oczkiem w glowie po blacharce (wstawiona cwiartka) do lakiernika co wystawia faktury ;) i ma opinie dobrego fachowca.

moj problem jest taki, ze lakiernik zapodkladowal samochód i odstawi³ go na zewnatrz na na 2wa tygodnie (temp przechodzace przez zero, snieg), potem na kolejne 2 tygodnie wstawil do garazu, przy ostatniej wizycie auto stalo znowu na zewnatrz (z deklaracji chwilowo), na dniach mial kontynuowac robote (w miedzyczasie robi inne auta).

martwie sie i denerwuje ze odbije sie to ze szkoda na samochodzie - ze bedzie rdzewieæ na spawach itd.

wsadzilem naprawde duze pieniadze w blacharza i nie chcialbym zeby to poszlo na marne.

prosze o Wasze opinie, bo byc moze martwie sie niepotrzebnie na zapas.
na co zwrocic uwagê, czy jakos reagowac?
jesli chodzi o przygotowanie to prawdopodobnie byl to podklad reaktywny i potem akrylowy, chociaz widzialem w czasie roboty tez szpachle, wiec pewnie reaktywny-akryl-szpachla-akryl.

pozdrawiam
bateryjka
 

kalbi 
Wys³any: 2017-12-25, 09:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
podk³ad akrylowy nie stanowi bariery dla wilgoci
_________________

 
 

bateryjka
Wys³any: 2017-12-25, 20:44   
0
UP DOWN

Posty: 5
kalbi napisa³/a:
podk³ad akrylowy nie stanowi bariery dla wilgoci


czyli jesli potwierdzi sie konfiguracja tego co jak dotad zaaplikowal lakiernik to co?
- powinien to wszystko zdzierac?
- czy wystarczy jak wysuszy,
-inne rozwi±zania?

Czy podklad reaktywny stanowi w tym przypadku niewystarczaj±c± izolacje miedzy spawami a zawilgoconym podkladem?, a mo¿e zwiazany chemicznie styk podklad reaktywny- podklad/wypelniacz akrylowy stanowi jednak skuteczn± przynajmniej dora¼nie bariere izolujac± dla karoseri i nie ma sie co gor±czkowaæ?

Generalnie ch³op (lakiernik) ma opinie znaj±cego sie na robocie...
Nie wiem jak z nim rozmawiaæ, moze nie wkurzaæ go ju¿ i daæ mu spokój, bo i tak to zrobi po swojemu...?

Nie znam sie na tym kompletnie
(Ca³a moja "wiedza" to to, co wyczyta³em w ostatnim czasie w necie).
Zalezy mi na profesjonalnej odbudowie samochodu.

Swoje wo³anie o pomoc kieruje przede wszystkim do praktyków ;)

pozdrawiam
bateryjka
 

bateryjka
Wys³any: 2017-12-25, 22:06   
0
UP DOWN

Posty: 5
moze zle zabrzmialo, bron boze nie sugeruje kalbi ze nie jestes praktykiem ;)

znala¿lem post
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2866

pozdrawiam
_________________
pozdrawiam
bateryjka
 

Czere¶niak
Wys³any: 2017-12-25, 23:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
bateryjka napisa³/a:
Zalezy mi na profesjonalnej odbudowie samochodu.

To se pan zaprowadz auto do normalnego zak³adu a nie ¿e ponad 4 tygodnia maluje maister cwiare w aucie ...
U mnie to 2 dni i auto stoi juz za bramom a maister liczy se kasiore za ochlapanie auta :cool:
 

bateryjka
Wys³any: 2017-12-25, 23:42   
0
UP DOWN

Posty: 5
Czere¶niak napisa³/a:
bateryjka napisa³/a:
Zalezy mi na profesjonalnej odbudowie samochodu.

To se pan zaprowadz auto do normalnego zak³adu a nie ¿e ponad 4 tygodnia maluje maister cwiare w aucie ...
U mnie to 2 dni i auto stoi juz za bramom a maister liczy se kasiore za ochlapanie auta :cool:


powaznie? ze tez na to nie wpadlem wczesniej :D
_________________
pozdrawiam
bateryjka
 

kalbi 
Wys³any: 2017-12-26, 08:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Podklad reaktywny zapewnic powinien ochronê antykorozyjna, ale ja m mimo wszystko nie wywalil bym auta na deszcz i ¶nieg na tym etapie prac
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-12-27, 20:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
We¼ szczegó³ow± fakturê na robotê. Masz wtedy dwa lata ¿eby mu przypomnieæ czemu auto gnije na spawach.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

lukas
Wys³any: 2017-12-27, 21:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Spawy to jedno ale ten akrylowy jak wch³onie wilgoci a wch³onie na bank to efektem tego mog± byæ b±ble wychodz±ce po kilku miesi±cach, zw³aszcza letnich jak s³oñce przygrzeje. Na tak± wadê lakiernicz± mówi siê potocznie np. wilgotniaki (choæ ró¿nie) a fachowo "pêcherzenie". W normalnych warunkach powstaje g³ównie na wskutek wilgoci w instalacji pneumatycznej lub co kiedy¶ bywa³o, przy obróbce szpachlówek na mokro ewentualnie na wskutek kondensacji wilgoci przed lakierowaniem po przepychaniu auta z zimnego gara¿u do ciep³ej komory i szybkim lakierowaniu.
U ciebie s± nienormalne warunki bo lakiernik na w³asne ¿yczenie funduje sobie i tobie tê wadê. Na stronach Novola masz ³adne grafiki wad lakierniczych, równie¿ tê o której piszê http://www.novol.pl/wady-aplikacyjne/9/pecherzenie
PS Gdyby lakiernik t³umaczy³ ¿e wstawi auto do komory i wygrzeje a tak zapewne bêdzie siê broni³ to nie wierz na s³owo ¿e to pomo¿e. Musia³by raczej promiennikiem ka¿dy element dosuszaæ a i tak ryzyko pozostaje. W tym przypadku najlepiej sprawê opisaæ na papierze i podeprzeæ siê faktur± jak radzi @Trze¼wy
Wszystko teraz zale¿y od tego jaki podk³ad akrylowy u¿y³. Je¿eli bardzo wype³niaj±cy to wiêksza szansa na wadê. Je¿eli podk³ad by³ bardziej izolacyjny to mniej ch³onie ale pewnie tego sie nie dowiesz. No i wspomnia³e¶ te¿ ¿e by³o szpachlowane. Hmm, to jeszcze bardziej zwiêksza ryzyko w tych miejscach bo szpachlówka jest mocno higroskopijna i pije wilgoæ jak g±bka.
 

bateryjka
Wys³any: 2018-01-03, 00:15   
0
UP DOWN

Posty: 5
Dziêkuje za pomoc

Pozdr
Bateryjka :spoko:
_________________
pozdrawiam
bateryjka
 

Novol rafman
Wys³any: 2018-01-03, 08:42   Ad Problemów zwi±zanych z pozostawianiem auta w tylko akrylu
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Witam!
Na s±siednim forum Lakiernik.info.com jest obszernie na ten temat ,wiêc nie bêdê siê powtarza³ tylko ode¶lê do paru ciekawych postów o potencjalnych konsekwencjach takiego postêpowania.
Rzeczywi¶cie ,jak jedn z kolegów wspomnia³ -podk³ad reaktywny ( je¶li jest naprawdê pod spodem) mo¿e zmniejszyæ lub uchroniæ przed problemami ,ale w takich wypadkach powinien byæ zastosowany szczelny podk³ad epoksydowy. Oczywi¶cie aplikacja tego produktu teraz to ryzyko przykrywania przys³owiowego ,,gówna mchem" ,choæ mia³oby sens je¶li auto jeszcze trochê postoi. Trzeba tylko dobrze osuszyæ i obmyæ profesjonalnymi zmywaczami .

https://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?p=114869&sid=4e2f8faf4bcbf0762a8c2de8575fa25a#114869

Rafa³ Mania NOVOL
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group