Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-01, 12:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
caci napisa³/a:
PROJEKTER ile u ciebie kosztuje zrobienie powiedzmy 4 elementow auta w metaliku? Potem spojrz na cene rynkow± takiego auta ktore najczesniej potrzebuje naprawy blacharsko-lakierniczej tzn ponad dwunastoletniego. Jak juz sobie podzielisz jedno przez drugie to zrozumiesz dlaczego glowni twoi klienci to ci ktorzy naprawi± z OC albo AC.
Poza tym, prosze Cie, zejdz na ziemie. Rozumiem ¿e chcesz mieæ wiecej klientow ale nic tu nie pomo¿e antyreklama, 90% ludzi po prostu nie staæ na takich lakierników jakich sobie wymarzyle¶ i przez nastepne 20 lat w tym kraju nic sie w tym ukladzie nie zmieni.


@caci ???? Ja nie mam warsztatu ! ... tylko w³asne zdanie na temat cwaniaków !

[ Dodano: 2010-01-01, 12:32 ]
jacenty 741 napisa³/a:
Grzanie koz±-front i projekter :boks: ,podk³ad ostatni± warstw±-front i projekter :boks: ,otwieram lodówkê-front i projekter :boks: ,w puszce z podk³adem zreszt± te¿.Jeden broni szarej strefy,bo wszyscy naoko³o to robi±,to czemu ja nie mogê,drugi ma ogieñ w postach,zacina mu siê caps lock i przekonuje ogó³,¿e nie uszczkn±³ ani centa fiskusowi(czyli de facto nam)prowadz±c busines przez du¿e B i nigdy nic nie zakombinowa³,nie da³ kawy albo buzi,¿eby co¶ za³atwiæ.Ja nie wiem,chyba czas umieraæ... :cry:


... ale tak zasadniczo TO O CO CI CHODZI ??? :shock:

[ Dodano: 2010-01-01, 12:40 ]
front247 napisa³/a:
Ziemba nie obraz sie teraz ty ale....kiedy chcialem polakierowac bak od moto czyli jeden element to dostalem cene 500-600 zl....nie by³o by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt ze bak by³:
-od niewielkiego motocykla
-ani grama rdzy
-najmniejszej wgniotki
-kompletnie nic do szpachlowania
-stara pow³oka usuniêta przeze mnie chemicznie do go³ego metalu.

Po tym co wyczyta³em na tym forum...ten mój element wystarczy³o
-zapodkladowaæ
-po³ozyc baze
-polozyæ klar

Zgadnij ile mi to zajê³o?

£±cznej pracy oko³o 1 godzinki ,w garazu,wprawdzie pow³oka by³a robiona sprejem ,tzn nabili mi podklad ,baze i klar i po kolei.

Wysz³o pieknie gdyby nie to ze klar jest bez utwardzacza i pow³oka jest nietrwa³a.

Dlatego napiszê to jeszc ze raz uwazam ze zarobek lakiernika w godzinê 500 z³ ,bez meki to jest za du¿o jak na to konkretne zlecenie.

ostatnio by³em u chirurga stomatologa,mia³em rwany zab,ze wzgledu na skomlikowany zabieg który ³±cznie trwa³ oko³o 45-60 minut zap³aci³em ....130 z³..lekarzowi który fachowo wykona³ robotê i bierze odpowiedzialno¶c za to co robi.
Wybacz ale jednak wiekszosc lakierników u których by³em to mega naci±gacze i tyle.
pozdrawiam
Ziemba totalniue sie mylisz...ja robie w branzy hydraulicznej...zarabiam jakies 700-900 zl tygodniowo ,6 dni na kolanach w rurach po 8-10 godzin ,i to zarabiam tyle majac dzialalnosc.....ja bym chcial w godzine zarobic chociaz 50 zl...a 500 to ..ahahah rozbawiles mnie naprawde nie ma co porównywac.
Budowa..znam temat od podszewki 50 tys teraz kosztuje zrobienie stanu surowego z dachem nawet ok 100m.kw...robota trwa nie 2 tygodnie ale 3 miechy i robi to 3-5 ludzi.
Oczywiscie s± zawody i us³ugi niewymierne finansowo ale lakiernik ani dentysta ani hydraulik ani piekarz sie do nich nie zaliczaj± niestety:)
I jesli takie sa ceny uslug lakierniczych to rzeczywiscie nie stac mnie.



Trzeba siê by³o uczyæ i jednak zostaæ lakiernikiem ! Wtedy dopiero zrozumia³by¶ dlaczego to tyle musi kosztowaæ , a tak spawaj rury i p³aæ 500 za malowanie baku do motocykla albo .... maluj sam - klarem nitro w srayu bez utwardzacza ! Na pewno wygl±da ¶licznie ^^ ^^ ^^

A od jakiej podszewki znasz te budowy ??? Mo¿e by¶ tak sam pozapie....³ na budowie w trzy zimowe miesi±ce targaj±c rêcznie na piêtro ceg³y ? I za to wszystko we¿ za miesi±c 1200 z³ brutto ! Co ty wiesz o budowie jej przebiegu, albo o kosztach ?

To ju¿ drugi zawód który ci polecam bo jak widzisz i w lakierniach ludzie p³ac± 500 za element i na budowie murarz zarabia minimum 4000 miesiêcznie ! Wszêdzie dobrze gdzie nas nie ma !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-01, 15:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
" Moze sie okazac ze lakierowanie ..to wcale nie jest magia...to tylko hipoteza z mojej strony nie mówie ze tak jest, ale- byæ moze sie to zdarza. "
PROJEKTER napisa³/a:
albo .... maluj sam - klarem nitro w srayu bez utwardzacza ! Na pewno wygl±da ¶licznie ^^ ^^ ^^
teraz wiem dlaczego front uwa¿a ¿e to takie proste ,gdy efekt lakieru spray jest idea³ ^^ ^^ o wiele lepszy bêdzie efekt z kompresorka 25 -io litrowego :spoko:
 
 

zed
Wys³any: 2010-01-01, 16:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
PROJEKTER napisa³/a:
Wszêdzie dobrze gdzie nas nie ma !

dokladnie, swieta racja
front jakie masz koszta prowadzac swoja dzialalnosc??bo wszelkie roboty wykonujesz u klienta i za media typu prad ,woda placi klient ,materialy uzyte do montazu tez kupuje klient.sprzet do tego typu dzialanosci tez nie kosztuje tyle co do lakierowania a twoje koszta to pewnie podatek( ryczalt?),a tu masz podatek od nieruchomosci,utylizacja materjalow,ogrzewanie warsztatu (jak jest kabina to dochodzi olej)itd.
skoro uwazasz ze to takie piekne i dochodowe to tylko branze zmienic.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

front247
Wys³any: 2010-01-01, 17:05   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ja nie uczy³em siê na lakiernika,bo mysla³em ze nie ma potrzeby...
Zaraz zaraz....koszt pomalaowania tego mojego nieszczesnego baku samodzielnie to 70 z³ ,60 minut, a nie 600z³......9 razy taniej...efekt wizualny jest po polerce (z wiadomych prztczyn),taki sam jak u was na elemencie za 600 stów....jakies pytania?
Swiadomie prysna³em to sprejem i klar choc nie jest tak trwa³y jak z utwardzaczem ale normalnie ciezko go porysowac czy zeskrobac, jest jedyne ograniczenie techniczne tej roboty.

Projekter polemika z toba nie ma juz sensu poniewaz straci³es juz argumenty merytoryczne i zaczynasz wnikac w mój zyciorys .....tak pracowa³em na budowie i na dachu w zime za 2,30 /h...mam jeszcze umowe nawet,wiem co znaczy tyrac ze zgrabia³ymi paluchami.

Panowie ,proszê nie b±dzcie z³osliwi tylko obiektywni.
Ja nie odwazy³bym sie klientowi,powiedziec w twarz ze godzina mojej roboty u niego bedzie go kosztowa³a 500 z³.

Muszê uscislic...cena 6000 zl za malowanie 3 drzwiowego colta,bez rdzy,to jest cena bez rozkrêcania czegokolwiek.....tylko osobno przedni i tylni zderzak,,i lakiernik wyraznie to zaznaczy³ ,tylko zewn±trz...cena nie do negocjacji.

To sa fakty jako klienta z którymi siê spotka³em,a co wy o tym myslicie wasza kwestia.
Trzeba odrózniac zlecenie od zlecenia.
pozdrawiam

Zed ,napisa³em ile plus minus wychodze na tydzien....bez odliczania zus,podatek ,benzyna,amortyzacja narzedzi...moim zdaniem miodu nie ma,ale lepiej niz w tesco za 1200.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-01, 17:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Cytat:
Zed ,napisa³em ile plus minus wychodze na tydzien....bez odliczania zus,podatek ,benzyna,amortyzacja narzedzi...moim zdaniem miodu nie ma,ale lepiej niz w tesco za 1200.

Ja tam uwarzam, ¿e nie wazne za ile ale najlepiej robic na siebie.
Co to za zmiana koloru jak tylko z zewn±trz :shock: Lakiernik powiedzia³ tak± cene ¿eby Cie pewnie grzeczni zbyc, u nas robi sie tak samo. Mówi siê cene zaporowa i klient rezygnuje, w Twoim przypadku by³o pewnie podobnie, poprostu nie chcia³ siê tegbo podjac a nie chcia³ powiedziec ze tego nie zrobi bo nie. Nie chce mi sie wierzyc zeby za tyle malowa³ tego colta. Bo wtedy za jakiegos kombiaka z ¶rodkami bra³ by pewnie z 10tys. a to ju¿ dla mnie ¶mieszne.
 

zed
Wys³any: 2010-01-01, 17:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
front247 napisa³/a:
Zed ,napisa³em ile plus minus wychodze na tydzien....bez odliczania zus,podatek ,benzyna,amortyzacja narzedzi...moim zdaniem miodu nie ma,ale lepiej niz w tesco za 1200.
w lakierni jest tyle oplat ze to co zostaje to nie sa jakies astronomiczne sumy po odliczeniu wszelkich oplat .w kazdej branzy opieramy sie o pewne kalkulacje na ktorych bazujemy (w przypadku motoryzacji jest audatex czy eurotax)tak i ty cennika nie masz z sufitu tylko na czyms sie bazujesz,jak i dentysta ma jakis kalkulator na ktorym sie opiera.
tak jak napisal projekter wszedzie dobrze gdzie nas nie ma .
patrzac w ten sposob ze lakiernik za el ma 500 to zobacz na glazurnika wchodzi taki do lazienki i za tydz pracy zgarnia 3500- 4 kola na czysto ,a jakie ma wydatki ? noz do glazory i diax za 80 pln z tarcza do plytek??
ile kosztuje podlaczenie kibla czy umywalki w lazience??
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

front247
Wys³any: 2010-01-01, 17:26   
0
UP DOWN

Posty: 127
ZIEMBA napisa³/a:
Cytat:
Zed ,napisa³em ile plus minus wychodze na tydzien....bez odliczania zus,podatek ,benzyna,amortyzacja narzedzi...moim zdaniem miodu nie ma,ale lepiej niz w tesco za 1200.

Ja tam uwarzam, ¿e nie wazne za ile ale najlepiej robic na siebie.
Co to za zmiana koloru jak tylko z zewn±trz :shock: Lakiernik powiedzia³ tak± cene ¿eby Cie pewnie grzeczni zbyc, u nas robi sie tak samo. Mówi siê cene zaporowa i klient rezygnuje, w Twoim przypadku by³o pewnie podobnie, poprostu nie chcia³ siê tegbo podjac a nie chcia³ powiedziec ze tego nie zrobi bo nie. Nie chce mi sie wierzyc zeby za tyle malowa³ tego colta. Bo wtedy za jakiegos kombiaka z ¶rodkami bra³ by pewnie z 10tys. a to ju¿ dla mnie ¶mieszne.


Mówie prawde ceny od 5500 do 6000 zl ,...jak to ¿eby zbyæ?????? czemu? ...
Ja siê go spyta³em czy nie da rady co¶ opu¶cic to us³ysza³em ze nie bo to duzo roboty i sie nie op³aca,i na koniec stwierdzi³ ze nie op³aca sie malowac takiego starego auta...lepiej polerke zrobic...za polerke 500 z³.
Czyli co nie chce im sie,czy zlecenie nie takie....normalnie ¿enada..moze maj± tyle roboty ze wybieraj±...no niewazne,ja sobie da³em spokój.

Zed to s± obiegowe opinie,ja robie akurat takze ³azienki,tzn hudraulika,montaze,glazure takze....i rzeczywiscie jestem w stowarzyszeniu ,,Glazurnicy,, i jest taryfikator takich us³ug,one mog± siê nieco róznic ale nie ±z tak...Jak kogos interesuje cennik oficjalny to jest na portalu naszym.
3500 za tydzieñ :shock: :shock: ..nie ma takiej opcjii,cena za metr musia³a by wynosic 200-250 z³..nie ma tak ;) ,szeregowy p³ytkarz czy hydraulik pracuj±ce z pomocnikiem nie ma szans nawet na polowe tej stawki tygodniowo,po prostu powyzej pewnej ceny-nie ma zleceñ...
 

zed
Wys³any: 2010-01-01, 18:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
front247 napisa³/a:
i jest taryfikator takich us³ug,one mog± siê nieco róznic ale nie ±z tak
no wlasnie oscyluje sie w/g pewnego cennika i dlatego masz takie ceny za lakierowanie elementu.jak szukam czesci to najpierw dzwonie do serwisu potem szukam zamiennika czy uzywki czasem oryginal tanszy jest niz uzywka . trzeba bylo zadzwonic do salonu moto i zapytac jaki jest koszt twojej uslugi
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-02, 09:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
Zaraz zaraz....koszt pomalaowania tego mojego nieszczesnego baku samodzielnie to 70 z³ ,60 minut,
zacznijmy jeszcze raz
zamocowanie baku na wieszaku 10 minut
odt³uszczanie 3min
-przygotowanie epoxydu z aplikacj± 20 minut
mycie pistola 5minut
-przygotowanie podk³adu akrylowego z aplikacj± 20 minut
mycie pistola 5 min
matowanie 45 minut
wstawienie do komory na wieszak 5 minut
odt³uszczanie ,odmuchanie 5minut
dorobienie lakieru bazowego 30 minut
nagrzanie kabiny 5 minut
aplikacja bazy wodnej 5 minut
suszenie 20 minut
mycie pistola po wodzie 10 minut
przygotowanie lak.bezb. 5 minut
aplikacja 10 minut
mycie pistola 10 min

front247, to jest tylko czas bez materia³ów ,paliw,papierów ,rêkawiczek, brudzenia filtrów itd .do tego narzêdzia za sto tysiêcy z³otych. piszesz o kim¶ ¿e chcia³ 600 z³otych???? za 600 polakierowa³bym ci dwa takie baczki ,za jeden wzi±³bym 350 z³
wiêc pogód¼ siê z tym ¿e nie wszyscy lakiernicy tak kroj± ,jak ten jeden którego siê tak uczepi³e¶ .
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 13:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@front247 - dyskusja z tob± jest wci±gaj±ca bo gadasz niemi³osierne banialuki ... ale tak siê zastanawiam ¿e skoro nie jeste¶ lakiernikiem, nie robisz tego zawodowo, a nawet ciê to nie ci±gnie amatorsko ... TO PO CO rozpoczynasz tak± dyskusjê z pozycji krytykanta ?

O co ci chodzi ? Moi klienci p³ac± za projekt lakierni jej budowê astronomicznie drogie wyposa¿enie i wszystkie pozwolenia. P³ac± pracownikom albo sami cenzura± w lakierni ... kto cie powiedzia³ KLIENCIE lakierni ¿e masz prawo krytykowaæ dyktowane ceny ? Mo¿esz siê zgodziæ albo nie ! To nie twoja sprawa sk±d bior± siê takie stawki bo skoro s± wszêdzie podobne tzn ¿e rynkowe !

Natomiast wkurza mnie jak wypisujesz ¿e SKORO TAK !... to lepiej jak zrobi to "gara¿owiec" na czarno bo bêdzie taniej i pochwalajmy wszyscy takie zachowania. Do czego ty d±¿ysz ? Cz³owieku skoncentruj siê na tym ¿eby ZAROBIÆ na uczciwe polakierowani swojego motoru w profesjonalnej lakierni za 500 z³, a nie na tym jak nauczyæ pokory lakierników ! Chyba ¿e polakierowanie tego baku to by³a dla cienie frajda i przygoda tzn, ¿e jeste¶ amatorem ... i wtedy wielki szacunek ! ale jak zrobi³e¶ to bo jest taniej to sory, ale moje zadnie znasz na temat takiego podej¶cia !

Z dzia³alno¶ci "z³odzieja" w ka¿dej bran¿y od produkcji przez handel a¿ do us³ug nikt po za z³odziejem nie ma korzy¶ci ! Zrozum to w koñcu i przeka¿ t± wiedzê swoim dzieciom, mo¿e im w tym kraju bêdzie wtedy lepiej !

Albo niech nie trac± ¿ycia na naukê jakiego¶ zawodu tylko naucz± siê same robiæ wszystko - szyæ, gotowaæ, budowaæ, malowaæ, robiæ remonty, naprawiaæ samochody, borowaæ sobie zêby, leczyæ siê z ciê¿kich chorób, hodowaæ drób i ryby i uprawiaæ zbo¿e na chleb .... a wiedzê niech czerpi± tylko z internetu ... bo to nie XIV wiek! :sciana:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-02, 14:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Lackdoctor, pochodz troche po tych naszych polskich ur¿edach zeby poza³atwiac wszystkie papiery do otwarcia lakierni to ciê kur.....ca strzeli ju¿ po jednym dniu, przynajmniej mnie strzeli³a. A co do kredytów, Jak nie bêdziesz bra³ kredytów na rozwój firmy, nie wa¿ne czy to lakiernia czy piekarnia, to nie masz szans na zaistnienie na rynku, bo z w³asnych dochodów sprzêtu i wyposarzenia dorobisz siê w wieku 70lat. Kto nie inwestuje ten siê cofa.
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-01-02, 14:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Panowie, kolejne posty nie w temacie beda nagradzane :D
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-02, 14:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
przemo1972 napisa³/a:
Panowie, kolejne posty nie w temacie beda nagradzane :D


No wkoñcu :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 14:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Przyda³yby siê NAGRODY jeszcze w tym drugim temacie ... bo tam ju¿ nie jest tak spokojnie jak tu ! :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 15:03   
0
UP DOWN

Posty: 127
Baqo ja mia³em tak:
Bak juz przygotowany w tym sensie ze usunieta stara pow³oka do go³ego metalu.
postawienie baku na skrzynce..tak go malowalem 1 minuta :cool:
odt³uszczanie 3min
-nie mialem epoxydu tylko od razu podk³ad w spreyu x2- 20 minut
-matowanie 15 minut(doslownie tyle mi to zaje³o)
odt³uszczanie ,odmuchanie 5minut
-baza nabita w sprey 3 warstwy po 5 minut z przerwami-15 minut
-suszenie 20 minut(w tym czasie pije piwo :cool: )
-aplikacja bezbarwnego sprey nabity 3 warstwy po 5-8 minut-30 minut
czyli 1,5 godzinki z przerwa na suszenie...ok pomyli³em sie sorry zwracam honor,nie robi³em godzinke tylko 2.....cos to zmienia? Robota nie jest ani skomlikowana ani ciê¿ka,ani ryzykowna.
Baqo powiem od razu ,gdybym znalaz³ lakiernika wtedy za 300 z³ za ten bak to by mnie tu nie by³o.
Wyobrazam sobie jak ja bym, by³ lakiernikiem i bra³ 300 zl za taki bak czy owiewke czy nadkole bez rdzy dowiezione i oczyszczone to w ci±gu dniówki maia³bym 2000 zl do kieszeni na lajcie...to o co tu biegaze 300 to tanio...no ch³opaki siedze i mysle i nie moge wymyslec jak to lakiernicy maj± zle :roll: ,jak dla mnie to daj wam Bo¿e jak najwiecej dobrych zleceñ i klientów.

Przemo nie na temat ale nie usuwaj :spoko: bo dyskusja nie jest az tak ja³owa :help:
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-02, 15:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Front, poprostu mia³e¶ pecha, trafi³e¶ na wyj±tkowego lakiernika który powiedzia³ Ci 600z³ za ten bak i tyle. Tylklo nie generalizuj teraz ¿e wszyscy lakiernicy to z³adzieje. Wiêc twierdzisz ¿e 300z³ od elementu to ile Ty by¶ bra³ jak by¶ malowa³?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 15:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:

Wyobrazam sobie jak ja bym, by³ lakiernikiem i bra³ 300 zl za taki bak czy owiewke czy nadkole bez rdzy dowiezione i oczyszczone to w ci±gu dniówki maia³bym 2000 zl do kieszeni na lajcie...to o co tu biegaze 300 to tanio...no ch³opaki siedze i mysle i nie moge wymyslec jak to lakiernicy maj± zle :roll: ,jak dla mnie to daj wam Bo¿e jak najwiecej dobrych zleceñ i klientów.
.

I tym siê w³a¶nie ró¿ni matematyka ( jeste¶ bogaczem ) od ekonomi ( jeste¶ nêdzarzem ) ... i jeszcze jest takie zjawisko jak czynniki gospodarcze !

Gdym ja mia³ lakierowaæ 6 dziennie przez choæby dwa lata to kupi³bym piec do lakierowania proszkowego i uruchomi³ produkcjê us³ug, a nie jak±¶ lakierniê mokr± ! Oj front247 nie przestajesz mnie zadziwiaæ :shock:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

zed
Wys³any: 2010-01-02, 15:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
[quote="front247"]Wyobrazam sobie jak ja bym, by³ lakiernikiem i bra³ 300 zl za taki bak czy owiewke czy nadkole bez rdzy dowiezione i oczyszczone to w ci±gu dniówki maia³bym 2000 zl do kieszeni na lajcie...to[/quote
to juz pisalem czas branze zmienic to dopiero zarobiony bedziesz :spoko: .juz raz pytalem ile kosztuje obsadzenie kibla czy montaz umywalki
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 15:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
ZIEMBA napisa³/a:
Front, poprostu mia³e¶ pecha, trafi³e¶ na wyj±tkowego lakiernika który powiedzia³ Ci 600z³ za ten bak i tyle. Tylklo nie generalizuj teraz ¿e wszyscy lakiernicy to z³adzieje. Wiêc twierdzisz ¿e 300z³ od elementu to ile Ty by¶ bra³ jak by¶ malowa³?


Nie wiemy czy przypadkiem Front nie trafi³ do lakierni w której s± takie stawki. Poza tym nie wiadomo czy na tym baku nie ma rzeczy które profesjonalnej lakierni dok³ada³y kilka godzin pracy. Zawsze fachowiec widzi przy wycenie wszystkie operacje i materia³y ... a jak widaæ front za³atwi³ to sam. Podoba mu siê tylko dlatego ¿e zrobi³ to sam. Lakiernika za taki numer powiesi³by na drzewie !


Ceny za malowanie motocyklu/kasku. - niech w tym temacie na forum - front napisze ¿e 600 z³ to rozbój w bia³y dzieñ. Widaæ ze ch³opaki specjalizuj± siê w lakierowaniu motocykli !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 15:52   
0
UP DOWN

Posty: 127
ahaha juz mi sie nie chce po raz enty pisac,dobra dam rade :spoko:

Zeby by³o jesne.
Ja usun±³em stara pow³okê lakiernicz± do go³ego metalu z 3 powodów;
-¿yby lakiernik po robocie jak co¶ nie wyjdzie nie zganial na cos tam pod spodem
-¿eby ewentualnie by³o troszke taniej,wiadomo ze zdzieranie starej farby nie jest najprzyjemniejsze nawet dla lakiernika
-¿eby samemu sprawdzic czy sam metal jest czysty ,czy nie ma jakichs pod spodem ognisk rdzy itd.
W³ozylem ten bak do auta i objecha³em 7(siedem!) zak³adów blacharsko lakierniczych(dla zainteresowanych na priv moge podac jakie)
i najtaniej us³ysza³em bez materia³u 500 z³(z bardzo skwaszon± mina) do 650 z³...taki by³ przedzia³ cenowy.
Nie ukrywam ¿e zwazaj±c na wszystkie warunki s±dzi³em ze uda sie to polakierowac taniej,niestety nie.
Teraz zeby by³a jasnosc ja doskonale rozumiem robote typu zdj±c przegnity b³otnik,wyczyscic ,polakierowac ,wspawac,za³ozyæ spasowac ,ew,wypolerowac-to jest element,i tu cena moze byc nawet powyzej 600 -800 zl(tak sadze)
A teraz na przeciwko mamy oczyszczony bak ktory trzeba po prostu prysnac
Skoro dla was nie ma róznicy do ja nie mam s³ów,diametralnie inny nak³ad si³ i pracy,i cena powinna byc adekwatna...inaczej juz to pisa³em to czyste naci±ganie klienta.
I czytajcie ze zrozumieniem,ja nie jestem przeciwko lakiernikom..tylko nie chce byc naciaganyz tego wzgledu ze to bak od moto a nie od ciagnika bo co? inny metal? inna powierzchnia...dajcie spokój.

Powiem wam ze z czystej ciekawosci i dociekliwosci przejade sie w p[oniedzia³ek do innych zak³adów....moze rzeczywiscie mia³em pecha :help:
pozdrawiam

Zed za³ozenie kibla 60-80 z³ zaleznie od dojscia...ok 2 godzinki czasu bez dojazdu :cool:
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-02, 16:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
Zed za³ozenie kibla 60-80 z³ zaleznie od dojscia...ok 2 godzinki czasu bez dojazdu :cool:
to nie ma co lakierowaæ tylko kible zak³adaæ :D :D :D

przez dziesiêæ godzin za³o¿ysz piêæ kibli i masz cztery stówy na czysto :idea: :idea: :idea: do tego nie musisz siê martwiæ jak± koz± grzaæ przy tym sedesie :D :D
 
 

zed
Wys³any: 2010-01-02, 16:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
baqo napisa³/a:
to nie ma co lakierowaæ tylko kible zak³adaæ :D :D :D przez dziesiêæ godzin za³o¿ysz piêæ kibli i masz cztery stówy na czysto :idea: :idea: :idea: do tego nie musisz siê martwiæ jak± koz± grzaæ przy tym sedesie :D :D

400pln *5 dni=2000pln*4 tyg=8000pl-1000pln na dojazd=7000 :D :D
dokladnie a jak sie do wprawy dojdzie to i w 1 godz da rade pewno :D
Panowie wszedzie dobrze gdzie nas nie ma
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-02, 17:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
400pln *5 dni=2000pln*4 tyg=8000pl-1000pln na dojazd=7000
front247 napisa³/a:
2 godzinki czasu bez dojazdu :cool:
zed, bez dojazdu. dojazd pewnie z piêæ dyszek :!:
i takiemu hydraulikowi ¿al wydaæ piêæset z³otych na swój ulubiony motocykl(a w nawiasie to jaka to maszyna ? bo mam w±tpliwo¶ci czy nie jaki¶ wsk jak sprayami obskoczy³e¶,a mo¿e bak od motorynki :D ) .
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 17:07   
0
UP DOWN

Posty: 127
no ja mam 400 stowy dziennie a lakiernik 2000 ko³a :D :D :D ,,to kto ma lepiej....a to ja poowinienem wiecej miec bo bez lakieru nowego mozna ¿yc,,,a przezyj bez kibla :cool: :cool: :cool:


to jest to,zadna nowka ani wypas ale chcia³em by to przyzwoicie wygladalo



A powyzej ten mój bak juz pomalowany tymi sprejami.
Po prostu podczas czynnosci serwisowych po³ozy³em bak na 4 dni na ,,plecach ...wyciek³a benzyna i leza³ tak w benzynie ,i oryginalny lakier zwin±³ sie w rulonik.
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 17:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
no ja mam 400 stowy dziennie a lakiernik 2000 ko³a :D :D :D ,,to kto ma lepiej....a to ja poowinienem wiecej miec bo bez lakieru nowego mozna ¿yc,,,a przezyj bez kibla :cool: :cool: :cool:


Mo¿na robiæ eee do baku o motocykla jak klient przywiezie jakiego¶ strucla ... a potem mu oddaæ i powiedzieæ ze nie by³o wolnych mocy przerobowych :D :D :D ... i jakie oszczêdno¶ci

kibel 200 z³
monta¿ 80 z³
sp³uczka 60 z³

i woda - jedno sr...e 0,20 z³ piêæ eee = 1 z³ a po roku tysi±c z³ oszczêdno¶ci na samej wodzie !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 17:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Dobra ! cofam co powiedzia³wem ! To faktycznie ³adny motorek ! ... i dlatego uwa¿am ¿e naprawdê Ciê ponios³o ¿eby go polakierowaæ sprayem :/ ... ale có¿ jest twój ! Napisz jeszcze ¿e polakierowa³e¶ sprayem owiewkê przedni± i te ko³a na bia³o ... bo powoli koñcz± siê ju¿ tematy do "¶michów chichów" !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 17:22   
0
UP DOWN

Posty: 127
na 1 focie jest oryginalny lakier,a problem dotyczy³ tylko baku reszta jest ok ;)
Ten zbiornik jest zgrzewany w po³owie i pod spodem od tych zgrzewów w ogóle nie chcia³em malowania,chcia³em tylko to co jest widoczne(na zewnatrz).
Ok juz sie pochwali³em sprejami ^^ ..nie ma co offa robic.
pozdrawiam
Baqo napisa³em ,,2 godzinki roboty bez dojazdu,, bez czasu na dojazd :) ....ale sam dojazd jest bezp³atny,czy jak kto woli wliczony w cene.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 17:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
.... a powyzej ten mój bak juz pomalowany tymi sprejami.
Po prostu podczas czynnosci serwisowych po³ozy³em bak na 4 dni na ,,plecach ...wyciek³a benzyna i leza³ tak w benzynie ,i oryginalny lakier zwin±³ sie w rulonik.


Baaaaaardzo ciekawy przypadek ! Oryginalny lakier na zbiorniku zwin±³ siê w rulonik pod wp³ywen paliwa !!!

Tu dwa pytania pomocnicze -
1. NA CZYM TY JE¬DZISZ ? na nitrze !

2. TO PRAWDZIWY MOTOCYKL, CZY LAKIEROWANA LAKIEREM ANTYALERGICZNYM ZABAWKA DLA DZIECI !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 17:37   
0
UP DOWN

Posty: 127
s³uchaj ja tez sie zdziwi³em, moze opiszê dok³adniej wyciek³a bena i nasi±k³ koc na którym le¿a³ bak....i tak leza³ w benie 4 dni i to w³asnie sie sta³o,wg obiegowych opinii to nie mozliwe a jednak.
Zeby by³o smieszniej odszegl lakier tylko tam gdzie by³ kontakt z benzyna...na obrzezach twardy jak ska³a..do zrobienia musia³em usunac ten lakier do konca ..i tutaj zdziwko...nie tylko nitro nie pomoglo ale nawet ten preparat zracy nie móg³ sobie dac rady ...nanosi³em go pó³ dnia i skroba³êm ,masakra///takze lakier na bank ok ....czemu tak sie sta³o -nie mam pojecia.
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-02, 17:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247, ja na twoim miejscu wzi±³bym nitro ,zmy³ ten spray i jaszcze raz ten bak polakierowa³ tak jak nale¿y. epoxyd,podk³ad 2K,baza,lakier bezbarwny 2K . masz forum i na pewno dasz radê zrobiæ tak jak nale¿y . no ale trzeba mieæ jaki¶ minimum sprzêt.osadzisz kilka kibli i kupisz sobie sprê¿arkê z pistolem ,co ci siê jeszcze kiedy¶ na pewno przyda (na colta ;) ).
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 18:08   
0
UP DOWN

Posty: 127
Baqo no ja tak chce uczynic lecz oczekuje pierwszych promieni s³onca ...bo mam garaz nieogrzewany i mam w garazu iglo :help:
Z tymi kiblami wyczu³em lekk± ironiê,no kazdy zawód jest potrzebny :cool: ,zak³adanie kibli i umywalek potrafi tez byæ inspiruj±ce i ciekawe :rotfl:
 

b-rad
Wys³any: 2010-01-02, 18:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
front247 napisa³/a:
....czemu tak sie sta³o -nie mam pojecia.



Sam sobie na to odpowiedzia³e¶:

front247 napisa³/a:
i tak leza³ w benie 4 dni i to w³asnie sie sta³o,


Po takim czasie jak najbardziej jest to mo¿liwe przy lakierze ze szpreja.
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 18:11   
0
UP DOWN

Posty: 127
lakier by³ orydzinal!!!!!!!!!!!! nie sprej
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-02, 18:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
b-rad napisa³/a:
Po takim czasie jak najbardziej jest to mo¿liwe przy lakierze ze szpreja.
ale to by³ oryginalny powiedzmy lakier ,a front dopiero to obskoczy³ sprayami
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-01-02, 18:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
W takim razie jest to niemo¿liwe. Nawet gdyby by³ ju¿ lakierowany raczej nie ma mo¿liwo¶ci ¿eby lakier nie by³ odporny na benzyne.
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-02, 18:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
Baqo no ja tak chce uczynic lecz oczekuje pierwszych promieni s³onca
wiêc jak masz tyle czasu do do³ó¿ kilka kibelków i kup naprawdê lepszy kompresor(wydajniejszy) .
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 18:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
b-rad napisa³/a:
W takim razie jest to niemo¿liwe. Nawet gdyby by³ ju¿ lakierowany raczej nie ma mo¿liwo¶ci ¿eby lakier nie by³ odporny na benzyne.


No w³a¶nie ... i dopiero teraz sobie narobi³e¶ roboty z tym sprayem - bo jak zaczniesz tankowaæ benzynê i polejesz bak paliwem to ca³y twój wysi³ek trafi do .... kibla ! :D
Szkoda ... ale przynajmniej bêdziesz bogatszy o bezcenne do¶wiadczenie !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 18:32   
0
UP DOWN

Posty: 127
aaa nie w³asnie nie....ostatnio jak tankowa³em to specjalnie kilka kropel wyla³em i nic ig³a nic nie zesz³o,ale jakbym poszorowa³ to pewnie lipa.
Cos czuje ze niepotrzebnie zdradzi³em swój zawód ,teraz na forum bedê pewnie go¶ciem od ..kibli. :sciana: :D ale w porz±dku,troche humoru i powietrze ze wszystkich usz³o :spoko: jak mawia klasyk..,,trzeba siê wyluzowaæ,,

b-rad,niemozliwe to jest zeby parasol w dupie otworzyæ...no jak mówie ze oryginalny to mówie.
 

zed
Wys³any: 2010-01-02, 18:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
front247 napisa³/a:
jak mawia klasyk..,,trzeba siê wyluzowaæ

klasyk mawia "panowie nie id¼cie ta drog±" ;)
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

pepi 
Wys³any: 2010-01-02, 22:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
ta najlepiej podzielmy polskê na A I B -ale to ju¿ by³o :spoko:
wiecie co ja tam te¿ kiedy¶ pali³em i malowa³em w tym samym pomiwszczeniu i jako¶ mi siê uda³o i nie tylko mi ;P a spray to siê ³adnie rozpuszcza :spoko: nawet benzyn± sprawdzone ^^ kolego PROJEKTER, -jakie auto masz je¶li mo¿na ????
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group