Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 12:25   Czy da siê naprawiæ du¿y odprysk klaru?
0
UP DOWN


Posty: 418
Kunta
Go¶æ





Wys³any: Pon Lut 20, 2006 9:52 am Temat postu: Odprysk klaru

--------------------------------------------------------------------------------

Witam,
mam do was pytanie jako do specjalistów - czy ma³y odprysk klaru (1x2 cm) mozna w jakis sposob naprawic? Na masce z prezodu po uderzeniu kamienia byl odprysk 3mmx3mm ktory sie powiekszyl pod wplywem mycia pod cisnieniem. Czy mozna to naprawic u lakiernika czy trzeba cala maske pryskac?

Dzieki za odpowiedzi.
pozdr. Marcin

Powrót do góry


andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 179
Sk±d: gdynia
Wys³any: Pon Lut 20, 2006 4:43 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

mia³es maske wczesniej malowan± - nie ma odprysków 3x3- to jest krater.
i w dodatku nie mo¿e siê sam powiêkszaæ do 20 mm.
robi³ paprak i teraz efekty.
maska jeszcze raz w lakier- tak ca³a- chyba ,¿e przy krawêdzi i ciemny kolor to wyjdziesz z zaprawk± - tylko czy warta zabawa - czasem szkoda nerwów i malowaæ drugi raz gdy nie wyjdzie przej¶cie .

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Pon Lut 27, 2006 3:24 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Po pierwsze dziêki za odpowied¼. Ale nasuwa sie my¶l: Klar jest naprawdê ³adnie po³o¿ony (bynajmniej jak dla mnie) - pod klarem
lakier jest nienaruszony - czy samo prysniecie tego jednego miejsca i spolerowanie nie za³atwi sprawy? w przypadku robienia ca³ej maski - trzeba ja zmatowiæ i lakierowac od poczatku czy na³ozyæ od nowa sam klar Sorki za totalnie lamerskie pytanie ale praktycznie sie na tym nie znam..

Powrót do góry


looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 103
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Wto Lut 28, 2006 1:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Poprostu klar nie trzyma siê bazy i mo¿e tak byæ na ca³ej masce.
Dzisiaj kupi³em maskê do brata samochodu i tam klar ca³ymi p³atami zlazi z bazy (2/3 ju¿ zlaz³o)
Baza niby ³adnie wygl±da ale mo¿e by³a przesuszona albo.......... nie wiem

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Wto Lut 28, 2006 1:45 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Przy³±czam siê do tego co pisze andrew Zeszlifowaæ ,zgruntowaæ i malowaæ, to jedyna metoda na sukces.Aha jeszcze materja³y i lakier porzadnej marki bez oszczêdno¶ci.
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Wto Lut 28, 2006 5:03 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

jaki mo¿e byæ koszt takiej operacji przy zalozeniu za ma byc zrobiona dobrze przez dobrego lakiernika? czy mozecie poleciæ kogo¶ z gdañska?

Powrót do góry


andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 179
Sk±d: gdynia
Wys³any: Wto Lut 28, 2006 9:53 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

200-300 z³
058 551 00 00.- sopot

Powrót do góry


Pablo
Go¶æ





Wys³any: Pi± Maj 12, 2006 11:45 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jak w takim razie przygotowaæ baze akrylow± przed malowaniem klarem by unikaæ takich wpadek? Wystarczy dobrze zmatowiæ? Czy nie ma na to recepty?Czy w takim razie na ca³kiem such± bazê nie mo¿na nak³adaæ klaru?

Powrót do góry


andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 179
Sk±d: gdynia
Wys³any: Pi± Maj 12, 2006 12:02 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

jak dla mnie to sie tu myli dwie rzeczy
albo baza , albo akryl
nie ma i jedengo i drugiego.
opisywalismy wszystko wiele razy w innych postach
czym zmatowaæ !! a tak¿e co ztrobic kiedy jest przesuszona baza.!!
ci±gle wracamy do tego samego

Powrót do góry


Pablo
Go¶æ





Wys³any: Pi± Maj 12, 2006 2:20 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Przepraszam, faktycznie troche namiesza³em. Chodzi³o mi generalnie o wodorozcieñczalne lakiery bazowe. Wiem ¿e takie w ofercie ma firma Spies Hecker, pomyli³em je z akrylami. Sorry
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group