Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
teo81
Wys³any: 2009-12-18, 12:48   Wyprowadzanie duzych powierzchni pod lakier
0
UP DOWN

Posty: 2
Jako, ¿e jestem nowym u¿ytkownikiem tego forum chcia³em siê najpierw przywitaæ.
A teraz do rzeczy lakierowaniem samochodów zajmuje siê ju¿ kilka lat i jakie¶ tam pojecie na ten temat posiadam. Do tej pory zajmowa³em siê tylko drobnymi naprawami lakierniczymi i nie mia³em problemów z ich odpowiednim przygotowaniem. Ostatnio jednak wpad³ mi w rêce Mercedes Sprinter "blaszak" ca³e boki pogiête masakra :( szpachlowanie, podk³ad i natrysk próbny ju¿ zrobiony ale nadal na tych ogromnych powierzchniach trafiaj± siê ró¿nego rodzaju pofalowania oraz mniejsze albo wiêksze zag³êbienia. I tego w³a¶nie tyczy siê moje pytanie jak poradziæ sobie z tak du¿ymi powierzchniami aby wysz³y w miarê prosto bez pofalowañ. Dodam tylko, ¿e do ¶cierania szpachli u¿ywam szlifierek oscylacyjnych BOSCH, a pó¼niej to d³uga decha i rêka .
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-18, 15:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Czyli generalnie wszystko dobvrze robisz. Podstaw± jest d³ugi hebel. Jak nie wychodzi, to po prostu musisz nabraæ do¶wiadczenia, z czasem bêdzie lepiej :spoko:
 
 

teo81
Wys³any: 2009-12-21, 14:21   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dzieki za odpowied¼ czyli jednak nie ma cudownego¶rodka :D pozostaje wprawne oko i rêka pozdrawiam.
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-21, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Mo¿esz jeszcze u¿ywac kontrastu - np. starych sprayów. Wtedy widzisz gdzie jest ju¿ prosto, a gdzie trzeba do³o¿yæ.
jak ju¿ Ci siê wydaje, ¿e bêdzie ok, to mo¿esz przemyæ szpachlê du¿± ilo¶ci± odt³uszczacza i dooki nie odparuje to bêdziesz mieæ na niej po³ysk i wtedy zobaczysz czy na pewno jest ok.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group