Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 12:27   Lakierowanie trabanta
0
UP DOWN


Posty: 418
Wydra
Go¶æ





Wys³any: Czw Kwi 20, 2006 10:17 am Temat postu: Lakierowanie trabanta.

--------------------------------------------------------------------------------

Chcialem w tym roku poprawiæ wizerunek swojego samochodu jakim jest trabant 601. Chce go polakierowaæ od podstaw tj. rozebraæ na poszczególne elementy i pomalowaæ. Oddzielnie ramê z dachem (bo w trabancie mog± to byæ oddzielne elementy ) a potem drzwi, klapy nadkola. Mam kilka w±tpliwo¶ci zwi±zku z tym, ¿e maska bêdzie nowa (czysty duroplast) i nowe szczegó³y np. ramki reflektorów. Czy wiecie mo¿e jak zachowuja siê lakiery (zastanawia³êm siê nad produktami novola) na tego typu tworzywach sztucznych. Czy powinienem dodaæ plastyfikatora do lakieru czy nie muszê? Z góry dziekujê za odpowiedz:)

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Czw Kwi 20, 2006 11:03 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Maluj jak blachê
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 103
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Czw Kwi 20, 2006 11:56 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja dziadkowi Trampka malowa³em tak jak fifka pisze i jest dobrze
_________________
Kupiê tylny zderzak do Fiata 128 Sport Coupe

Powrót do góry


Wydra
Go¶æ





Wys³any: Czw Kwi 20, 2006 4:07 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jak blachê mówicie. OK. To ¿aden problem i w sumie jeden wydatek mniej. Jeszcze jedno, jak jest z klejeniem elementów polakierowanych? Trabant jest samochodem troche metalowym i troche z tworzywa, wiêc spawany i klejony... czy lepiej elementy klejone lakierowaæ przyklejone na nowo(razem z ram±)?

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Sob Kwi 22, 2006 1:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Zdecydowanie elementy klejone lakierowaæ na aucie,z tym ¿e powinny byæ przyklejone tu¿ po naprawie ramy i przygotowane do lakierowania razem z ram±.
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


Wydra
Go¶æ





Wys³any: Sob Kwi 22, 2006 4:11 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wielkie dzêki. Narazie to wszystko, jak napotkam jeszcze jakie¶ problemy to napewno wrócê. Pozdrawiam

Powrót do góry


Wydra
Go¶æ





Wys³any: Sro Maj 10, 2006 3:19 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wróci³em z kolejna spraw±. Mam samochodzik tej samej marki koloru b³êkinego. Lakier fabryczny ma jakies 30 lat, przez ostatnie 6 lat przegotowany pod nakryciem. Wiadomo, ¿e lakier zmatowia³. Potraktowa³êm go wiêc do¶æ ostro bo farecl± G3, ale i to niewiele pomog³o. Nie chodzi mi tu o po³ysk lecz o powrót do oryginalnego koloru. Czy jest jakas metoda na to czy musze sie pogodziæ, z tym ¿e mam b³êkit a'la sprane gacie?

Powrót do góry


Wydra
Go¶æ





Wys³any: Sro Maj 10, 2006 6:51 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A i jeszcze jedno. Zale¿y mi na oryginale lakieru wiêc chcia³em omin±æ ca³o¶ciowe lakierowanie od nowa, dlatego te¿ muszê porobiæ to tu to tam troche poprawek, pomaskowac ocierki itp. Przy za³o¿eniu, ¿e znajde odpowiedi odcieñ lakieru i nie cenzuraê nic przy pracy efekt powinien byæ cacy. Obawiam sie pojawienia siê problemu, jakim bêdzie dalsze matowienie lakieru. Wiadomo, ¿e nowe lakiery nie matowiej± (w takim têpie) jak stare. Czy mo¿na siê ustrzec niespodzianek zwi±zanych z ewentualnym wyj¶ciem ³atek po jakims czasie?

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Pi± Maj 12, 2006 9:52 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wydaje mi siê ¿e nie unikniesz przemalowania auta ,stare lakiery bêd± p³owia³y i ³aty zaprawek pojakim¶ czasie bêd± widoczne.
Przemaluj go baz± i po³ó¿ porz±dny klar ,najlepiej jaki¶ markowy HS.
Sêk w tym ¿e trampki by³y lakierowane tzw syntetykami (to taka lepsza renowacja,a ta z NRD na dodatek by³a STRASZNIE ¶mierdz±ca ),a te z koleji by³y wysoko o³owiowe wiêc siê teraz utleniaj±.
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


Wydra
Go¶æ





Wys³any: Pi± Maj 12, 2006 4:32 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Szkoda, ¿e nie zachowam lakieru (tak to jest skrajny fanatyzm ). No có¿, w takim razie czeka kolejna praca od podstaw. Zw³aszcza, ¿e miejscami trzeba pospawaæ, pouszczelniaæ. Rzeczywiscie czas jaki musia³ bym po¶wiêciæ na szykowanie i zrobienie ka¿dej ³atki zrówna³ by sie z "leceniem po ca³o¶ci". Natomiast je¶li chodzi o ten porz±dny klar...chcê robiæ produktami novola poraz kolejny. Klar, podklady, tylko bazy poszukam jakiej¶ polskiej.

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 298
Sk±d: otwock
Wys³any: Sob Maj 13, 2006 8:35 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Novol to dobry wybór ,a ja poleca³bym klar HS 4+1 ,natomiast baza.........
tu jest problem bo stanowczo oradzam Profixa i pochodne(rzadko wychodzi ten sam kolor z receptury),natomiast polecam Ivata,MaxMeyera,czy Oktorala(DeBeer)
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


Wydra
Go¶æ





Wys³any: Sob Maj 13, 2006 12:06 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

W okolicy mam kilka mieszalni, kilku producentów i tak czy siak na dobranie lakieru bêdê je¼dzi³ ca³ym autkiem. Wiêc wybiorê tam gdzie kolor najbardziej mi bêdzie odpowiada³, na cenê moge przymkn±æ oko, w koñcu musi jako¶ wygl±daæ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group