Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Fytlon
Wys³any: 2010-01-06, 17:39   Zamierzam zacz±æ ;)
0
UP DOWN

Posty: 32
Hey,
Tak jak wy¿ej zamierzam zacz±æ co¶ tam malowaæ ;p Zobaczymy co z tego wyjdzie oczywi¶cie ;d

i tu mam kilka pytañ jakie areo kupiæ.

1. http://www.aerografia.com...&products_id=98

2. http://www.aerografia.com...products_id=168

3. http://www.aerografia.com...&products_id=81

4. http://www.aerografia.com...products_id=204

Chodzi mi czy nie rozwali ich rozpuszczalnik?? Bo mam zamiar malowaæ na samochodach. No i oczywi¶cie pytanie czy s± one warte kupienia, czy lepiej poczekaæ i kupiæ co¶ z najwy¿szej pólki ??

Pozdrawiam
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-07, 08:06   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ze stajni H&S evolution silverline jest wyposa¿ony w uszczelki teflonowe, wiêc nie boi siê chemii... poza tym czê¶ci do H&S s± dobrze dostêpne, a aerografy wykonane na bardzo wysokim poziomie... ja mam silverline'a i polecam go.

createxa bym odpu¶ci³... badger te¿ podobno jest niez³y, ale nie mam, wiêc siê nie wypowiadam... ogólnie warto te¿ kupiæ os³onê ig³y z regulacj± max plamki... przydaje siê gdy trzeba d³u¿ej pracowaæ z detalami... rêka siê tak nie mêczy...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

lak 
Wys³any: 2010-01-28, 01:38   
0
UP DOWN

Posty: 223
co wiecie o takim sprzêcie,mar.areo.ab.133-0,2m.m z³ota seria,czy to ni e jakis chin....ol :/
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-28, 08:22   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Jak dla mnie chinpol, choæ wyglada nienajgorzrej... ja jednak zostane przy polecianiu lepszych marek.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

hlecter
Wys³any: 2010-01-29, 13:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
firma mar mówi wszystko , chinol z polsk± etykiet± , ja proponowa³bym co¶ Iwaty , choc H&S evo pewnie nie odbiega , a omni matrix jest obracany ale ma o ile dobrze wiem inne z³±cze powietrza tak¿e wê¿yk musia³by¶ zamotaæ sobie , a no i zwracaj uwage tez na wielko¶æ dyszy bo to tez przek³ada siê na jako¶æ pracy, 0,2 do blach by³aby ok ale przy koszulkach czy ¶cianach jest to troche za ma³o, 0,3 to raczej taka optymalna i uniwersalna ale to tylko moje zdanie pzdr
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-29, 13:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Nie tylko twoje, aero mieæ najlepiej z zestawem dysz....
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Fytlon
Wys³any: 2010-01-29, 23:00   
0
UP DOWN

Posty: 32
Narazie zbieram kase na Iwate ;)
 

lucas 
Wys³any: 2010-02-02, 00:10   
0
UP DOWN


Posty: 5
Sk±d: Pi³a
Ja zaczyna³em od chinola my¶lê ze na pocz±tek przygody z malowankiem artystycznym bêdzie ok jak opanujesz pseudo iwate to to dopiero poczujesz ró¿nicê i satysfakcjê kupuj±c dro¿szy ;) choæ nie zawsze :roll:
_________________

 

lak 
Wys³any: 2010-02-23, 23:59   
0
UP DOWN

Posty: 223
Moim zdaniem,kupiæ w miarê dobry sprzêt.Szkoda czasu i nerwów,co mo¿e zraziæ do dzia³añ ,z areografem. :/ Oczywi¶cie jakim¶ tam pseudo areo. :nie: :nie:
 

hlecter
Wys³any: 2010-02-26, 10:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
no poczuæ róznice to jedno ale kreciæ sie w kó³ko to drugie(by³em kiedys za chinolami, ze da sie i tak dalej , dopuki sie nie przesiad³em na cos lepszego) , nie ukrywajmy ze z czasem chinole niszczej± , rozpylanie nie takie jak trzeba a to nie sprzyja rozwojowi , a z rasowym sprzêtem nie ma takiego problemu , nastawiasz sie na ci±g³y progres , pozatym sama jako¶æ pracy , na starcie farbki wybiera sie tañsze co rzutuje s³abszym kryciem co trzeba zrównowazyc gêstosci± , do dro¿szego sprzetu wlejesz farbe o konsystencji ki¶lu a chinol zarzyga Ci kartke i ca³a praca do w*j*b*n*a
 

Neonis 
Wys³any: 2010-02-26, 21:25   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Dlaczego "Chinol" jest lepszy na pocz±tek ni¿ dro¿szy sprzêt lepszego kalibru:

- Nie mamy pewno¶ci, czy aerograf to co¶, co nigdy nam siê nie znudzi. Rozwa¿ny i rozs±dny cz³owiek nie kupuje kota w worku (innymi s³owy próbuje czego¶, sprawdza co¶ zanim to "kupi")... Tym bardziej, ¿e nasz przyjaciel Fytlon powiada:
Cytat:
zamierzam zacz±æ co¶ tam malowaæ

Czyli jeszcze nie ma sprecyzowanych planów co do tego przedsiêwziêcia :]

- Ka¿dy na pocz±tku zaczynaj±c jest mniejszym lub wiêkszym laikiem, nikt nie rodzi siê z wszystkimi umiejêtno¶ciami i z ca³kowit± wiedz± w danej dziedzinie (je¶li znacie kogo¶ takiego to chêtnie go poznam). Dlatego skoro ma siê uczyæ na b³êdach to zamiast piêknej, cudnej, wspania³ej i... DROGIEJ Iwaty ucierpi okropny, ¶lini±cy siê, ciekn±cy, strzelaj±cy gumkami i wybuchaj±cy w dowolnej chwili nasz azjatycki przyjaciel :]
Tak¿e zanim opanujemy wszystko co i jak nie porywajmy siê z motyk± na s³oñce...

- Jak ju¿ mówiono, Chinole s± tañsze ni¿ przedstawiciele innych narodowo¶ci :D

Zatem reasumuj±c: je¶li dopadnie nas s³omiany zapa³, wpadniemy sza³, nasza g³upota przejmie przewagê nad rozs±dkiem, albo sprzêt przypadkiem wype³ni siê wybuchow± substancj± i przypadkiem zapalona zapa³ka (ca³kowicie przypadkowo rzecz jasna) wpadnie nam do zbiorniczka to w najwy¿szym wypadku utracimy te 100z³, a nie 500 :]


To tak jakby osobie zapisanej na kurs prawa jazdy daæ w rêce najnowszego Mustanga GT 500, by na nim uczy³ siê je¼dziæ... (nie próbujcie sobie tego czasem wyobraziæ)

----

Ja sam zaczyna³em od chinola (MAR EW-6000B)... Nadal z niego korzystam. Dopiero teraz zastanawiam siê nad kupnem lepszego sprzêtu (mianowicie H&S Evolution Silverline)...I muszê powiedzieæ, ¿e nie ¿a³ujê swojego wyboru. My¶lê sobie "Gdyby przez ten ca³y czas w moich rêkach zamiast polsko-chiñskiego (albo chiñsko-polskiego) MARa by³ H&S..." :/ :blee: :x: ...

Co do rozwalania siê aerografu przez rozpuszczalnik:
Ja ca³y czas malowa³em i malujê farbami rozpuszcznymi w nitro... Pêk³a mi tylko jedna uszczelka (i tak niezbyt potrzebna)... Made in China ci±gle siê trzyma :D
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

hlecter
Wys³any: 2010-02-27, 12:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
no tak tylko zauwa¿ ¿e znacznie prosciej sie drozsze sprzety czysci itd(i moim zdaniem s± prostrze paradoksalnie w budowie szybciej siê je rozbiera, o jakosci komponentów wspominac nie musze) bo kiedy dochodzi do zagiecia ig³y/dyszy no wtedy kiedy próbujesz wyd³ubaæ farbe z tej¿e dyszy? masz racje , na próbe mo¿na kupiæ chinola ale przygoda z chinolem nie powinna byæ zbyt d³uga, kiedy cz³owiek zda sobie sprawe ze mo¿e co¶ zdzia³as z aero niech kupuje lepszy sprzet, ja zaczyna³em od ew-6000r który na poczatku ca³kiem ok sie spisywa³ ale poznej ju¿ zaczo³ niszczeæ , choc nitro temu aerografowi rzeczywi¶cie nie straszne , wystarczy po prostu umiejetnie sie z nim obchodziæ , przed zanurzeniem korpusu w nitro sciagaæ oringi;]
 

Neonis 
Wys³any: 2010-02-27, 16:21   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Cytat:
wystarczy po prostu umiejetnie sie z nim obchodziæ , przed zanurzeniem korpusu w nitro sciagaæ oringi;]

Otó¿ to :)

Cytat:
masz racje...

Wiem :D

Cytat:
...na próbe mo¿na kupiæ chinola ale przygoda z chinolem nie powinna byæ zbyt d³uga

Wiadomo, ¿e nie mo¿na ci±gle staæ w epoce kamienia ³upanego - trzeba siê rozwijaæ... Tylko do momentu, a¿ nie opanujemy pewnych najprostszych rzeczy nie powinno siê braæ za co¶ lepszego...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Asellus5
Wys³any: 2010-02-27, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Wszystko rozbija sie o kase! pytasz fytlon czy masz kupic mercedesa najnowszej klasy czy malucha??? odpowiedz sobie sam! i tym i tym da sie jezdzic,chodzi o komfort!Ty chcesz jednak odrazu byc kierowca rajdowym (malowc auta masz zamiar)! Jezeli nie masz kasy a cisnie cie zeby pojezdzic to i maluchem zrobisz drifty!
mam nieodparte wrazenie ze zapomniales o calym procesie nauki!,aero i farby nie zrobia z Ciebie aerofrafika jestes pewien ze sie dotego nadajesz?(bez urazy) czy moze nie masz choroby lokomocyjnej,czy starczy Ci cierpliwosci,zawzietosci i determinacjii,jezeli jednak jestes do tego sportu stworzony to tylko MERCEDES!
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-01, 09:53   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Witam Wszystkich, nie chcia³em zak³adaæ nowego tematu, bo nie ma sensu. Chce zakupic areo w tym tyg, z czasem wkleje swoje rysunki. Na poczatek zamierzam æwiczyæ i æwiczyæ ...
Znalaz³em taki http://moto.allegro.pl/it...a_cisnieni.html
Tu jest dysza 0,3 mm nie lepsza by by³a 0,2 mm ??

Czy kto¶ sie z nim spotka³ ??? Mo¿e Kto¶ z Was go u¿ywa³, nie kupie areo za 300 czy 500 z³ bo to dopiero poczatek, mam kilka kasków bak od moto i bede sobie æwiczy³, szablonów troche tez juz mam ;)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-01, 10:42   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Nie ma okre¶lenia dysza lepsz i gorsza.... mniejsza dysza do bardziej rozcieñczona farba, mniejszy detal i ma³a powierzchnia krycia (wilelko¶æ plamki).... wszystko zale¿y od twoich oczekiwañ... a ten aerograf z linku to zwyk³y chiñczyk, a o nich ju¿ sporo by³o napisane, nie ró¿ni± siê zbytnio miêdzy sob±.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-01, 13:42   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Domysla³em sie ¿e to chñczyk ...
Ale malowa³e¶ cos kiedys takim ? Nadaje sie jak na pocz±tek ?
Bo raczej do 200 z³ nie kupie jakiego¶ w miare normalnego aerorafu, a nie wiadomo jeszcze co mi z tego bedzie wychodzi³o...
A jaka mo¿e byæ ¶rednica najmniejszej plamki z dysz± 0,3 mm ??
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-01, 14:01   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
My¶lê ¿e przy odpowiedniej farbie i ustawieniach to poni¿ej milimetra plamke osi±gniesz... ale raczej w pocz±tkach malowania ci siê taka nie przyda... a czy chiniol na pocz±tki jest dobry... mój pierwszy to by³ jednofunkcyjny noname... potem chinol 2 funkcyjny, ale nied³ugo... taki sprzêt potrafi zniechêciæ ale to mo¿e nawet lepiej jak sie cz³owiek zniechêci za stówkê ni¿ za siedem... bo dobry sprzêt nie gwarantuje dobrych wyników malowania, ale tak jak to ³adnie napisa³ asellus5... fajnie mieæ mercedesa...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-01, 22:27   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Dzieki ;) Kupie go, zobaczymy co z tego wyjdzie :roll:
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-01, 23:44   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Drogi przyjacielu,
Po pierwsze: podoba mi siê twoje podej¶cie - zw³aszcza to, ¿e dopuszczasz do siebie my¶l, ¿e "nie wiesz co z tego jeszcze bêdzie" a nie idziesz ¶lepo w nieznane ³aduj±c w to maj±tek (wiem, ¿e odwa¿ni nie ¿yj± wiecznie, ale ostro¿ni nie ¿yj± wcale, ale nie wszystko w naszym ¿yciu jest ruletk±)...

Po drugie: Co to aerografu, o który pyta³e¶:
Je¶li jeszcze go nie kupi³e¶ - to dobrze...
Osobi¶cie my¶lê, ¿e ten by³y lepszy:
http://www.allegro.pl/ite..._cisnienia.html

Jest lepiej wykonany, a przynajmniej takie mo¿na odnie¶æ wra¿enie porównuj±c zdjêcia. Ponadto zauwa¿y³em, ¿e masz problem z wyborem dyszy (0,2 czy 0,3)... Dlatego tutaj pozbywamy siê tego dylematu, bo mamy obie :) , kosztem 2 dodatkowych zbiorniczków i tak na nic ci niepotrzebnych (jeden wystarczy, chyba ¿e wybierasz siê na mistrzostwa w rzucaniu nimi o ¶cianê). No i jest tañszy :D (o 4z³)....

Tutaj masz (niedu¿o) tañsz± wersjê ale tylko z jedn± dysz±: 0,25. Jednak i tak proponowa³bym tamtego: dowiesz siê jaka dysza ci bardziej pasuje...

...

Ewentualnie, je¶li nie zale¿y ci na regulatorze ci¶nienia i du¿ej ilo¶ci pokrête³ek to mo¿esz zastanowiæ siê nad jednym z MARów:

0,3:
http://www.allegro.pl/ite...biornikiem.html

0,2 (tego ja posiadam):
http://www.allegro.pl/ite...biornikiem.html

Na pocz±tek s± bardzo dobre (wiem, bo mam), tylko przeszkadza mi w nich jedno: dolny zbiornik (ale to szczegó³) :/ No i tutaj musia³by¶ siê zdecydowaæ na jedn± z dysz...

Je¶li zd±¿y³em ci jeszcze pomóc to ¶wietnie...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-02, 07:40   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Z górnym zasilaniem mo¿na malowaæ mniejszym ci¶nieniem , co w pewnych warunkach owocuje uzyskaniem lepszego detalu.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-02, 09:41   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
W³asnie zaraz wchodze na allegro i zamawiam ten z dwoma dyszami ;) Wczoraj te¿ go wypatrzy³em ;)
W³a¶nie wola³ bym z górnym zasilaniem, ju¿ sobie wszystko szykuje i bede czeka³ z niecierpliwo¶ci± na aeroraf :)
Dzieki za pomoc :spoko:
A jeszcze zapytam, jak on mo¿e znosiæ wodne lakiery ?? Oczywi¶cie rozcieñczone z wod± destylowan±. I do mycia aerografu, lepiej u¿ywaæ spirytusu ??
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-02, 13:15   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Czy lepiej zakupiæ taki zestaw akrylów np. te amsterdam czy Royal & Langnickel 12kol.
http://www.storm24.pl/?zestawy-farb-akrylowych,250

Dodam ¿e lakiery wodne bym mia³ za darmo z lakierni, tylko czy nie uszkodze aerografu ?? :roll:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-02, 14:20   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ja na pocz±tek bym kupi³ farby dedykowane pod aerograf... bo jak zalejesz ¿le rozrobiony akryl do chiniola to sie za³amiesz... a tak przynajmniej bêdziesz wiedzia³ jak wygl±da dobra farba i jak siê ni± maluje... potem sobie pod to bêdziesz akryle dorabia³ i bêdziesz wiedzia³ czego oczekiwaæ... kup flaszeczkê czarnego i bia³ego createxa, to moim zdaniem dobry zestaw na poczatek.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Asellus5
Wys³any: 2010-03-02, 17:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Z tymi farbami to loboLoco ma racje! jak kupisz chinczyka i zalejesz do niego bazy wodne to stracisz wlosy!!!!!!!!- z nerwow! z Kontrola aero sobie poradzisz,ale farby jako pocztkujacy nie rozrobisz wlasciwie!
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-02, 20:12   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Ja na samym pocz±tku do nauki w ogóle trzymania aerografu u¿ywa³em zwyk³ego tuszu...
Potem u¿ywa³em farb olejnych (ze ¶nie¿ki) rozcieñczanych Nitrem (bo tak± w sumie tylko mia³em)... No, a ostatecznie wyl±dowa³em na farbach "Nitro" specjalnych do tego rozpuszczalnika... Do dzi¶ ci±gnê na takiej diecie i o dziwo aerograf trzyma siê bardzo dobrze: uszczelki nie spuch³y, jedna tylko strzeli³a (najmniej potrzebna), tylko, ¿e ja nie moczy³em go X godzin w rozpucholu, jedynie go przeczy¶ci³em "po".

W ka¿dym z przypadku nie by³o wiêkszych problemów z czyszczeniem, rozrabianiem, itp... a malowa³o siê nienagannie - na pocz±tek wrêcz bardzo dobrze.

Nie wiem czy powinienem ci poleciæ takie rozwi±zanie na pocz±tek, bo raczej nie jest to zbyt zdrowe (dla aerografu).
Podobno da siê malowaæ farb± emulsyjn± do ¶cian + pigmenty... mi takowa nie chcia³a przej¶æ przez dyszê 0,2. Nie wiem jak to jest w przypadku 0,3...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-02, 22:09   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
No nic... Nie chce ,,tarciæ w³osów'' jak tu kolega napisa³, i sie wnerwiaæ na pocz±tku.
Chyba kupie czarnego i bia³ego createxa jak napisa³ LoboLoco, a potem sie bede bawi³ akrylami :)
Pewnie w czwartek bede mia³ aerograf, jeszcze mi podajcie z jakich stron zamawiacie farby ?
www.aerografy.com np ??
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-03, 07:34   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Tak, ja zaopatruje sie na aerografy.com ... inni zamawiaj± te¿ zza oceanu... a na pocz±tek wystarczy rzeczywi¶cie tusz kre¶larski... albo ekoline, ta ma ró¿ne kolory (do kupienia w sklepach dla plastyków) ... ale to tylko na karton... a ten maluje siê inaczej ni¿ plastik lub blaszkê, bo fajnie ch³onie... lecz wszystko jest do opanowania ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-03, 13:12   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Zaraz jade zakupiæ kilka kolorów ekoline, dla mnie to lepsza opcja na pocz±tek.
Jak ju¿ poznam sprzêt i rêka sie przyzwyczai to zamówie createxa.
I pozostaje czekaæ, mam nadzieje ¿e jutro ju¿ bedzie ;)
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-03, 15:16   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
W±tpiê czy jutro bêdzie...
Czekamy na wra¿enia ;)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-04, 09:42   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Ok aerograf ju¿ mam :spoko:
Musze powiedzieæ ¿a jak na chinola to solidnie wygl±da, jeszcze mam do Was pytanie, lepiej czy¶ciæ go spirytusem po pracy nim ??? Czy normalnym nitro ? benzyna ekstrakcyjna ? ...
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-04, 11:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Po ekolinie myjesz go wod± :) równie¿ po wszelkich akrylach wodnych najlepiej sie spisuje H2O...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Tadeusz 
Wys³any: 2010-03-04, 11:24   
0
UP DOWN

Posty: 99
Ja do czyszczenia z akrylu (farby airbrush i podobne, tusze, lakiery wodnorozcieñczalne etc.) u¿ywam mixu z p³ynu do mycia szyb + wody destylowanej 50/50 i spirytusu izopropylowego (nie salicylowego, bo po odparowaniu zostawia skrystalizowany kwas salicylowy) lub wedle potrzeby jednej z tych substancji. P³yn do szyb bez amoniaku i innych substancji reaguj±cych z metalem. S± te¿ gotowe cleanery.

To taki w³a¶nie gotowiec o podobnych w³a¶ciwo¶ciach i zapachu do p³ynu do szyb.

To ustrojstwo np rozcieñczy i wyczy¶ci wszystko, takie ucywilizowane nitro, rozcieñczalnik do lakierów modelarskich, nie wiem co to za substancja, ale jest ca³kiem przydatna.

A to ju¿ dynamit, czy¶ci wszystko, nie wiem jak z gumowymi uszczelkami jednak.


Pamiêtaj, ¿e du¿o substancji czyszcz±cych reaguje z metalem (g³ównie niklem) i powoduje korozjê aerografu (np. amoniak w³a¶nie). Je¶li wiêc nie u¿ywasz uretanowych to najbezpieczniej bêdzie wod± i izopropanolem.
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-04, 11:42   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
A jakiego p³ynu do szyb u¿ywasz który nie ma amoniaku ?? Pytam z ciekawo¶ci, mo¿e sobie zrobie tak± mieszankê 50/50.
I tak na pocz±tek bêdê malowa³ ekolin± na kartonie, jak ju¿ bede zadowolony z efektu stawiania lini i okrêgów to bede szed³ w akryle.
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-04, 16:51   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
A jak tam ró¿nice pomiêdzy dysz± o,2 i o,3 ? Wypróbowa³e¶ obie?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-04, 22:17   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Powiem Ci ¿e dzisiaj malowa³em tylko 0,3 jutro za³o¿e 0,2. Ogólenie wszystko dobrze, jestem zadowolony, dzisiaj pierwszy dzieñ i to te¿ tak ze 2 godz malowa³em, jutro po¶wiêce trochê wiêcej czasu ;)
Trzeba æwiczyæ i æwiczyæ, ale wszystko jest do zrobienia :)
My¶le ¿e po miesi±cu bêd± jakie¶ pierwsze efekty.
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-05, 21:14   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Za³o¿y³em dzisiaj dysze 0,2 ale lepiej mi sie maluje t± 0,3. Trzeba bedzie farbe kupiæ bo ju¿ ma³o mam ;)
Rozrabia³em nawet akryl dzisiaj, i sie uda³o :)
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-07, 17:04   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
A jak siê ma ¶rednica dyszy do prezycji? Du¿o precyzyjniejsza jest o,3, tylko ciut-ciut, czy nie zauwa¿y³e¶ ró¿nicy? Na jakim ci¶nieniu pracowa³e¶?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-08, 10:31   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Dysza 0,2 ma bardzo malutk± plamke, jak narazie a¿ taka ma³a mi nie potrzebna,
Pracuje na ci¶nieniu tak 1,7 max 2 atmosfery.
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-08, 16:54   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Spróbuj te¿ na ci¶nieniu ok 1,2 (mniej wiêcej - pokombinuj) - mi na takim dobrze siê robi detale, no i ³atwiej uzyskaæ ma³± plamkê... tylko wiadomo, ¿e wówczas dobrze rozcieñczona farba to podstawa...

Czekamy na jakie¶ pierwsze prace ;)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-09, 09:39   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Ja jeszcze mam regulacje ci¶nienia w samym aero, troche te¿ to u³atwia.
Przede mn± jeszcze d³uga droga, ¿eby Wam pokacaæ cos ciekawego :)
Ale przyjdzie taki dzieñ ¿e wkleje jaki¶ fajny rysunek ;)



To wczoraj malowa³em na kartonie, ¿eby nie by³o ¿e nic nie robie he.

 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-09, 10:47   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No ca³kiem nie¼le... jaki format? to jest z szablonu czy z rêki, bo nie¼le proporcje z³apa³e¶.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

przemal 
Wys³any: 2010-03-09, 12:17   
0
UP DOWN


Posty: 25
Sk±d: Radom
Format A4, szablon sam wycio³em ale to same obrysy czaszki, zêby i ca³a reszta z reki wszystko.
 

Dajmoser 
Wys³any: 2010-05-11, 13:39   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy aero


Posty: 14
Witam
nie chcê zaczynac nowego tematu wiêc tu napiszê.

Mam aero pseudo iwate lecz troche mnie wkurza ci±g³e zmienianie farby, mycie aero co minutê. Zamierzam kupc co¶ takiego http://allegro.pl/item103...owe_okazja.html ale bojê siê ¿e te aero bed± lipne:/ Dopiero siê uczê ale chce cos kupic z dolnym zbiorniczkiem. Taki zestaw mo¿e siê te¿ przydac nawet w dalekiej przysz³o¶ci jak ju¿ bêdê co¶ umia³ malowac.
 

Neonis 
Wys³any: 2010-05-11, 14:36   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Masz racjê - bêd± lipne :/ W cenie tych 6-ciu tandet mo¿esz kupiæ jeden naprawdê dobry, markowy. Kup z dolnym zbiorniczkiem je¶li wolisz. Je¶li interesuje ciê co¶ taniego z dolnozbiorniczkowców mo¿esz zainteresowaæ siê MARem EW-6000B/R (do 100z³), a jest zapewne lepszy ni¿ ka¿dy z tych 6-ciu po kolei.


Cytat:
Taki zestaw mo¿e siê te¿ przydac nawet w dalekiej przysz³o¶ci jak ju¿ bêdê co¶ umia³ malowac.

...A w dalekiej przysz³o¶ci gdy co¶ bêdziesz umia³ malowaæ wyrzucisz ca³y zestaw na strych - na tyle ci siê przyda. Uwierz - jeden chinol ci wystarczy. Moje zdanie jest takie, ¿e tanie aerografy s± wy¶mienite na pocz±tek, ¿eby poznaæ sprzêt, poeksperymentowaæ, nieraz zepsuæ go, ¿eby wiedzieæ czego potem unikaæ i uczyæ siê na b³êdach. Robienie obszernej kolekcji azjatyckich przedstawicieli gatunku mija siê z celem.
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Erni 
Wys³any: 2010-05-11, 15:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
Cytat:
Robienie obszernej kolekcji azjatyckich przedstawicieli gatunku mija siê z celem.
nie zapominaj ¿e Iwata to japoñska maszyna ;)
co do tego zestawu Neonis dobrze pisze, cena "kup teraz" takiego zestawu to 400 z³, za te pieni±dze kupisz jeden ale ju¿ w miarê konkretny, chyba ¿e wylicytujesz za na prawdê ¶mieszne pieni±dze. Ale mimo wszystko ja bym wola³ ten jeden konkretny i pomêczyæ siê troche z wymian± farby (która po nabraniu wprawy nie jest tak bardzo uci±¿liwa) ni¿ mieæ 6 i mêczyæ siê maluj±c nimi.
pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

Neonis 
Wys³any: 2010-05-11, 16:49   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
A takie pytanie: jak ty malujesz, albo czy¶cisz, ¿e to takie uci±¿liwe dla Ciebie jest? Bo je¶li malujesz pracê po 1cm2, albo pucujesz go jak na wystawê to nie dziwiê siê, ¿e cie szlak trafia... W przeciwnym wypadku jeste¶ chyba przewra¿liwiony...

PS: Stosujesz taki trik, ¿e zatykasz palcem dyszê, psikasz i b±belki wylatuj± Ci przez zbiorniczek jednocze¶nie czyszcz±c kana³? Naprawdê u³atwia i usprawnia czyszczenie. U¿ywaj te¿ wacików do uszu, je¶li u¿ywasz tylko szmatki.
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Dajmoser 
Wys³any: 2010-05-11, 16:59   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy aero


Posty: 14
Dziêki za rady. I my¶le ¿e trochê poczekam i sobie co¶ lepszego kupiê.
Cytat:
Stosujesz taki trik[...]

Stosuje. Ale wiesz jak malowa³em obudowê kompa to co chwilê czarny-->bia³y-->czarny i mnie trochê denerwowa³o
a jeszcze nie malujê innymi kolorami wiêc siê bojê co bêdzie jak zacznê:/
 

Erni 
Wys³any: 2010-05-11, 17:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
musisz po prostu przemy¶lanie rozplanowaæ malowanie (tak ¿eby jak najmniej zmieniaæ te kolory) i bêdzie git ;) malujesz jednym kolorem, zlewasz to co zosta³o, do jakiego¶ kubeczka, kieliszka czego tam chcesz, lejesz ciutke wody, stosujesz w/o trik, zlewasz, szmatka/wacik do uszu - wycierasz pojemniczek znowu woda, "trik" wylewasz brudn± wode, ewentualnie powtarzasz to ostatnie je¶li woda jest bardzo brudna i wlewasz now± farbe. Wiadomo je¶li zmieniasz radykalnie kolory z czarnego na bia³y no to tutaj trzeba zrobiæ to du¿o dok³adniej.
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

Dajmoser 
Wys³any: 2010-05-11, 19:12   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy aero


Posty: 14
pocwiczymy, pomy¶limy i mo¿e na urodzinki dostanê :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi