Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gdulus
Wys³any: 2010-01-18, 00:34   startowac z lakiernia- male doswiadczeni czesc II
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
WYPOWIDZIAELM SIE NA POCZTAKU TEGO TEMATU tylko ze w czesci pierwszej ZE SAM CHCE RUSZYC Z LAKIERNICTWEM NIE MAJAC WIEKSZEGO DOSWIADCZENIA BO TAKI BYLO ZAPYTANIE, PODALEM SWOJA HIPOTEZE ZE BEDE UCZYL SIE NA POCZATKU NA SWOICH SAMOCHODACH ROZBITYCH KTORYMI TROSZKE HANDLUJE BO NIE ZACZNE MALOWAC LUDZIOM JESLI NIE UMIEM TEGO ROBIC, SWOJE SAMOCHODY TO MOGE MAOLWAC I STO RAZY AZ WYJDZIE ALE ZEBY ZABRAC SIE ZA CZYJS TO MUSI BYC JUZ ZROBIONY OD RAZU NA PERFECT -ZA CO ZOSTALEM SKRYTYKOWANY I WYSMIANY PRZEZ ORAZ OTRZYMALEM PROROCZA WIZJE OWEGO PANA ZE ZAMORDUJE SIE PRZY SZPACHLI OTOZ
Po dwoch miesiacach pracy w garazu do 2, 3 a czasami i 6 rano ogarnolem juz podstawy choc jeszcze duzo przedemna i juz prowadze uslugi lakiernicze, robie to na czarno bo przeciez nikt mi nie zarejstruje mojego garazu a jednak tak mocna chce lakierowac ze sie tym nie przejmuje znam nawet w moim miescie anglikow ktorzy tak dorabiaja od kiku lat po godzinach u siebie w garzykach , oczywiscie przysloscowo jesli bede chcial to robic i bedzie to szlo bede sie staral o spoelnienie norm i rejestracje ale to moze byc bardzo trudne

Zaczelo sie tak
Mam zarejstorwana dzialanosc dealer car , kilka samochodow ktore kupilem po po dlugiem szuakniu czesci oraz trudzie sprzedazy oddalem po kasztach a lakiernik ktrory w nich mi pomalowal np zdrzeak i dwa bltniki zarobil wiecej niz ja, wiec zebym zarabial lepieja albo wogole zebym cos zarobial postanowilem ze bede sobie sam malowal a jak sie naucze to i komus sie cos prysnie

Podwinelem rekawy i rzezbie w garazu do 4 RANO LUB 5 , np na zgietym slupku ktory jest polokragly , nakladalem szpachle i przyciralem doslownie okolo 40 razy zanim wyszlo dobrze mielem byc w garazu do 22 a wrocilem 6 rano i jakos nie umarlem jak wrozyl projektor nad szpachla
swo pierwszy bltnik zeby zrobic jak ma byc robilem z 70 h i malowalem z 10 razy ale bylo warto bo po dwuch miesiacach pomalowalem btotnik w 3h plus suszenie i zgarnalem na drugi dzien 100 fulli

a ty projektor nazywasz mnie zlodziejem ze nie place podatkow ze pomalowalem kilka botnikow ,zaledwie kilka elemntow tygniowo, i nie zamierzam latac do urzedu zeby placi za to podatek od zarobku czy wszyscy ludzie jesli naprawia sasiadowi kran albo pomoga przy przeprowadzce i dostana za to kasy czy odprowadzaj podatek od dochodu, raczej nikt a nikt tak nie robi nie widzie wiec o co ta burza krzykow ze podatkow nie zaplace
mam zarejestrowana dzialanlosc dealer car i z tego sie rozliczam a zebym latal z 10 funtami za pomalowany botnik ???
projektor to chore
niezle szmugle i zldziejstow dzieje sie w rzadzie jak chcesz szukac zlodziej to ich tam znajdz i dokonuj sadu natychmiastowego i odrazu zamykaj ich jak jestes taki madry a nie robisz mnie zlodziejem
MOWI SIE o 400 000 tysiacach na warsztat a mi

Mi wystarczylo 7000 ZL(1500 funta ) by w sumie od zera ruszyc z lakierowaniem w ANLGI!!! , mialem kompresor z wezem dokupilem co trzeba :regulatory , lakierry , szpachle polerke i maszynke do szpachli
wynajelem garaz za130 fuli miesiecznie juz z wliczonymi w to oplatami 10x4 x 3.5 kibel lodkowka scielk n asrodku garazu
i wiem juz ze
efekt koncowy pomalowanie blotnika w moim garazu moze wyjsc taki sam jak w warsztacie za 400 000 zl
ja tylko musze dolozyc 3 zl na g3 i g10 oraz 40 minut na polerke

to niejest zadna prawdziw a lakiernia tylko garaz ale dla mnie to cos co bardzo chialel i praca przy tym narazie daje mi przyjemosc
Zorbilem 3 swoje auta i juz pojawiaja mi sie pierwsi klijenc

Nie reklamowalem sie , znajomi z czasu zagladaja zobaczyli jak z robilem swoje auta i samo mi zaczeli zagadywac czy bym nie pomalowal tego czy tamtego, zgodzilem sie bo czemu by nie a moja cena 80 -100 fuli za element to dla nich jest tanio bo anglik bierze 150



zawsze mowie ze jak sie nie spodoba to poprowie albo nie wezme kasy wogole jesli, czesci tu sa tanie wiec nawet nie trzeba sie bawic w szpachlowanie bo uzywke nie problem w dobrym stanie znalesc z grosze


co zdobylem to moje i nikt mi tego nie odbierze - jesli ktos bardzo chce to moze to zaczac bez doswadczeni to nie jest zadna czarna magia potrzeba wlozyc tylko duzo pracy i zalapac o co tu chodzi

jak bym mial najperw kupic komore i lampy infrared short wave za 1500 funtow do susaenia to bym wogole tego nie zaczol,
teraz jak zaczolem iejsli bedzie szlo to takie lampy sobie kupie

Nie kupuje spodni jasli ich nie przymierze.
Nie wybuduje sobie lakieni za kredytowe pienieadze kotre mam splacac 5 lat jesli po jakims czasie sie rozmusle
Co innego jesli ktos w tym jest pare lat i to robi i ma pojecia wie ze idzie mu dobrze to moze ryzkowac z inwestycjami a ryzko jest bo jesli by nie bylo kazd y bo wzio warszta na raty za 10 000 tys na miesiac pozatrudnial ludzie bo o bezrobotnych nie trudno i placil raty i wyplaty z obrotu, ale tak nie jest – bo przeciez mozna umoczyc
Ja na swoj grosz ciezko pracowalem i przed jego wydaniem czy inwestycia wieksza dobrze sobie policze albo najpierw i upewnie sie dziesiec razy czy mi sie to oplaci


Wiem ze ktos kto zainwestowal w ten biznes duze pieniadze i ma wszysko jak ksiazka pisze
Latwo jest mu krytykowac takiego henia co tryska sobie gdzies tam w garazu bez zadnych inwestycji
Ze robi w stodole i maluje wsod grabi ale tak naprawde kazdy od tego pewnie zaczynal
I trzeba miec za soba duza praktyke i doswiadczenie zeby wejsce w duzy kredyt i ogromny warssztat.

Zaraz ktos mnie skrytuje ze taki cheni to sie nigdy nie dorobi i ze bedzie sobie w tej stodole tam tar ta spachle za grosze
Ale co do moje osoby to ja to widze tak ze juz radze sobie z lakiernictwem i juz mam pomocnika ktory mi robi szpachle i przygotowanie bo mi na to czasu szkoda ja mu odpalem za przygotowanie elemnetu pod lakier 10 -20 fuli mi pomalowanie zajmuje godzine a moze dwie i klijent jest mi winny 80-100 fuli
Wiem ze to bedzie moje dodatkow zajecie i weim ze beda do mni przychodzic polacy jest ich 3000 w misice i nie mam pojecia iel moge miec z tego pracy
Wiem jedno ze jezeli bedzie z tego kasa to bedzie komora i beda filtry sata .

a narazie robie sobie w garazu bardzo chcialem lakierowac wiec lakieruje
zawsze mozna sprobowac nie wyjdize to nie wyjdzie nie ma problemu pod warunkiem ze nie umocze duzej kasy ktora bym umoczyl gdymy zainwestwal w profesjonalne komory a potem bym je musial zwijac
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-18, 10:12   Re: startowac z lakiernia- male doswiadczeni czesc II
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
gdulus napisa³/a:
zawsze mozna sprobowac nie wyjdize to nie wyjdzie nie ma problemu pod warunkiem ze nie umocze duzej kasy ktora bym umoczyl gdymy zainwestwal w profesjonalne komory a potem bym je musial zwijac


Za kilka mo¿e kilkana¶cie lat .... zrozumiesz, ¿e interesów nie da siê udawaæ. Mo¿esz oczywi¶cie sobie próbowaæ i próbowaæ ... ale rozwój wymaga kredytu ... i to nie ma³ego. My¶lisz ¿e dogonisz w³asnymi oszczêdno¶ciami postêp technologiczny i wymogi formalne ? Nie masz szans ! W tej bran¿y sprawdza siê tylko taktyka du¿ych skoków inwestycyjnych i sp³ata zobowi±zañ z korzy¶ci jaki przynosz± te inwestycje. Wtedy postêp ciê powoli przegania ... a nie zakupy z zarobionych pieniêdzy, wtedy ty gonisz stan faktyczny na rynku a postêp jest kilkana¶cie kroków przed tob±. Nikt w biznesie nie inwestuje w³asnych pieniêdzy i nie wypina siê na kredyty, tylko wlicza odsetki w cenê produktu finalnego !

Zrozumiesz to jak wielu przed tob± którzy powiedzieli do¶æ i ... kupili kabinê ... now± sprê¿arkê ... stawiaj± w³asne mieszalniki. Ka¿dego z nich co¶ ju¿ tak wkurzy³o, ¿e po prostu zainwestowa³. W 90 % przypadków z kredytu ! Kredyt sp³acili i wziêli nowy, na nowy sprzêt, ka¿dy wy¿szy od poprzedniego, a po latach stwierdzili, ¿e stracili 10 lat ! trzeba by³o od razu braæ kredyt na ca³o¶æ.

Zobacz - forum czyta masa ludzi ... ka¿dy pisze - BO JAK NIE WYJDZIE TO PÓJDÊ Z TORBAMI ...a ilu w tej bran¿y posz³o z torbami ? Ja znam takie przypadki cztery od 1998 roku ! Mam za sob± ok. 160 inwestycji w bran¿y ... a jestem tylko jedn± z wielu firm robi±ca lakiernie !

Dlaczego na forum nie ma powszechnie wypowiedzi ... Panowie to do kitu interes nie inwestujcie w lakiernictwo bo to pewne bankructwo. Nawet jak poka¿e siê tu kto¶ kto splajtowa³ to mo¿e to byæ jeden, dwa lub, piêæ g³osów na kilkaset tych którym siê uda³o. Ludzie o ro¿nym poziomie wiedzy i do¶wiadczeniu, w ro¿nych miejscach i regionach.

Tylko ¿e ci co zainwestowali dystansuj± tych co siê krêc± w kó³ko. Jedni zarabiaj± i zwiêkszaj± przewagê, inni tylko siê utrzymuj± i marz± ... ale nie plajtuj± bo to trudne jak siê nie olewa tego co siê w ¿yciu robi na powa¿nie !!!

Gdulus przy takim podej¶ciu do interesu jakim zakoñczy³e¶ post to bêdziesz siê krêci³ w kó³ko latami. Pamiêtaj, ¿e dla ciebie du¿a, lub ma³a kasa to co¶ zupe³nie innego ni¿ dla kogo¶ kto kupuje pistolet za 200 z³ jako ukoronowanie posiadanego wyposa¿enia "lakierni" albo dla kogo¶ kto kupuje drug± kabinê do w³asnego warsztatu który jeszcze rozbudowuje.

To nie jest kwestia minimalizowania ryzyka tylko osi±gniêcia punktu w którym mo¿na mówiæ o tym, ¿e masz wszystko w co normalny, ma³y warsztat ,powinien byæ wyposa¿ony. Wtedy mo¿na sp³acaæ zobowi±zania i wreszcie zakoñczyæ inwestowanie i zacz±æ konsumpcjê czyli czerpaæ rado¶æ z tego co siê osi±gnê³o. Dojdziesz do tego sam ... i wtedy zrozumiesz co oznacza byæ szefem warsztatu.

Niestety nie ma to nic wspólnego z ³adnym i fachowym lakierowaniem, lub naprawianiem samochodów ... ¿eby zostaæ szefem trzeba byæ dalekowzrocznym i mieæ - kochoness !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gdulus
Wys³any: 2010-01-18, 12:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
wszystko co napisales teraz to w stu procentach to szczera prawda, i ja to wiem i rozumiem i pod tym sie podbisuje
ja tez jesli bede chcial sie tym zamjomowac bede chcial warsztau z zprawdziwego zdarzenia z czysciutka komora i lamy infrared short wave z mozliwosci w jeden dzien zrobienia elementow na gotowo i zalegalizowana dzialalnoscia,
mimo ze mam juz 2 miesieczne doswiadczenie wiem ze tu trzeba dobrego sprzetuj, nie szukam juz drugieg chinczyka tyko iwaty lub saty bo bo juz na to zarobilem lecz nie moge jak tlumaczylem branie najpierw kredytow na komore czy budowa wasztatu, lub najperw legalizacji bo to dla mnie jest dlam mnie nie mozliwym ja wogole nie wiem czy ja sie do tego nadaje, dlatego chce sie najpierw sam nauczyc w garazu , pozniej zaczac uslugi - i jesli w tym momencie zabacze ze mam klijenta ze dam sobie z tym rade ze to chce robic, ze jest z tego kasa -pojde za ciosem i bez wachania zaryzykuje w kredyty na rozwoj tym bardziej ze w uni leza dofinansowanie z ktorch tyllko niemyslacy nie bedzie chcial skorzystac.
Ja tylko spotkalem sie z krytyka ze jesli ruszam od zera sam w garazu to zamorduje sie przy szpachli na smierc. i z e przy duzych inwestycjach jest to prawie ze nie mozliwe - ajednak !!! Widzialem ze jesli to inni robia to ja majac dwie sprawne rece tez moge to robic widzialem ze na pocatku bedzie trzeba za.....suwac x h na i walic sie w szpachli mimo ze z wyksztalcenia jestm nauczycielm . Chcialem to robic bo szkola zaoferowalmi 1000 zl po 5latach edukacji , tyle co mozna dostac w uk z pomalowanie 2 bltnikow w jeden dzien a w nawet w polsce .

I wiem jedno ze sie ruszyc bo juz cos mi tam wychodzi i jakis klijent sie pojawia,
i wiem tez ze na dluzsza mete nie chce przcierac szpachli godzinami w garazy tylko miec komore z lampami infrared short wave i pracownikow ale wiem ze najpierw sam musze ogarnac temat w garazu , bo tego nie przeskocze i licze sie z tym tez ze moze nic z tego nie wyjsc
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-21, 22:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Najwa¿niejsze ¿e wiesz do czego d±¿ysz i masz wytyczone wzorce ! :spoko: ... ¿yczê ci ¿eby wszystyskie twoje plany wypali³y ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

eskobarr6
Wys³any: 2010-05-23, 10:12   
0
UP DOWN

Posty: 23
gdulus jak tam postepy i mam pare pytan na temat amatorskiego lakierowania w uk
 

gdulus
Wys³any: 2010-05-26, 12:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
mialem teraz przestuj 3 miesiace, bo z powodow rodzinnych musialem wrocic do polski, ale teraz wracam do waszej branzy bo to jeszcze nie moja , mam 3 auta do roboty w tym jedna calosciowka, az sie trzese ze strachu przed ta caloscowka ale mam sata 3000 rp ;) :)
roboty za mnie nie zrobi ale napewno pomoze
beda fotki i filmiki bo bede sie pytal o rady co zle robie i jak to poprawiic bo napewno na super nie zrobiê, jak wyjdzie dobrze to bedzie dobrze

o postepach to bedzie mozna zobaczyc na filmikach i zdjeciach jakie zalacze, to moge powiedzic ze mam chlopaka teraz juz do pomocy, do przytowan , wiec cos tam sie rusza , jeszce sie nie ogloscilem publicznie ze swiadcze uslugi lakienicze bo sie jeszcze bojê trzeba zlapac wiecje doswiadczenia (narazie moje auta i znajomych ) prosta zasada jak sie znajomemu nie spodoba moja robota to poprawiam az sie spodoba albo nie biore kasy za robote tylko za koszt materialow , musze jakos przyciagnac ludzi bo tak to by nikt nie przyszeld do lakienika co sie dopiero uczy,
ale nie oddaje elementu zanim mi sie nie spodoba nawet jak bym mial go malowac 10 razy
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group