Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
iras18
Wys³any: 2010-01-18, 21:48   Lakier Metalik -Problem cienie
0
UP DOWN

Posty: 22
Witam Serdecznie.

Witam po raz kolejny do was trafiam poniewa¿ ,mam problem.Mianowicie lakierujê sobie element tzn MDF .Podk³ad jest zrobiony idealnie ,zmatowany P600.Polakierowa³em metalik w kolorze aluminium Pistolet Star Evo-T dysza 1,5 Ci¶nienie 2,5bar na naci¶niêtym spu¶cie.Po polakierowaniu wysz³y mi pasy (ciemniejsze ja¶niejsze).W zale¿no¶ci od k±ta patrzenia.Element jest ju¿ polakierowany co mam teraz zrobiæ,czy matowaæ to i z powrotem próbowaæ,czy na to k³a¶æ kolejn± warstwê.Szeroko¶æ miot³y oko³o 15cm.Dysza lekko skrêcona .Odleg³o¶æ od elementu pistoletu 15-20cm.Jak to w ogóle k³a¶æ .Pierwszy raz malujê metalikiem.
Lakier poliakrylowy +10% utwardzacza(katalizatora),dodajê oko³o 20% rozpuszczalnika poliuretanowego .Lepko¶æ KF oko³o 14s(gotowa mieszanka
Posiadam jeszcze iwate w-400 1,3
oraz, Air gunsa HTE2(t± nowsz±)z dysz± 1,8
Mo¿e których z nich bêdzie lepszy

Mo¿e robiê b³±d proszê o odpowiedz.
Dziêkujê
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-19, 12:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Nic z tym nie zrobisz, musisz malowac jeszcze raz. Ja jak maluje srebro to kupuje zawsze baze wodn±, na niej trudniej porobic chmury i pasy.
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-20, 15:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ZIEMBA napisa³/a:
Ja jak maluje srebro to kupuje zawsze baze wodn±, na niej trudniej porobic chmury i pasy.

Czy¿by :?:
Co do zapytania @irasa18 nazwa "lakier poliakrylowy" nic mi nie mówi.To lakier jednowarstwowy,2 warstwowy?.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-20, 15:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
No pewnie No-limit. Kup sobie pistolet za 100z³ i prysnij np. srebrna baz± rozp. maske, zobaczysz jakie chmury powychodz±. A prysnij to samo wod± i chmur nie bedzie.
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-20, 15:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ZIEMBA napisa³/a:
No pewnie No-limit. Kup sobie pistolet za 100z³ i prysnij np. srebrna baz± rozp. maske, zobaczysz jakie chmury powychodz±. A prysnij to samo wod± i chmur nie bedzie.

Przepraszam,ju¿ dawno nie lakierowa³em Cromaxem i pistoletem za 100,- :oops:
A,przecie¿ autor postu,nie pisze o pistolecie za" stówkê" :cisza:
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-20, 15:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
No-limit napisa³/a:
Przepraszam,ju¿ dawno nie lakierowa³em Cromaxem i pistoletem za 100,-
A,przecie¿ autor postu,nie pisze o pistolecie za" stówkê"

A no w³a¶nie. Autor pisze, ¿e posiada evo star i air gunse, a to wszystko jeden ch....
Z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e przy u¿ycu pistoletów sico tools, air gunsa i innych podobnych, przy malowaniu srebrn± konwencjonaln± baz± wychodz± chmury, a to dlatego ¿e pistolet nie równo k³adzie. Ale jak pry¶niesz tym pistoletem srebro w wodzie, to chmur nie ma, albo ew. jaka¶ ma³a mo¿e gdzie¶ wyskoczy, ale w porównaniu do konwencji róznica ogromna. Nie wiem czemu tak jest.
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-20, 16:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ZIEMBA napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
Przepraszam,ju¿ dawno nie lakierowa³em Cromaxem i pistoletem za 100,-
A,przecie¿ autor postu,nie pisze o pistolecie za" stówkê"

A no w³a¶nie. Autor pisze, ¿e posiada evo star i air gunse, a to wszystko jeden ch....
Z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e przy u¿ycu pistoletów sico tools, air gunsa i innych podobnych, przy malowaniu srebrn± konwencjonaln± baz± wychodz± chmury, a to dlatego ¿e pistolet nie równo k³adzie. Ale jak pry¶niesz tym pistoletem srebro w wodzie, to chmur nie ma, albo ew. jaka¶ ma³a mo¿e gdzie¶ wyskoczy, ale w porównaniu do konwencji róznica ogromna. Nie wiem czemu tak jest.

Bo za grubo wylana baza.
 

iras18
Wys³any: 2010-01-20, 19:08   Lakier Metalik -Problem cienie
0
UP DOWN

Posty: 22
Dziêkuje za poradê.
Zmatowa³em i zasypa³em kilka razy ,wysz³o ok.
Jaki pistolet polecacie w takim razie mo¿e Sata 3000RP?
Mam kompresor wydajno¶æ tylko 280L
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-21, 13:56   Re: Lakier Metalik -Problem cienie
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
iras18 napisa³/a:
Dziêkuje za poradê.
Zmatowa³em i zasypa³em kilka razy ,wysz³o ok.
Jaki pistolet polecacie w takim razie mo¿e Sata 3000RP?
Mam kompresor wydajno¶æ tylko 280L

Bêdzie ok.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang