Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lolejko
Wys³any: 2010-01-25, 20:16   Pomoc w rze¼bieniu, krzta³towaniu elementu. Powa¿ny temat!
0
UP DOWN

Posty: 135
Chcê zrobiæ na tylnej klapie w E46, klapê typu E46 M3 CSL.
Tutaj na fotkach kto¶ to robi³ u¿ywaj±c ¿ywicy i szpachli.





Z tym, ¿e nie zrobi³ takiego pod³u¿nego przet³oczenia nad rejestracj± jak powinno byæ w oryginale.



Ja chcê zrobiæ tak± klapê spawaj±c z blachy. W tym, ¿e musze najpierw zrobiæ jak±¶ rze¼bê na tej klapê z gliny czy jakiego¶ materia³u, by móc potem sobie odwzorowaæ blachê jak± spawaæ. Pytanie moje brzmi z czego ulepiæ na tej klapie taki spojler??? Musi to byæ ¶rodek ³atwoobrabialny, ³atwodostêpny i tani. Chyba ¿e macie jakie¶ inne pomys³y, to chêtnie wys³ucham.

Tutaj foty klapy CSL


Oryginalna klapa E46
_________________

 
 

crystal
Wys³any: 2010-01-25, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
lolejko napisa³/a:
Chyba ¿e macie jakie¶ inne pomys³y, to chêtnie wys³ucham.

Kupiæ na szrocie ten model klapy co chcesz?
 

lolejko
Wys³any: 2010-01-25, 20:43   
0
UP DOWN

Posty: 135
Chyba ¿artujesz? Do sedana nie ma takich, jedynie w USA. I do tego ceny zaczynaj± siê od 1500z³ + przesy³ka.
_________________

 
 

crystal
Wys³any: 2010-01-25, 21:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Z jakiego¶ bitego wypruæ te¿ siê nie da?
lolejko napisa³/a:
¶rodek ³atwoobrabialny, ³atwodostêpny i tani

do rze¼bienia dobry jest gips.
 

Dawid1989 
Wys³any: 2010-01-25, 22:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Gips jest twardy w obróbce. Ja bym to zrobi³ z g³adzi szpachlowej na mniejszy wymiar niz ma byæ .Potem do tego dopasowaæ mo¿liwiej jak najwiêksze kawa³ki blachy 1mm i pospawaæ na tyej formie w ca³o¶æ.Potem usun±æ forme i przyspawaæ na gotowo.
 

crystal
Wys³any: 2010-01-25, 22:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Albo podej¶æ do tego inaczej i zrobiæ model redukcyjny z tektury a pó¼niej rozebraæ - mia³by¶ wykroje które trzeba by tylko przeskalowaæ i przenie¶æ na arkusze blach.
Bardzo tania metoda, trochê wyobra¼ni potrzeba ale mo¿e siê okazaæ ¿e to bêdzie szybsze i dok³adniejsze ni¿ metoda z kopytem.

Tak w ogóle to muszê Cie zapytaæ czy wiesz na co siê porywasz, giêcie rêcznie po 2 osiach to du¿o zabawy - wiem bo robi³em, jak w dodatku klapa ma byæ jak orygina³ to a¿ strach siê baæ. :fiu:
 

Dawid1989 
Wys³any: 2010-01-25, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
crystal, z t± tektur± no te¿ ciezka spraw abo przecie¿ nie zrobi ty³ ³uków i przet³oczeñ. tak ³adnie.jedynie zrobiæ formê z gipsu i j± obspawaæ. Ale to s± tylko nasze rad :) a jak juz zrobi to nie nasza sprawa ;)
 

mezotr 
Wys³any: 2010-01-25, 22:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
Moim zdaniem sa 2 wyjscia
nie bawic sie w zadne spawanie pasków blachy tylko zrobic ca³osc z zywicy
druga opcja to wykonac ca³osc z jednego arkusza blachy na "angielskim kole"

jak bedziesz to lepil z blaszek pospawanych do siebie to ci to powykreca i szpachli wiadro pójdzie a i blache przegrzejesz
 
 

Dawid1989 
Wys³any: 2010-01-25, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
teraz jak siê tak przygl±dn±³em to w 5 kawa³kach by to zrobi³ bez formy :cool:
 

crystal
Wys³any: 2010-01-25, 23:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Do modelu z tektury faktycznie trzeba by poprawki doliczyæ ale to jest nic w porównaniu do wyginania po 2 osiach.
Laminat dobry pomys³ ale ta klapa jest zbyt skomplikowana ¿eby to zrobiæ taniej ni¿ 1500 + przesy³ka

Zak³ada³em ¿e lolejko wyklucza u¿ycie szpachli(w du¿ych ilo¶ciach).
 

lolejko
Wys³any: 2010-01-25, 23:48   
0
UP DOWN

Posty: 135
crystal napisa³/a:
Tak w ogóle to muszê Cie zapytaæ czy wiesz na co siê porywasz, giêcie rêcznie po 2 osiach to du¿o zabawy - wiem bo robi³em, jak w dodatku klapa ma byæ jak orygina³ to a¿ strach siê baæ. :fiu:


Zdaje sobie sprawê. Musze spróbowaæ si³. Jak nie wyjdzie to klapa do wyrzucenia. Oczywi¶cie na oryginalnej z auta tego nie robiê tylko innej która le¿y w gara¿u :)

crystal napisa³/a:
Zak³ada³em ¿e lolejko wyklucza u¿ycie szpachli(w du¿ych ilo¶ciach).

Oczywi¶cie jak najmniej :)
Dawid1989 napisa³/a:
teraz jak siê tak przygl±dn±³em to w 5 kawa³kach by to zrobi³ bez formy :cool:

No w³asnie chyba wiesz o co mi chodzi.

Planuje górn± czê¶æ zrobiæ z jednego elementu w krzta³cie jakby ksiê¿yca. Drugi element, to cieniutki paseczek ten taki rancik na górze. Trzeci element, to ty³ klapy. Czwarty to przet³oczenie na dole. Pi±ty wyciêty z klapy do³ek na znaczek.

Tutaj go¶ciu polecia³ troszkê inaczej. Aby jeden p³at spawany, a reszta nawalone szpachli. Ja tak na pewno nie chce. I nie zrobi³ tego przet³oczenia, co mi siê u niego podoba :D







_________________

 
 

crystal
Wys³any: 2010-01-25, 23:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
lolejko napisa³/a:
Planuje górn± czê¶æ zrobiæ z jednego elementu w krzta³cie jakby ksiê¿yca. Drugi element, to cieniutki paseczek ten taki rancik na górze. Trzeci element, to ty³ klapy. Czwarty to przet³oczenie na dole. Pi±ty wyciêty z klapy do³ek na znaczek.

Najprostsza droga.

lolejko napisa³/a:
Zdaje sobie sprawê. Musze spróbowaæ si³. Jak nie wyjdzie to klapa do wyrzucenia. Oczywi¶cie na oryginalnej z auta tego nie robiê tylko innej która le¿y w gara¿u

Noto bez stresu mo¿na siê bawiæ :piwo:

Poka¿ jeszcze jak to wygl±da od wewn±trz bo mo¿e by spawy jako¶ sprytnie pochowaæ je¶li jest doj¶cie i szpachle minimalizowaæ.
 

lolejko
Wys³any: 2010-02-01, 12:45   
0
UP DOWN

Posty: 135
ma ktos jeszcze jaki¶ pomys³?? Czym sobie wyrze¼biæ formê?
_________________

 
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-02, 09:06   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Witam tutaj mozesz troche poczytac o robieniu form http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9061 Co prawda do zderzaków ale mo¿e ci siê trochê przyda

A tak ogólnie to nie pokazuj zdjec z przeróbki na BMW-Sport tam wszystko co nie ori jest blee ;P Ja siê zastanawiam nad ringami do lamp ale ciii :fiu:
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

lukas
Wys³any: 2010-02-02, 11:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Do rze¼bienia... to jestem za gipsem, tylko gips budowlany jest trudny w obróbce. G³adzie gipsowe te¿ odpadaj± bo s± znowu za miêkkie.
Najlepsza moim zdaniem bêdzie szpachlówka gipsowa Nida START. Worek 25kg kupisz za jakie¶ 35z³.
W momencie kiedy jest jeszcze mokra daje siê rze¼biæ no¿em, szpachelk±, d³utkiem. Nie wi±¿e tak szybko jak gips budowlany wiêc mo¿na spokojnie podej¶æ do tematu. Jak ju¿ wyschnie to wtedy papier ¶cierny do ostatecznego szlifu.
 

lolejko
Wys³any: 2010-02-02, 11:50   
0
UP DOWN

Posty: 135
Travolta, co do sporta to ich zdanie mnie nie interesuje, ¿e mam zak³adac pomarañcze itp.
Robie dla siebie :)
lukas, dziêki za info o tym gipsie. Chyba zrobiê tym gipsem. ³adnie sobie wyrze¼bie. Potem wytne z papieru mniej wiêcej krzta³ty jakie mam wyci±c z blachy i bêdê miec gotowca. Jak dobrze pójdzie, to mo¿e bêde mieæ fajna dupcie w aucie :P
_________________

 
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-02, 12:05   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Tylko daj jaka¶ fotorelacje z tego ok? Ciekawi mnie jak ci to wyjdzie
Powodzonka :spoko:
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-02, 15:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
lolejko napisa³/a:
Jak dobrze pójdzie, to mo¿e bêde mieæ fajna dupcie w aucie

To ju¿ wiemy w jakim celu chcesz podpicowaæ t± klapê :rotfl:
 

lolejko
Wys³any: 2010-02-02, 16:22   
0
UP DOWN

Posty: 135
Travolta napisa³/a:
Tylko daj jaka¶ fotorelacje z tego ok? Ciekawi mnie jak ci to wyjdzie

Tak tak dam oczywi¶cie, tylko z jednym tematem mam problem :(
Nie mam pojêcia jak blachê wygi±æ robi±c ten rowek z t³u jak w oryginale. Praktycznie górê ju¿ sobie przemy¶la³em, ale z tym bêdzie najwiêkszy problem.
crystal napisa³/a:
To ju¿ wiemy w jakim celu chcesz podpicowaæ t± klapê :rotfl:

Hehhee!!! A po co siê klapy podpicowywuje i auta?? :D
_________________

 
 

crystal
Wys³any: 2010-02-02, 16:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
lolejko napisa³/a:
Nie mam pojêcia jak blachê wygi±æ robi±c ten rowek z t³u jak w oryginale

Mo¿e by wspawaæ uprzednio wyfrezowany p³askownik?
lolejko napisa³/a:
A po co siê klapy podpicowywuje i auta??

My¶la³em ¿e dla tego ¿e kto¶ lubi :fiu:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi