Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
crystal
Wys³any: 2010-03-14, 16:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
front247 napisa³/a:
Z³o¿enie do kupy to pikus

Mylisz siê.

Kupiæ czy sk³adaæ to nie jest kwestia kasy tylko czy lubisz tak± zabawê, czy wolisz ¶wiêty spokój i niech inni my¶l± nad konstrukcj±, bo w konstruowaniu nie chodzi o przykrêcenie ¶rubek tylko o wymy¶lenie jak to ma byæ zrobione.
 

mezotr 
Wys³any: 2010-03-14, 16:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
crystal, a ty zbudowales ju¿ kiedys kompresor?
 
 

crystal
Wys³any: 2010-03-14, 17:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Jestem w trakcie.
 

mezotr 
Wys³any: 2010-03-14, 17:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
I jak trudno jest?
moim zdaniem nie, wiec nie zniechecaj ludzi ;)
 
 

crystal
Wys³any: 2010-03-14, 17:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Nawet mi przez my¶l nie przesz³o ¿eby kogo¶ zniechêcaæ.
To nie jest trudne, tylko bardziej skomplikowane ni¿ siê wydaje, ludzie s³ysz±c "posk³adaæ" my¶l± w kategoriach mebli z ikei, a ja zwracam uwagê ¿e to nie tyle sk³adanie co my¶lenie.
 

front247
Wys³any: 2010-03-14, 18:01   
0
UP DOWN

Posty: 127
spokojnie,potrafie :spoko:
mój zawód to hydraulik a z zami³owania elektronik,z elektryk± tez mia³em do czynienia...tak¿e dam rade:)
pozdrawiam
 

baki
Wys³any: 2010-03-14, 21:27   
0
UP DOWN

Posty: 32
crystal ma racje , nie jest to taki pikus , jest du¿o kombinowania ¿eby wszystko chodzi³o jak trzeba, w moim przypadku pierwsz± sprê¿ark± by³a jednot³okowa hs19 ze stara , wszystko mia³em posk³adane ale uda³o mi siê tanio wyrwaæ dwót³okow± sprê¿arkê z jelcza i kombinacja zaczyna sie od nowa . Na chwile obecn± kompresor dmucha bardzo szybko , niestety tylko do 4 atm dalej silnik 2,2 kw nie ma si³y dalej krêciæ wiec dalej trzeba kombinowac z dobraniem prze³o¿enia ( mniejsze ko³o na silnik , wiêksze na sprê¿arke ) :D
 

domagalka 
Wys³any: 2010-03-14, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Ja sk³ada³em z oryginalnych czê¶ci Butla Kupczyk 270L Pompa Walter 800l/min silnik nowy 4kw no i reszta to by³a w gratisie z butl± (zawór bezp., w³acznik ci¶nieniowy 2 zawory kulowe i trójnik ze szybkoz³±czkami na w±¿) wszystko wynios³o mnie 2800z³ i tak jak pisa³em wcze¶niej zajê³o mi to nieca³± godzinê bo ¿adnych przeróbek nie by³o tylko pozak³adaæ wszystko na swoje miejsce i odpa³. I mam oryginalny kompresor na czê¶ciach Renomowanych firm z który na allegro musia³bym zap³aciæ oko³o 6000z³ a taki 180l 2 lata temu z³o¿y³em na nowej pompie i osprzêcie oprócz silnika i butli bo by³y u¿ywki z³o¿y³em za 1100z³ i lata do dzi¶ u kumpla. Od tamtej pory jestem tego zdania ¿e nie ma sensy pchaæ siê w chiñczyki. A i zapomnia³em dodaæ ¿e do tej pompy co mam teraz dosta³e oryginalny olej i zawór zwrotny dedykowany pod t± sprê¿arkê.
 

f_maciej
Wys³any: 2010-03-19, 14:51   
0
UP DOWN

Posty: 174
Od¶wie¿ê.... :cool:
Stojê przed zakupem reduktora(z odwadniaczem i dwiema szybkoz³±czkami) bêdzie wkrêcony w butlê, lepiej braæ z gwintem 3/8 czy 1/2??
Jak nazywa siê listwa, do której móg³bym pod³±czyæ manometr, zawór bezpieczeñstwa, presostat i np. kran do spuszczania powietrza? Nie chcê wspawywaæ na ka¿d± z tych rzeczy osobnej mufki, bo to nie bêdzie ani estetyczne,ani praktyczne.
 

Matik
Wys³any: 2010-03-19, 19:16   
0
UP DOWN

Posty: 73
Cytat:
Od¶wie¿ê....
Stojê przed zakupem reduktora(z odwadniaczem i dwiema szybkoz³±czkami) bêdzie wkrêcony w butlê, lepiej braæ z gwintem 3/8 czy 1/2??
Jak nazywa siê listwa, do której móg³bym pod³±czyæ manometr, zawór bezpieczeñstwa, presostat i np. kran do spuszczania powietrza? Nie chcê wspawywaæ na ka¿d± z tych rzeczy osobnej mufki, bo to nie bêdzie ani estetyczne,ani praktyczne.


wpisz w allegro "rozdzielacz" - s± do kupienia listwy aluminiowe a gwintem 1/4, w sam raz na Twoje potrzeby

do zbiornika do ok 150l - 200l wystarczy 1/2 - tylko kup ju¿ du¿y
 

kamilo_1988
Wys³any: 2010-03-19, 19:35   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam jestem nowy na forum i mam takie oto pytanko co mylicie o tym http://allegro.pl/item953...sor_polska.html
-jak± to mo¿e mieæ wydajno¶æ?
-czy wystarczy to lakierowania pojedynczych elementów pistoletem HP?
-i czy za t± cenê op³aca siê w to anga¿owaæ?
 

f_maciej
Wys³any: 2010-03-19, 20:25   
0
UP DOWN

Posty: 174
Matik napisa³/a:

wpisz w allegro "rozdzielacz" - s± do kupienia listwy aluminiowe a gwintem 1/4


No s± ale te listwy s± raczej pod szybkozl±czki i nie dam 50z³+wysy³ka za taki gad¿et, ale znalaz³em co¶ takiego:
http://www.allegro.pl/ite...ozwiazanie.html

Niby do CO,ale chyba te¿ by sobie poradzi³o?
 

caci 
Wys³any: 2010-03-19, 21:21   
0
UP DOWN


Posty: 156
kamilo_1988 napisa³/a:
Witam jestem nowy na forum i mam takie oto pytanko co mylicie o tym http://allegro.pl/item953...sor_polska.html
-jak± to mo¿e mieæ wydajno¶æ?
-czy wystarczy to lakierowania pojedynczych elementów pistoletem HP?
-i czy za t± cenê op³aca siê w to anga¿owaæ?
\

nic nie widaæ na tej tabliczce wiêc trudno wró¿yæ. Pewnie ok 300-400l/min patrz±c na gabaryty silnika i trzy cylindry.
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-03-19, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Bez przesady,to ASPA,180 litrów butla,2,2 kw,czeski,a nie polski, produkt o wydajno¶ci max 200 l/min.Je¶l jest w dobrym stanie,to w zupe³no¶ci na pocz±tek wystarczy.Ja swojego czasu zrobi³em ni± kilka ca³o¶ciówek.Dobra cena.
 
 

gizbern 
Wys³any: 2010-03-20, 05:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
jacenty 741 napisa³/a:
czeski,a nie polski, produkt

A ja ca³y czas my¶la³em ¿e to Polski produkt z Wroc³awia :shock:
_________________

 
 

f_maciej
Wys³any: 2010-03-20, 21:52   
0
UP DOWN

Posty: 174
gizbern napisa³/a:
jacenty 741 napisa³/a:
czeski,a nie polski, produkt

A ja ca³y czas my¶la³em ¿e to Polski produkt z Wroc³awia :shock:


polski, polski zrobiony przez WFS
 

Matik
Wys³any: 2010-03-21, 06:33   
0
UP DOWN

Posty: 73
Cytat:

No s± ale te listwy s± raczej pod szybkozl±czki i nie dam 50z³+wysy³ka za taki gad¿et, ale znalaz³em co¶ takiego:
http://www.allegro.pl/ite...ozwiazanie.html

Niby do CO,ale chyba te¿ by sobie poradzi³o?


Równie¿ da rade ale musisz pamiêtaæ tak¿e o redukcjach za które te¿ sporo zap³acisz, np redukcja mosiê¿na z 1/2 na 1/4 (a takie te¿ potrzebujesz) to koszt ok 10 z³ w obi.
Teraz policz ile takich redukcji potrzebujesz i wyjdzie Ci koszt ca³ego rozdzielacza. Wiem co mówiê, bo ja musia³em w³a¶nie mieæ taki mosiê¿ny, poniewa¿ potrzebowa³em mieæ rózne ¶rednice wyj¶æ w mojej mokro instalacji jak± robi³em u siebie w gara¿u. Na ca³± instalacjê wysz³o do¶æ sporo tych redukcji. Jak mo¿esz to radzê unikaæ redukcji.
 

gizbern 
Wys³any: 2010-03-21, 07:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Strasznie drogo kupujesz z³±czki.
Polecam tego sprzedawce,zawsze u niego kupuje ma chyba najtaniej LINK
_________________

 
 

f_maciej
Wys³any: 2010-03-21, 10:45   
0
UP DOWN

Posty: 174
Matik, masz racjê co do tych redukcji, ale sporo znalaz³em u siebie w gratach i nie bêdê musia³ kupowaæ ;) zreszt± wyjdzie w praniu, podjadê do hydraulicznego, policzê wszystko i bêdê my¶la³ dalej ;)


Na poprzedniej stronie pisa³em,¿e te HS21 bêdzie sprzê¿one z wa³kiem od silnika,ale plany siê zmieni³y i bêdzie na paskach, mam 2 ko³a pasowe jedno ok 7cm ¶rednicy, drugie +/-12cm, jaki silnik do tego??(dwa zbiorniki po 100litrów) Przede wszystkim jakie obroty, 1000rpm bêdzie za ma³o, 1500?? bo powy¿ej 2000rpm to chyba szybko zakatujê sprê¿arkê? No i nie ukrywam,¿e cena np 3kW 1450rpm u mnie kosztuje 470m, a to ciut przy du¿o.
 

crystal
Wys³any: 2010-03-21, 13:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Max obroty dla HS21 to 1400rpm, i proponowa³ bym silnik 4kW plus przek³adnia na jakie¶ 1300rpm na pompie, chocia¿ przy takiej mocy 280l/min to jest ¶mieszna warto¶æ :roll:
HS31 ma lepsz± charakterystykê mocy, kwestia g³owicy, poszukaj mo¿e.
Aha no i co ze smarowaniem?
 

pio_len
Wys³any: 2010-03-21, 13:49   
0
UP DOWN

Posty: 88
Dla osób buduj±cych kompresor ze sprê¿arki z jelcza i nie tylko polecam temat na forum elektroda
Nowe ¿ycie kompresora olejowego . Strona 9 10 pokazuje ciekawy projekt sprê¿arki z jelcz za smarowaniem ci¶nieniowym . Link http://www.elektroda.pl/r...831212-240.html
 

Mariuszczs
Wys³any: 2010-04-01, 13:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Dzisiaj kupi³em sprê¿arkê od Scani model KZ642. Zaworki ³adnie cenzura±, cylindry nie s± zu¿yte wcale, do wa³u jeszcze nie zagl±da³em ale nic nie stuka. Wypiaskowa³em j±, wyczyszczê i oblukam resztê. Kupi³em j± bo my¶la³em ¿e ma normalne zaworki i wezmê je do budowy sprê¿arki na silniku od malucha, ale niestety zaworki podone jak w kamazie i musz± byæ razem z t± g³owic±. Smarowanie rozbryzgowe, jednak trzeba dorobic klapkê z uszczelniaczem i ko³o pasowe bo orginalnie jest ko³o zêbate. Bêdzie na sprzeda¿ b±d¼ na niej zbudujê sprê¿arkê.



Druga sprê¿arka jaka czeka mnie do uruchomienia to sprê¿arka od IFY ( jak pamiêtam ) - t± u¿ywa³em oko³o 4 lat u siebie. Sprê¿arka ma smarowanie rozbryzgowe, na wale ³o¿ysko igie³kowe które by³o do wymiany jak j± kupi³em. Wymieni³em je na chiñskie za 12 z³ i przez te 4 lata jest nadal bez luzów. Teraz zacze³y rzêziæ ³o¿yska g³ówne bo jak siê okaza³o to brak³o oleju w ¶rodu i chodzi³a bez. Przy okazji wymieniê pier¶cienie bo ju¿ siê nie zamykaj± w cylindrze.Zaworki bardzo wytrzya³e - czasem tylko je czy¶ci³em z farby.Koszt naprawy groszowy a sprê¿arka bardzo wytrzyma³a ( a chodzi³a bez oleju ):



Piszê o nich w temacie bo spokojnie jak kto¶ takie znajdzie to mo¿e te¿ u¿yæ - szczególnie t± mniejsz± bo od razu ma ko³o pasowe i jest samosmarowna.

[ Dodano: 2010-04-01, 18:21 ]
Z t± Skani± to niez³a zmy³ka - jednak smarowanie ci¶nieniowe - ³adnie by³o syfem za¶lepione wej¶cie oleju jak ogl±da³em. Na szczê¶cie do wymiany ( ale nie koniecznie ) tylko ³o¿ysko ¶lizgowe wa³u i od razu wymienie ³o¿ysko toczne 6207 wa³u bo pewnie kosztuje grosze.
 

f_maciej
Wys³any: 2010-04-03, 16:55   
0
UP DOWN

Posty: 174
to i ja poka¿ê, co¶ z moich dotychczasowych wypocin:


my¶lê,¿e w tygodniu po ¶wiêtach bêdzie ju¿ bi³a powietrze ;)
 

gregor1284 
Wys³any: 2011-02-05, 17:17   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Przasnysz
Panowie chcê zrobiæ kompresor ,¿eby siê trochê nauczyæ. Jak± sprê¿arkê polecaliby¶cie do tego ? Chcê to zrobiæ w miarê tanio ,bo jeszcze siê uczê i z pieniêdzmi krucho.
 
 

gizbern 
Wys³any: 2011-02-05, 19:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Albo ABAC albo wcale.
W miarê do wszystkiego B3800B http://archi.inosak.org/db/item1423933750_1.html
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group