Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Travolta 
Wys³any: 2010-02-03, 02:22   Naprawa zderzaka Malowanie struktur±
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Witam mam problem ze zderzakiem A mianowicie chodzi o to ze w jego ¶rodkowej górnej czê¶ci jest spore pêkniecie No i mam pytanie jak to skleiæ i na³o¿yæ na to strukturê do zderzaków Zderzak jest od Espace II ca³y z jakiego¶ tworzywa sztucznego a struktura ma popielat± i muszê u¿yæ do tego sprayu poniewa¿ nie mam jeszcze warunków do malowania pistoletem
Co do klejenia my¶la³em o ¿ywicy + od spodu jaka¶ blaszkê na nity dla wzmocnienia
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

Dawid1989 
Wys³any: 2010-02-03, 09:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
10z³ pospawanie plastiku>na miejsce spawane trochê szpachli>a dalej juz wiesz ;) Odradzam ten Twoj sposób. Po co bawiæ sie w jakie¶ blaszki i ciapaæ sie w ¿ywicy jak za parê z³o mo¿na mieæ to zrobione jak trzeba
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-03, 10:54   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
No ja rozumiem klejenie 10 z³ tylko ze tego zderzaka raczej nie da sie skleic na gor±co On na pêkniêciu wyglada jakby ca³y by³ wykonany z ¿ywicy czy czego¶ W miejscu pêkniêcia posiada takie w³osie jak z ¿ywicy wydaje mi sie ze nie da sie go skleiæ tak jak plastiku
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-03, 12:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
On jest oryginalny?
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-03, 23:30   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Tak on jest oryginalny espace II ca³a jest wykonana z jakiego¶ tworzywa
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-02-03, 23:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Dok³adnie tak.
Jak ¿aglówka.
Czyli ¿ywica+mata szklana i bedzie ok.
Osobiscie bym pêkniête miejsce rozszlifowa³ tak aby nowe warstwy maty by³y wype³niaczem i ³±czy³y zderzak w sposob ci±g³y.
Zapobiegnie to nastepnym peknieciom w tym samym miejscu.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

maryl24
Wys³any: 2010-02-04, 00:05   
0
UP DOWN

Posty: 14
tych zderzaków sie nie spawa
 

crystal
Wys³any: 2010-02-04, 00:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Je¶li to laminat to wiadomo ¿e siê nie spawa, to nie termoplast.
Tak jak Lackdoctor mówi, do tego je¶li z krawêdzi wystaj± w³ókna to tym lepiej po³±czy.
Od wewn±trz zamiast blaszki równie¿ laminat i to na du¿ej powierzchni ¿eby dobrze usztywniæ.
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-04, 11:07   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Lackdoctor napisa³/a:
Osobiscie bym pêkniête miejsce rozszlifowa³ tak aby nowe warstwy maty by³y wype³niaczem i ³±czy³y zderzak w sposob ci±g³y.
troszke nie rozumiem chodzi o wyszlifowanie progu aby mata sie mia³a gdzie schowac?
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-04, 14:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Chyba bardziej chodzi o zcieniowanie.
Ja bym da³ obustronnie ³aty, jak chcesz udawaæ ¿e to prosto z fabryki to pozostaje ³ata od wewn±trz.
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-04, 22:48   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
rozchodzi sie o to ze to jest dla mojego przysz³ego te¶cia i musi byæ jak nieruszane Jak najmniej widoczne itp ogólnie to chyba zastanawia siê tez nad sprzeda¿± tego auta wiec muszê sie postaraæ
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-04, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Z fabryki laminat wychodzi g³adki ale oni to robi± inn± metod±, bez szpachli pewnie siê nie obejdzie, a szpachla zacznie pewnie odpadaæ.
Rozwa¿a³e¶ kupno zderzaka?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-02-05, 00:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Mata od wewn±trz kilka warstw ale pekniecie trzeba powiekszyc aby by³a wieksza powierzchnia pod nastepne warstwy naprawcze i oby one dochodzi³y do tej wklejonej maty.
I zamiast szpachlu lepiej uzyc zywice z w³óknem szklanym.
Ona to po³±czy i pekac nie bedzie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

crystal
Wys³any: 2010-02-05, 00:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Lackdoctor napisa³/a:
I zamiast szpachlu lepiej uzyc zywice z w³óknem szklanym

Nikt tutaj nie bierze pod uwagê zast±pienia laminatu szpachl±, ale czy z rêcznego laminowania bêdzie idealna powierzchnia i profil zderzaka? znajdzie siê co¶ nie tak i zaraz ka¿dy szpachle wali, laminat elastyczny, szpachla nie, problem gotowy.
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-11, 19:49   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Ok no to tak odgrzeje ¿eby upewniæ siê na 100% Bo jutro rano schodze z nocki i mam 2 dni wolnego :cool:

Robie lekka gzymke papierem na pêkniêciu
Uzupe³niam to ¿ywica na to mata zywica mata
Docieram papierami 80/120
Wyrównuje szpachla (lepsza wykañczaj±ca czy wype³niaj±ca?)
Docieram papierem 180/240
Maluje struktura

Kto poprawi b³êdy? :help: :)
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-11, 21:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Travolta napisa³/a:
Robie lekka gzymke papierem na pêkniêciu
Uzupe³niam to ¿ywica na to mata zywica mata

Tak kontrolnie zapytam laminowa³e¶ kiedy¶ poliestrem?
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-12, 07:22   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Laminowa³em czemu pytasz? za du¿o warstw? wystarczy jedna? Robi³em zderzak od Mondeo
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-12, 09:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Miêdzy szpachl± a struktur± podk³ad akrylowy.
 
 

crystal
Wys³any: 2010-02-12, 12:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Aha noto spoko bo zabrzmia³o to tak jakby¶ chcia³ sam± ¿ywic± najpierw za³ataæ jak szpachl±.
Wyszlifuj obszernie papierem max 120, smaruj ¿ywic± przy pomocy wa³ka welurowego, na to mata, przesycanie wa³kiem itd.
Jak chcesz zaszaleæ to kup rolkê metalow± do przesycania.
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-12, 14:00   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
t± tak zwana gzymke chcia³em zrobiæ ¿eby zrównaæ zderzak z ¿ywic± to jest na ¶rodku wiec bêdzie ciê¿ko naprawic tak ¿eby nie wystawa³o Ile zrobiæ warstw? na to wykoñczeniówkê czy wype³niaj±ca? Podk³ad akrylowy i 360 na sucho? Nie chce ¿eby wysz³o za g³adkie bo to struktura Boje sie tez o to ze szpachla w przysz³o¶ci bêdzie pêkaæ dlatego chce pouzupe³niaæ jak najmniej :/
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-12, 16:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Obróbka szpachli tak jak wszêdzie,struktura zrobi siê nawet na idealnie g³adkiej powierzchni.Inna spraw,czy uda siê uzyskaæ tak± jak fabryczna...
 
 

crystal
Wys³any: 2010-02-12, 16:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Travolta napisa³/a:
Ile zrobiæ warstw?

A jaka jest grubo¶æ laminatu zderzaka?
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-13, 01:58   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Nie wiem teraz to wydaje mi siê ze tak oko³o 3 mo¿e 4 mm Jutro jak bêdê robi³ to siê dowiem ;)
3mta kciuki :spoko: ^^
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-13, 12:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
To 1500g/m2 bêdzie ok, jak dasz rade to kup mate w jakim¶ normalnym sklepie z belki bo te konfekcjonowane novole np 300g/m2 wychodz± 3 razy dro¿ej, powa¿nie TRZY :cojest:
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-14, 01:06   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
no jakby¶ napisa³ mi 2 h wcze¶niej kupi³em w³a¶nie novola A na przysz³o¶æ to jaka firmê polecasz? O golnie to zderzak uda³o mi sie wyprowadzi do¶æ ³adnie zrobi³em 4 warstwy maty jedna od spodu Cieko szpachla Niestety struktura z puszki i podk³ad mo¿na sobie wsadziæ do pieca Musze siê odkuæ z funduszami i dokoñczyæ mój kompresor
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-14, 03:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Je¿eli chodzi o mate szklan± to przy laminowaniu rêcznym nie ma znaczenia producent, ogólnie chodzi o tego typu sklepy zywica.eu
Radom du¿e miasto, powiniene¶ znale¼æ co¶ na miejscu - wyspecjalizowany sklep albo materia³y przemys³owo budowlane(farby, p³yty faliste, wê¿e gumowe, beczki, maty szklane ^^ ), jak nie sklep to mo¿na pytaæ w zak³adach wytwarzaj±cych kompozyty - szybowce, krzese³ka... je¶li masz czas ³aziæ i pytaæ.
Widzê ¿e w tym sklepie który poda³em jest to jeszcze dosyæ drogo, ja kupowa³em 300g/m2 za nieca³e 10PLN/kg
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group