Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:40
Autor Wiadomo¶æ
Firewolf1
Wys³any: 2007-06-01, 12:41   LAKIER BROKATOWY ???
0
UP DOWN

Posty: 12
WITAM WSZYSTKICH.

PLANUJE MALOWANIE MOJEJ CALIBERKI, CHCIALEM JA BRYKNAC W KAMELEONIE , ALE NIESTETY SRODKI NIE POZWALAJA.
WPADLA IDEA ZEBY WRZUCIC BROKACIK , ALE NIGDY NIE MALOWALEM TAKA FARBA.

FIRMA AUTOKLINIKA Z KEDZIEZYNA KOLO OPOLA OFERUJE GAME LAKIEROW BROKATOWYCH.

SLYSZALEM JEDNAK ZE MOZNA KUPIC ODDZIELNIE BROKAT I TERAZ MOJE PYTANIE.


CZY NA BAZE METALICZNA MOZNA POLOZYC BROKAT I POZNIEJ KLAR CZY LEPIEJ BEDZIE KUPIC GOTOWA BAZE Z AUTOKLINIKI ??
LINK:http://www.auto-klinika1.pl/kameleon.htm
PROSZE O OPINIE

MAM DO WYBORU ZIELONY METALIK
LUB NIEBIESKI METALIK
NIE WIEM JAKI BEDZIE EFEKT NAKLADANIA BROKATU NA BAZE METALICZNA
PYTAM PONIEWAZ MAM PO 3 LITRY Z KAZDEGO KOLORU
CZY ROBILISCIE TAKIE EKSPERYMENTY ??

OGLADALEM BROKATY ALE NIE WIEM CZY TE SIE NADAJA
LINK:http://www.brokaty.pl/

JESLI NIE TO PROSZE O PORADE CO I GDZIE KUPIC ??

NIE WIEM W RAZIE CO , JAKI BROKAT WRZUCIC (WIELKOSC I KOLOR) NP DO ZIELONEGO METALIKU LUB DO NIEBIESKIEGO ZYBY WYGLADALY JAK NAJBARDZIEJ EFEKTOWNIE ??

BARDZO PROSZE ROWNIEZ O PORADE TECHNICZNA JAK TO WYKONAC TZN.CZY TEN BROKAT NARZUCAC W 1 WARSTWIE KLARU I CZY NA KOMPLETNYM NADWOZIU

POZDRAWIAM
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-03, 21:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
radzê zakupiæ gotowy kolorek z brokatem,co do baz na kture sypie siê brokat to ju¿ prze¿ytek,wiadomo wi±¿e siê to z niepotrzebnymi ju¿ wydatkami typu pistolet do sypania brokatu(podobny do suszenia Onyxu czyli baz wodnych)Co do kolorów z autokliniki to maj± mieszalnie PPG maj± tam bardzoi ³adny kolorek niebieski brokat, jak dla mnie bomba..... na calibre by by³ super,jeszcze ten srebrny breokat te¿ jest git,na garbusa mia³em go k³a¶æ ale klient siê zdecydowa³ na oryginaln± zieleñ per³ow± :/
http://moto.allegro.pl/it...y_kameleon.html
ten jest bomba..........Jak w razie pry¶niesz opelka czym¶ z kliniki to daj znaæ chêtnie zobaczê jak wygl±da brokacik na aucie.Pozdrawiam i powodzonka
 
 

Firewolf1
Wys³any: 2007-06-04, 15:12   
0
UP DOWN

Posty: 12
Faktycznie szkoda zachodu.Kupiue gotowy lakier. Kolego a ten lakierek brokatwy jakim pistoletem trzeba pryskac ? Jakas wieksza dysza czy standard 1,4 i standard cisnienie ?
 

online 
Wys³any: 2007-06-04, 15:13   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ja jedynie moge powiedzieæ to samo co wy¿ej... Jakby nie by³o to co kupisz u p. Roberta (Fifka) to bêdziesz zadowolony. Z moich obserwacji jeszcze wynika, ¿e najlepiej wygl±da (efektywno¶æ) niebieski, zielony i z³oty. Sam mam kameleona w tych kolorach i jak wystawie go na s³oñce to efekt jest zajedwabisty :wink:

Dodam tylko, ze ten kameleon nie jest taki drogi ;) Jego zalet± jest to, ¿e jest oszczêdny. Mi na ok 8 ¶rednich elementów posz³o nieca³e 3 setki kameleona (+ 50-60% rozp) podczas gdy samej czarnej bazy na podk³ad posz³o ok 4,5 setki+rozp.

Malowa³em na mokro 3 warstwy i 4 pruszy³em-je¶li chodzi o kameleona...
 
 

Firewolf1
Wys³any: 2007-06-04, 15:37   
0
UP DOWN

Posty: 12
to pod ta brokatowke trzeba dac jakis podklad jako baze.Czy ona sama w sobie jest baza z brokatem ? Musze tam chyba zadzwonic. Acha , czy ta farba poza tym efektem (mienienia sie ) brokatowym daje jakies efekty w postaci zmiany barwy zaleznie od kata ?
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-04, 22:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Tak owszem daje jaki¶ tam efekt zminy koloru ale to tylko w 1 inny kolor z niebieskiego na granatowy(czasem czarny) wiadomo brokat jest ekstra a co do malowania sprzêtem to zale¿y od lepoko¶ci ich farb ale 1.4 ¶mia³omo¿esz waliæ co do podk³adu to nie trzeba bo pod kameleony trzeba daæ specjalny czarny chocia¿ czasem na upatrego i bez siê obêdzie jeszcze zale¿y od tego z jakiego koloru zmieniasz na jaki wiesz poprostu aby siê ostro nie gryz³o bo takto bêdziesz potrzebowa³ wiêcej farby aby pokryæ lub poprostu podkoloryzuj podk³ad pod niebieski o ile bêdziesz tym niebieskim brokatem malowa³. a takto to super sprawa z tymi brokatami....i ostro tanio maj± 160 z³ za literka to ¶mieszna cena no i jeszcze wydajna farba .........
 
 

Firewolf1
Wys³any: 2007-06-05, 06:42   
0
UP DOWN

Posty: 12
OK. Teraz mam szerszy poglad na sprawe. Ten brokacik to lakier bezbarwny z odpowiednim kolorem brokatu-jesli dobrze zrozumialem.no i trzeba ta farbe przykryc czystym klarem ? tylko czy jest bez znaczenia jakiej firmy ? Teraz mysle ile potrzebuje tego brokatu na bryke (calibra) Mysle ze litr to malo, ale dwa juz powinny zagrac ??
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-05, 17:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Nie nie ¼le zrozumia³e¶,ten brokat to ju¿ jest sam w sobie w bazie !! a co do lakieru bezbarwnego to k³adziesz jaki chcesz z reszt± jak chcesz tomo¿esz dodaæ do pierwszej warstwy klaraku jakiego¶ efektu per³owego,mam taki fioletowy,dajesz na 1 litr 5 gram ale efekt jest nik³y.... proponujê ich bazê i czysty klarak.Pozdrawia
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group