Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Johny Bravo
Wys³any: 2010-02-14, 23:43   Otwarcie w³asnej mieszalni.
0
UP DOWN

Posty: 41
Witam, mam taki dylemat... otó¿ zastanawiam siê nad otwarciem mieszalni. Dysponujê 3 pomieszczeniami w domu, wiêc czynszem siê nie martwiê. W okolicy (15km) jest ok. 15-20 lakierników bez mieszalni. W tym oczywi¶cie paru gara¿owców. Sprawa wygl±da tak, i¿ chcia³bym wstawiæ 2 mieszalniki. Tani oraz trochê dro¿szy. Tani do ok 100z³/ litr metal. a dro¿szy do 160-180z³. Do tego jakies gotowe bazy z puchy na ca³o¶ciówki. Lakiery Novol, Dupont, Profix no i intertroton. Szpachle goldcara, novola app. Jaki jest koszt mieszalnika? Jaki jest mniej wiêcej zarobek na litrze bazy? Czy s± jakie¶ kursy przy kupnie mieszalnika? Jaka kasa +/- potrzebna na asortyment? Oczywi¶cie z czasem chcia³bym rozszerzyæ np. o kosmetykê czy te¿ pistolety lakiernicze i drobne wyposa¿enie gara¿u, w przysz³o¶ci mo¿e szyby samochodowe. Nastawia³bym siê bardziej pod klienta i najpierw zrobiê jeszcze rozeznanie kto czego potrzebuje.

Konkurencja:

W mie¶cie 2 mieszalnie 1.DuPont oraz Ivat i 2. Novola. Nie s± to typowo same mieszalnie, tylko jedna to sklep "metalowy" z taczkami, ¶rubkami oraz pi³ami husqvarny... A drugi to elektronarzêdzia + farby do ¶cian+ tapety+ jakie¶ cenzura³y. Z tego co siê orientuje to i tak wiêkszo¶æ je¼dzi do s±siedniego miasta bo tutaj wszyscy maj± takie podej¶cie do klienta, ¿e a¿ sie nó¿ w kieszeni otwiera.... Po za tym u nikogo w mie¶cie nie kupiê epoksydu ani reaktywnego nie mówi±c ju¿ o ¿ywicy do cieniowania baz... Od biedy pojawia siê ¶cierniwo bezpy³owe czy kubki do mieszania.

Ceny :
DuPont 220z³/ litr
Novol ok 80z³/litr
Ivat 110z³/litr

Pozdrawiam i proszê o odpowied¼.


ps. oczywi¶cie mowa o konwencji.
 

optionall 
Wys³any: 2010-02-16, 09:30   
0
UP DOWN
sklep z lakierami

Posty: 57
Sk±d: Gdynia
Moim zdaniem, powiniene¶ przeprowadziæ ankietê w¶ród tych lakierni
_________________
zapraszamy na: http://sklep.optionall.pl
 

Siekiera
Wys³any: 2010-02-16, 19:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ankieta niewiele pomo¿e bo jak kto¶ robi tylko na jednym (dwóch) systemach to nie odpowie w ankiecie ¿e chce np. stanoxa, ppg czy dyna bo nie bêdzie wiedzia³ w czym one mog± byæ lepsze. Pytanie czy chcia³by¶ pracowaæ na tañszym systemie te¿ nie ma sensu bo ka¿dy powie ¿e tak a jak przyjdzie co do czego i jako¶æ nie podpasuje to ciê olej±. Moim zdaniem powiniene¶ sam zdecydowaæ jaki system wstawiæ np na podstawie informacji zdobytych od znajomych lub na forum.
Bierz pod uwagê:
1. cenê zakupu konkretnej mieszanki - to w brew pozorom bardzo trudno porównaæ jak siê nie ma programu kolorystycznego i cen zakupu pigmentów. Ceny z cennika niewiele mówi±.
2. jak wychodz± ceny pere³ bo tutaj bywa bardzo ró¿nie, wiêkszo¶æ nowych kolorów to per³y no jak du¿e s± opakowania ksyralików
3. opinie o danej bazie typu: cieniowanie, chmurzenie itp
4. kolorystyka i typ kolorboxu - czy uk³ad "markami" czy chromatycznie - s± ró¿ne gusta
5. ceny materia³ów uzupe³niaj±cych system np. rozcieñczalniki, podk³ady m/m, epoksydy tu wa¿ne ceny b± np. s± epoksydy po 350 z³/l
6. dostawy twaru czy przywo¿± czy spedycja (minima logistyczne)
7. dostêpno¶æ technika - czy przyjedzie jak bêdziesz go potrzebowa³?
8. czy bêdziesz mia³ mo¿liwo¶æ (i za ile) przeszkolenia siê u importera w o¶rodku szkoleniowym
9. czy bêdziesz móg³ wys³aæ swoich lakierników na takie szkolenie
10. czy zrobi± ci szkolenie z kolorystyki jak jeste¶ "zielony"

To mi siê nasunê³o ale pewnie jest wiêcej kryteriów.

PS. ten novol po 80 z³ to jest baza czy akryl bo cena jaka¶ bardzo niska?
 

berag1 
Wys³any: 2010-02-16, 20:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Johny Bravo zanim we¼miesz pod uwagê te wszystkie 10 przykazañ które wypisa³ Siekiera, to musisz jeszcze zadaæ sobie pytanie czy znasz podstawowe zasady kolorymetrii i czy po wziêciu systemów mieszalniczych bêdziesz potrafi³ korygowaæ lakiery, bo o to w tym biznesie chodzi. Bêdziesz potrafi³ korygowaæ, bêdziesz mia³ klientów. Nowy klient i dobrze dobrane pierwsze kilka kolorów i masz sta³ego klienta, natomiast nowy klient i ¼le dobrany pierwszy lakier i nie masz klienta, a on jeszcze dodatkowo przeka¿e swoim znajomym , ¿e w tej mieszalni kaszani± lakiery, a takie informacje bardzo szybko siê rozchodz±.
Ja oczywi¶cie ze swojej strony ¿yczê Ci jak najlepiej, wszystkiego mo¿na siê nauczyæ tylko na to potrzeba czasu, a z kolei czas to pieni±dz i ko³o siê zamyka. Wybieraj ten system mieszalnikowy gdzie mo¿esz liczyæ na pomoc kolorysty, bo to bardzo du¿o daje. W firmie w której pracujê, ka¿dy kto we¼mie mieszalnik otrzymuje pomoc kolorysty i technika :D
 
 

Johny Bravo
Wys³any: 2010-02-17, 14:51   
0
UP DOWN

Posty: 41
W³a¶nie dlatego pytam siê na forum jak to mniej wiêcej powinno wygl±daæ, bo sam nie mam o tym na dzieñ dzisiejszy wiêkszego pojêcia. W mieszalniach na okolice rewelacji z dorabianiem nie ma. Raz uda im siê idealnie, a czasami totalnie na odwal zrobione. Kiedy¶ jedna z wiêkszych mieszalni dorobi³a zieleñ z renault do takiego stopnia ja¶niejsz± ¿e przy ca³o¶ciówce pomiêdzy dachem a mask± da³o siê zauwa¿yæ ró¿nicê z góry... Oczywi¶cie do ka¿dej mieszalni co wejdê to ta sama ¶piewka ¿e co by nie wysz³o to koniecznie cieniowaæ trzeba.


Du¿o teraz jest mieszalni profixa. Rozmawia³em z paroma lakieronikami i najwa¿niejsze to jest trafienie w odcieñ, a na drugim miejscu cena. Chocia¿ nie do koñca bo bazy do 200z³/l. respektuj±.

Z tego co zauwa¿y³em do tej pory to naj³atwiej siê dorabia w DuPoncie ze wzglêdu na du¿± ilo¶æ fiszek do ka¿dego kodu.
 

Dementor
Wys³any: 2010-02-19, 20:35   
0
UP DOWN


Posty: 364
Do 200 z³ to nie masz du¿ego wyboru:

Max Mayer
Spectral
Debeer
Helios
Dyna
Profix
Palinal

A jak we¼miesz pod uwagê jeszcze rozpuszczalnik i kwestiê dobrych dostaw to lista siê zawê¿a, oczywi¶cie w zale¿no¶ci od regionu kraju bo nie wszystkie systemy wystêpuj± wszêdzie.
 

Johny Bravo
Wys³any: 2010-02-19, 21:02   
0
UP DOWN

Posty: 41
Z tego co siê orientowa³em to przy dobrych lotach mo¿na miec DuPonta w cenie (na sklepie) ok w³a¶nie 200/litr.

Ile mniej wiêcej zostaje na 1l. sprzedanej bazy ??


Panowie, pytam siê Was dlatego ¿e chyba lepszego miejsca na to nie znajdê... a jak wiedzia³bym sam to bym siê nie pyta³ :)
 

Siekiera
Wys³any: 2010-02-19, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Johny Bravo napisa³/a:
Ile mniej wiêcej zostaje na 1l. sprzedanej bazy ??


Chodzi ci o mar¿ê? Tu jest w³a¶nie problem. Jak firma lub dystrybutor ma u¶rednione ceny na pigmenty (jednakowa cena za ka¿dy) to ³atwo to sobie wyliczyæ znaj±c cennik i rabat ale jak ceny s± ró¿ne za ró¿ne pigmenty i sk³adniki to ju¿ bez receptur tego nie zrobisz czyli musisz mieæ program z wklepanym cennikiem. Dlatego lepiej jest porównywaæ kilka wybranych konkretnych kolorów. Wybierasz sobie chodliwe solidy, meteliki i per³y i porównujesz ile kosztuje 1 litr wg cennika i odejmujesz od tego proponowany ci rabat. Wtedy bêdziesz mia³ prawdziwe ceny zakupu.

Nastêpnie wymy¶lasz sobie cenê po której chcesz sprzedawaæ np. 170 z³ za litr bazy solidowej i metalicznej a za per³ê np 200 i mo¿esz wtedy obliczyæ jak ci mar¿a wyjdzie.
Lepsze mar¿e wychodz± w systemach gdzie ceny za pigmenty nie s± u¶rednione bo wtedy na tanich kolorach bia³ych, czarnych masz du¿± mar¿ê a na np czerwonych tylko 10%.

Zwracaj uwagê na per³y bo firmy czêsto dziwnie je pakuj± a jeszcze dziwniej wyceniaj±.


A co DP to jak chcesz go sprzedawaæ po 200 z³ na sklepie to mar¿a wyjdzie ci tylko ze 25% to na kolorze jest za ma³o bo jak zaczniesz setki robiæ po 20z³ i jeszcze wliczaæ w to opakowania to nie wyrobisz siê. A jeszcze jak zaczniesz robiæ natryski próbne to mo¿esz wogóle nie zaczynaæ interesu przy takiej mar¿y na kolorze.
 

Johny Bravo
Wys³any: 2010-02-19, 23:29   
0
UP DOWN

Posty: 41
Hmm, my¶le ¿e g³ównie to i tak id± srebra. Najlepiej to chyba bêdzie skontaktowaæ siê z jakim¶ przedstawicielem i wtedy bêdzie wiadomo co i jak. Z tego co siê orientowa³em to mieszalnik profixa tez nie jest g³upi.
 

Zenon
Wys³any: 2010-03-19, 15:02   
0
UP DOWN

Posty: 2
G³upi pewnie nie jest i sam sie nad tym zastanawiam. Problem polega na tym ¿e maj± "s³ab±" kolorystykê wiêc jak napisali poprzednicy bez kolorysty raczej pocz±tki bêd± ciê¿kie.

Jestem technikiem w renomowanej firmie lakierniczej i zamierzam otworzyæ sklep z lakierami. Rozwa¿am dwie w miarê tanie marki NOVOL i Profix. Raczej z doborem koloru nie bêdê mia³ problemu w przeciwieñstwie do prowadzenia sklepu i zdobycia rynku.

Pewnie od reklamy i promocji trza bêdzie zacz±æ ...
 

Siekiera
Wys³any: 2010-03-27, 00:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Zenon napisa³/a:
Pewnie od reklamy i promocji trza bêdzie zacz±æ ...


Reklama ¿e dobrze dobierasz kolor powinna wystarczyæ :D to chyba najwa¿niejsze w sklepie ale i zdradliwe bo wiadomo ludziska chc± na krechê, ma³o komu chce siê cieniowaæ a niestety jak tak sobie przyzwyczaisz klientów to pó¼niej zarobisz siê na ¶mieræ przy dobarwianiu setek.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang