Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
d¿emik 
Wys³any: 2010-02-22, 19:09   sprzêt do malowania dachów
0
UP DOWN

Posty: 11
Sk±d: tarnów
Witam -jak zwykle pierwszy post na forum którego siê nie zna, jest nudny dla szanownych forumowiczów -wybaczcie mi to, proszê... Ale do rzeczy.

Zajmujê siê malowaniem dachów, do tej pory powierzchniê dachów przygotowywali¶my za pomoc± myjki wysoko ci¶nieniowej a potym dawaja z pêdzla. Chcê podnie¶ poziom i malowaæ natryskowo. Pomó¿cie mi -proszê- dobraæ sprzêt

wymy¶li³em sobie kompresor Waltera 400 l/min 2,2 kW 100 l zbiornik
dlatego i¿ chcê go mie¶ciæ w samochodzie typu kombi i silnik jedno fazowy jest wygodny do podpiêcia niemal wszêdzie.

odno¶nie pistoletu my¶lê o takim: http://www.allegro.pl/ite...1_3mm_lodz.html
z tym ¿e dysza 2,0mm. Wydaje mi siê ¿e przy dyszy 2,5 kompresor nie wyrobi, natomiadt zastanawia mnie czy przy takiej gêsto¶ci farby (poliwinylowej) dysza 2,0mm nie jest za ma³a, no i czy taka dysza bêdzie szybsza od pêdzla?
W³asno¶ci wyrobu :
- gêsto¶æ wyrobu, g/cm3 , max 1,3
- lepko¶æ handlowa mierzona kubkiem Forda nr 4
w temp. 20 ± 2 oC, s 80 ÷ 120

macie jakie¶ rady czy sugestie?
 

crystal
Wys³any: 2010-02-22, 21:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
A mo¿e bardziej co¶ takiego ze wspomaganiem i wiêkszym zbiornikiem?
http://sklep.optionall.pl...ym-zbiornikiem/
Ile idzie farby na taki dach?
 

devilbiss
Wys³any: 2010-02-22, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 43
mam dla ciebie cos fajnego tylko podaj mi maila to ci wysle katalog
 

d¿emik 
Wys³any: 2010-02-22, 22:36   
0
UP DOWN

Posty: 11
Sk±d: tarnów
crystal napisa³/a:
Ile idzie farby na taki dach?


powiedzmy ¿e z pêdzla to tak 20-30 litrów na dzieñ, a pozatym to raczej bym obstawia³ tradycyjny pistolet (nie ¿ebym siê upiera³) tylko ze zbiornikiem ok. 1,5 l
 

crystal
Wys³any: 2010-02-22, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
d¿emik napisa³/a:
tylko ze zbiornikiem ok. 1,5 l

Ja bym nie chcia³ machaæ ca³y dzieñ 2kg, jedn± rêk±.
Model który poda³em to tylko przyk³ad, ale chodzi o to ¿e przypniesz sobie do pasa zbiornik i ju¿ robota ³atwiejsza :cool:
 

d¿emik 
Wys³any: 2010-02-24, 10:04   
0
UP DOWN

Posty: 11
Sk±d: tarnów
pochwalê siê ¿e kolega devilbiss napisa³ mi na priv. abym przemy¶la³ sprawê pistoletów hydrodynamicznych (piszê to tutaj bo uwa¿am ¿e jest to ogólnie kszta³c±ce -piszmy takie rzeczy na forum)
Jest to kwestia czysto ekonomiczna -urz±dzenia hydrodynamiczne kosztowa³y by mnie ok. 10 tysiêcy i by³o by to op³acalne gdybym malowa³ powiedzmy 500 m kw tygodniowo.
Fakty s± takie ¿e malujê powiedzmy jeden dach 200 m kw co trzy tygodnie i to w okresie niezimowym i potrzeba mi taki sprzet aby jako¶æ malowania rozk³ada³a konkurencje na ³opatki i ¿eby malowanie by³o przynajmniej trochê szybsze od pêdzla. Kolega devilbiss (pewnie s³usznie) twierdzxi i¿ gêsto¶æ farb tj. - lepko¶æ handlowa mierzona kubkiem Forda nr 4
w temp. 20 ± 2 oC, s 80 ÷ 120
mo¿e byæ lub jest za du¿a. Czy po dodaniu powiedzmy 3% rozpuszcza³ki lepko¶æ bêdzie ju¿ do prze³kniêcia przez dyszê 2,5 mm z dobrym skutkiem? No i nurtuje mnie takie pytanie -czy mo¿e systemy pneumatyczne wybiæ sobie z g³owy i malowaæ tak jak do tej pory z pêdzla albo zbiertaæ kase na hydrodynamike.
_________________
http://www.azero.is.net.pl/
 

devilbiss
Wys³any: 2010-02-25, 13:56   
0
UP DOWN

Posty: 43
powiem Ci ¿e da rade tylko licz siê z tym, ¿e jako¶æ natrysku bedzie gorsza. Jak zaopatrzysz siê w dobry pistolet z du¿± dysz± i zbiornik ci¶nieniowy który sprê¿y ci materia³ do oko³o 4-5 bar to OK Ewentualnie bedziesz musia³ dodaæ troszkê rozpuszczalnika aby "zbiæ" lepko¶æ w dó³. Wiesz najwa¿niejsze jest aby zbiornik cisnieniowy mia³ si³e pchnaæ ten materia³ a wtedy rozpylacz zrobi swoje i jako¶ to rozpyli.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-02-25, 19:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Kolega chyba w podobnym fachu robi co Ja, czyli Alpinista ?? :) .
Te¿ malowanie dachów przerabia³em latem i to do¶æ sporo.

Na pocz±tku mycie z glonów :) , nastêpnie nie wiem jak Ty, ale w mojej firmie stosowali¶my preparat na glony. Rozpylali¶my go po dachówce i nastêpnie farba. No chyba ¿e to by³a blacha to na glony nic nie dawali¶my, tylko odpowiedni pêdzel do danej farby i by³o super.

No i Ci powiem ¿e te¿ chcieli¶my malowaæ to natryskowo, bo by³o masê zleceñ i my¶leli¶my ¿e to przy¶pieszy czas.
Do malowania u¿yli¶my zestawu WALTER z castoramy za 499 z³. (pojemno¶æ zbiorniczka 1,5 L)
Ale okaza³o siê wielk± pora¿k±, bo:
- odkurz lecia³ na kominy i ¶ciany !!! wraz z wiatrem
- zbiorniczek jest ma³y (wnerwiaj±ce dolewanie co chwilê)
- bawienie siê z kablami na dachu to trochê nie za bardzo wygodne. Zw³aszcza gdy s± tak¿e liny asekuracyjne.

My z tego pomys³u szybko zrezygnowali¶my i powrót to pêdzli (³awkowce) i wiaderek nast±pi³ jeszcze tego dnia bawienia siê w natryski.
Pozdrawiam
 

d¿emik 
Wys³any: 2010-03-05, 14:03   
0
UP DOWN

Posty: 11
Sk±d: tarnów
devilbiss napisa³/a:
powiem Ci ¿e da rade tylko licz siê z tym, ¿e jako¶æ natrysku bedzie gorsza. Jak zaopatrzysz siê w dobry pistolet z du¿± dysz± i zbiornik ci¶nieniowy który sprê¿y ci materia³ do oko³o 4-5 bar to OK Ewentualnie bedziesz musia³ dodaæ troszkê rozpuszczalnika aby "zbiæ" lepko¶æ w dó³. Wiesz najwa¿niejsze jest aby zbiornik cisnieniowy mia³ si³e pchnaæ ten materia³ a wtedy rozpylacz zrobi swoje i jako¶ to rozpyli.


napisz mi -proszê jaki to dobry pistolet i jaka to du¿a dysza i czy zbiornik to taki jak poda³ w linku crystal
i czy w pistoletach ze wspomaganiem u¿ywa siê dysz o analogicznych (do pistoletów LVLP) ¶rednicach czy mniejszych.
W mojej okolicy nie mogê liczyæ na dobre rady w sklepach bo jak sami sprzedawcy przyznaj± to zajmuj± siê zaopatrywaniem lakierni samochodowych albo prubuj± sprzedaæ mi byle ch³am, byle bym tylko kupi³ to co zalega na sklepie -nie maj± wiedzy na temat malowania wielkich powierzchni p³askich.
_________________
http://www.azero.is.net.pl/
 

devilbiss
Wys³any: 2010-03-05, 19:06   
0
UP DOWN

Posty: 43
przedewszystkim musisz podporz±dkowaæ pistolet pod parametry komprespoa. Ja moge zaoferowaæ ci zbiornik i pistolet devilbissa lub saty. Lecz to bedzie kilkukrotnie dro¿sze od kompletu z linka CRYSTALA. Pistolety devilbissa potrzebuj± ok 300 l/min powietrza wiec niewiem czy masz taki kompresor. Co do dyszy to automatycznie idzie w dó³ w porównaniu z pistoletami kubkowymi. W pistoletach kubkowych materia³ opada w dó³ grawitacyjnie i jest wspomagany przez podci¶nienie, jakie tworzy siê na rozpylaczu i pomaga wyssac material z kubka a w pistoletach sieciowych materia³ t³oczony jest pod ci¶nieniem np od 1 do ... bar przy pomocy zbiornika cisnieniowego, pompy. Wiêc ostatnio np bylem na pokazie pompy membranowej Graco, facet malowa³ wcze¶niej kubkowym z dysza 1,6 a w sieciówce wystarczy³a 1,3 i nie musial rozcienczac farby tak mocno jak to robil dotychczas.
 

d¿emik 
Wys³any: 2010-03-05, 19:46   
0
UP DOWN

Posty: 11
Sk±d: tarnów
ok...
-jak± dysze podpio³by¶ do kompresora Waltera 400 l/min 2,2 kW 100 l zbiornik. My¶lê tutaj o pistolecie ze wspomaganiem.
I jeszcze jedno pytanko -jako¶æ i prêdko¶æ malowania za pomoc± pistoletu ze wspomaganiem oraz pompy membranowej, no i czy odkurz jest porównywalny przy tych technikach
_________________
http://www.azero.is.net.pl/
 

devilbiss
Wys³any: 2010-03-06, 10:45   
0
UP DOWN

Posty: 43
zaraz zaraz bo widze ze sie troche pogubiles. mamy 3 technologie: pneumatyka (pistolety kubkowe, sieciowe zasilane zbiornikiem lub niskocisnieniowa pompa membranow- tej technologii material rozbity jest powietrzem) hydrodynamike - do gestrzych matrialow (material rozpylony jest poprzez sprezenie go do ok 200-500 bar: i w tym masz czysta hydro Airless i w os³onie powietrza tzw wspomaganiem powietrza) i elektrostatyke.

Pneumatyka jest do lepko¶ci ok max 70 s. dobra jakosc ale duzy rozkurz - pylenie.
Hydrodynamika - do duzych lepko¶ci od 70 s do nawet 300 s. mo¿na nakladaæ grybo i ma³y rozkurz a na dodatek szybkosc kilkukrotnie wieksza niz w pneumatyce.

Pompa niskocisnieniowa membranowa 1:1 poci±gnie max 70 s. a dysza ??? nie wiem trzeba testy zrobic ...
jak rozumiem myslisz nad kupnem pompy membranowej????????????
 

d¿emik 
Wys³any: 2010-03-06, 14:00   
0
UP DOWN

Posty: 11
Sk±d: tarnów
tak -pogubi³em siê :/
my¶la³em ¿e pompy hydrodynamiczne s± pompami membranowymi
Wychodzi na to ¿e najw³a¶ciwszym systemem bêdzie to urz±dzenie hydrodynamiczne tylko ¿e tu mówimy o 10000 z³ bo sprzêtem (pneumatycznym) za 2000-3000 to takie malowanie jak podcieranie zadka szsk³em
_________________
http://www.azero.is.net.pl/
 

devilbiss
Wys³any: 2010-03-06, 19:43   
0
UP DOWN

Posty: 43
wiesz wcale nie 10 000. Agregat hydrodynamiczny elektryczny z pistoletem i przewodami (nie wymaga kompresora) kosztuje okolo 8000 netto ( firma Graco) ale jezeli masz juz kompresor a zakladam ze masz to moge dobrac ci cos napedzanego powietrzem z kompresora. Podejzewam ze zmiescisz sie w 5000 tys netto za komplet spokojnie. Nie musisz miec silnej pompy. Przelozenie 32:1 spokojnie wystarczy a gwarantuje ci ze nie bedziesz mial rozkurzu - zapylenia a to jest wazne bo chyba nie chcesz zapylic wszystkich oien naokolo. Jezeli oczywiscie chcesz to w poniedzialek ci napisze jaki ile kosztuje zestaw Binks - (BINKS nalezy do koncernu ITW wlasciciela devilbissa wiec cos co pochodzi lata
 

d¿emik 
Wys³any: 2010-03-07, 09:46   
0
UP DOWN

Posty: 11
Sk±d: tarnów
devilbiss -u¶wiecê Ciê -w³a¶ciwie nie mam ¿adnego sprzêtu prucz pendzla. Kompresor mia³em taki jak wymieni³em wy¿ej (mia³em na oku -koszty 2000 brutto) no ale w takim razie siê ju¿ nie bendê produkowa³ -poczekam na twoje sugestie w ca³ym zakresie
dziêki raz jeszcze ;)
_________________
http://www.azero.is.net.pl/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group