Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Neonis 
Wys³any: 2010-02-26, 14:28   Krople wody - niepo¿±dany efekt
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Witam,
Co prawda temat dotyczy lakierowania artystycznego, jednak problemem tutaj jest zale¿no¶æ miêdzy farbami, w czym wy na pewno bêdziecie w stanie mi pomóc.

Otó¿ próbowa³em zrobiæ efekt kropli wody na czarnym kawa³ku metalu. Farby jakich do tego u¿y³em to farby Nitro (czyli specjalne farby rozpuszczalne w tym¿e rozpuszczalniku)...
Wszystko dot±d by³o ok...
Po wyschniêciu na³o¿y³em na to bezbarwny lakier akrylowy w sprayu. Efekt by³ taki, ¿e krople siê niejako zepsu³y, wyblak³y, mo¿e nieco rozmy³y. W ka¿dym razie mam wra¿enie, ¿e nasz puszkowy przyjaciel zaszkodzi³ naszemu eksperymentowi.

Czy to prawda, ¿e na³o¿ony bezbarwny móg³ "zareagowaæ" z malunkiem?
Co powinienem wiedzieæ i jak powinienem tego unikn±æ?

Do³±czam obrazek:

(Tam gdzie "Wysz³o nawet OK" nie nanios³em klaru)

Niezbêdna mi wasza pomoc... Nie dziêkujê z góry, podziêkujê gdy udzielicie odpowiedzi :)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

devilbiss
Wys³any: 2010-02-26, 15:07   
0
UP DOWN

Posty: 43
ja malowalem golfa calego w krople wody. Dalem niebieskie jasne t³o, krople wody zapylilem od dolu granatowym a od gory srebrnym i wszystko pozniej klarem, super tylko tzreba uwazac zeby pasów nie narobic srebrnym... Powodzenia
 

Neonis 
Wys³any: 2010-02-26, 17:55   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Ja raczej pyta³em o sposób unikniêcia niepo¿±danej reakcji miêdzy kroplami, a klarem... I o to czy ta reakcja naprawdê zachodzi, czy tylko mi siê wydaje...

Jednak odpowied¼ i tak zostaje nagrodzona serdecznym "dziêkujê" :)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

devilbiss
Wys³any: 2010-02-27, 08:16   
0
UP DOWN

Posty: 43
wiesz ja zadnej reakcji nie zauwazylem:P
 

devilbiss
Wys³any: 2010-02-27, 08:17   
0
UP DOWN

Posty: 43
ja dalem grubo klaru, 3 pelne warstwy
 

Neonis 
Wys³any: 2010-02-27, 16:17   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Dobra dziêki za odpowiedzi... Spróbowa³em jeszcze raz i okaza³o siê, ¿e nic siê nie dzieje z malunkiem jednak... Tamto wcze¶niejsze spryska³em w pozycji pionowej, wiêc mo¿e (dlatego mam wra¿enie, ¿e) trochê siê zmy³o...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group