Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
urban15_1986
Wys³any: 2010-03-11, 15:09   Malowanie zderzaka - pierwszy raz.
0
UP DOWN

Posty: 6
Panowie mam kilka pytan do was jako bardziej doswiadczonych lakiernikow ode mnie :P.
Mam do pomalowania dolna czesc (jeden element) zderzaka w golfie mk2. generalnie ten element ma wgniecenie mniej wiecej o powiezchni 1/5 calego elementu. Mam zamiar to odgiac i wyprostowac jak najlepiej sie da, potem podk³ad, na to szpachla do wyrównania pozosta³ych wgniotek i malowanie.
Jestem poczatkujacy i niebardzo kumam wszystkie kwestie zwiazane z tematem lakierowania. I tutaj pytanie. Co to jest lakier akrylowy i czym sie ró¿ni od metallicu? czy dobrze wywnioskowalem z wczesniejprzeczytanych postów, ze akryl to jakby taka baza odrazu z clarem? taki lakier bardziej uniwersalny i tanszy? na akryl k³adzie sie jeszcze lakier bezbarwny? czy jak?
Wiem jak odró¿nic metallic na samochodzie, ale czym to sie ró¿ni przy nak³adaniu. Na moim golfie lakier to napewno nie metallic. prosze wyto³kujcie mi co mam wybrac i jak pomalowac, zeby bylo tanio. bo generalnie jest to auto z 1987roku i element malo widoczny, wiec nie musi sie swiecic jak psu jajca. Ile lakieru potrzebuje? reszte roboty wiem jak wykonac, mam pistolet itp. nie mam pojecia tylko jak to jest z tymi lakierami i jak powinno byc nak³adane.
 

kalbi 
Wys³any: 2010-03-11, 15:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
akryl to lakier(kolor) + utwardzacz + rozcieñczalnik, a metalik (kolor) po na³o¿eniu jest matowy i nale¿y po³o¿yæ bezbarwny na niego, na akryl nie k³adziesz ju¿ bezbarwnego, gdy¿ bêdzie mia³ juz po³ysk.

Lakieru powinno Ci starczyæ oko³o 100 ml
_________________

 
 

urban15_1986
Wys³any: 2010-03-11, 15:30   
0
UP DOWN

Posty: 6
aha, czyli k³ade sama ta mieszanke z utwardzaczem i rozcienczalnikiem i to wszystko. rozumiem.

a powiedzcie mi jeszcze ile warst tego nalezy nalozyc i w jakich odstepach? standardowo co jakies 20min?? i jakie proporcje nalezy uzyc?
 

crystal
Wys³any: 2010-03-11, 20:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Ilo¶æ warstw zale¿y od koloru bo niektóre s³abo kryj±, ale w wiêkszo¶ci przypadków 2 wystarcz±.
Czas odparowania zale¿y g³ównie od temperatury.
Proporcje podaje producent - w mieszalni sie dowiesz, sprzedadz± Ci komplet.
 

urban15_1986
Wys³any: 2010-03-11, 20:59   
0
UP DOWN

Posty: 6
jacenty 741 napisa³/a:
Akryl to ogólnie nazwa rodzaju lakieru,mo¿e byæ akryl jednowarstwowy (mieszany z utwardzaczem i rozcieñczalnikiem,jest jedyn± warstw±),dwuwarstwowy (baza akrylowa z rozcieñczalnikiem,bez utwardzacza,przykryta lakierem bezbarwnym akrylowym z utwardzaczem),i tu mo¿e byæ tzw solid,czyli czysty kolor bez efektu,metalic lub per³a,jest te¿ system trzywarstwowy,gdzie idzie jeszcze w³a¶ciwy kolor podk³adu lub bazy (tzw podwarstwa),a na ni± dalej jak dwuwarstwówka,i jest te¿ czterowarstwowy system,ale tutaj dochodzi jeszcze np. warstwa barwionego lakieru bezbarwnego.Ty masz z pewno¶ci± system jednowarstwowy,czyli lakier mieszasz z utwardzaczem i dodajesz rozcieñczalnik,i lakierujesz w 2-3 warstwach na gotowo.Tak lakierowano w tamtych czasach,teraz preferowany jest system dwuwarstwowy,trwalszy i daj±cy lepszy po³ysk przez d³u¿szy czas.




ok, dzieki wielkie, chyba wszystko juz wiem :D
 

michalLbn
Wys³any: 2010-03-13, 20:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Jak bêdziesz malowa³ to zrób przypy³kê najpierw ( tak± mgie³k± pomaluj) i odczekaj 5 minut. Dziêki temu bêdzie trudniej o zaciek przy nastêpnej warstwie i wogóle tak jest o wiele lepiej nie bêdê t³umaczy³ wszystkich powodów dlaczego.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group