Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
wirus10
Wys³any: 2010-03-18, 13:47   Lakierowanie - krok po kroku
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam,
Jestem pocz±tkuj±cy w zakresie lakierowania. Mam kilka poprawek do zrobienia u siebie w samochodzie. Pokaza³a mi siê rdza w niektórych miejscach (tylka klama Kombi - pod logotypem) i na progu.
Zamierzam samemu uporaæ siê z tematem.
My¶lê ¿e nie bêdê potrzebowa³ robiæ szpachli - nie ma dziur.

Proszê o manuala jak KROK po KROKU wykonaæ proces lakierowania...(usuniêcie rdzy, odt³uszczenie - ile razy i kiedy itp.)
I proszê o porady czy lakier w sprayu jest dobry?
 

crystal
Wys³any: 2010-03-18, 14:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Oj widaæ ¿e nie szuka³e¶ odpowiedzi na swoje TYPOWE pytania, zachêcam do poczytania i jak czego¶ nie znajdziesz to wtedy pytaj.
Szpachla nie s³u¿y do naprawy dziur.
Spraye s± do dupy.
 

m³ody19
Wys³any: 2010-03-18, 14:38   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
na forum duzo tego,
szlif 200 na sucho dojdziesz do balchy jak sie pijawi dziura to spawnie, szpachla potem 240 na suchoprzemalujesz akrylowaym bo to ma³y obszar nie ma co kupowac puchy epoxydy bo to drogie, a jak nie to mozesz w mieszalni zapytac o epoxyde do rozlania ja tak ostaynio kupowa³em, to jedziesz ta epoxyda potem mokro na mokro akryloway podk³ad, wsychnie piek³e ³adnie jedziesz 600 lub 800 mokro odt³u¶cic i malowac ale nie sprayem. poprzegladaj forum napewno jest tu cos o tym pisane pozdor Kamil
 

wirus10
Wys³any: 2010-03-19, 09:16   
0
UP DOWN

Posty: 2
m³ody19 napisa³/a:
na forum duzo tego,
szlif 200 na sucho dojdziesz do balchy jak sie pijawi dziura to spawnie, szpachla potem 240 na suchoprzemalujesz akrylowaym bo to ma³y obszar nie ma co kupowac puchy epoxydy bo to drogie, a jak nie to mozesz w mieszalni zapytac o epoxyde do rozlania ja tak ostaynio kupowa³em, to jedziesz ta epoxyda potem mokro na mokro akryloway podk³ad, wsychnie piek³e ³adnie jedziesz 600 lub 800 mokro odt³u¶cic i malowac ale nie sprayem. poprzegladaj forum napewno jest tu cos o tym pisane pozdor Kamil


Ja szpachli nie potrzebujê. Poza tym chaotycznie to opisa³e¶.
Widzê ¿e tu forumowicze nie s± skorzy do pomocy - ci±gle tylko gdzie¶ odsy³aj± do szukania - nie mam czasu na to - potrzebowa³em pomocy i napisa³em a jak nie chcecie pomagaæ to nie. Niekomu tego forum nie bêdê poleca³. My¶lê ¿e na forum moto mi pomog±......znale¼li siê fachowcy....
 

gizbern 
Wys³any: 2010-03-19, 09:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
wirus10 napisa³/a:
m³ody19 napisa³/a:
na forum duzo tego,
szlif 200 na sucho dojdziesz do balchy jak sie pijawi dziura to spawnie, szpachla potem 240 na suchoprzemalujesz akrylowaym bo to ma³y obszar nie ma co kupowac puchy epoxydy bo to drogie, a jak nie to mozesz w mieszalni zapytac o epoxyde do rozlania ja tak ostaynio kupowa³em, to jedziesz ta epoxyda potem mokro na mokro akryloway podk³ad, wsychnie piek³e ³adnie jedziesz 600 lub 800 mokro odt³u¶cic i malowac ale nie sprayem. poprzegladaj forum napewno jest tu cos o tym pisane pozdor Kamil


Ja szpachli nie potrzebujê. Poza tym chaotycznie to opisa³e¶.
Widzê ¿e tu forumowicze nie s± skorzy do pomocy - ci±gle tylko gdzie¶ odsy³aj± do szukania - nie mam czasu na to - potrzebowa³em pomocy i napisa³em a jak nie chcecie pomagaæ to nie. Niekomu tego forum nie bêdê poleca³. My¶lê ¿e na forum moto mi pomog±......znale¼li siê fachowcy....

W takiej kolejno¶æi zrób:
-czyszczenie do blachy
-podk³ad reaktywny(nie czy¶ciæ)
-podk³ad akrylowy wype³niaj±cy
-czyszczenie na mokro P600
-lakier nawierzchniowy
_________________

 
 

crystal
Wys³any: 2010-03-19, 14:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
wirus10 napisa³/a:
Proszê o manuala jak KROK po KROKU wykonaæ proces lakierowania

wirus10 napisa³/a:
ci±gle tylko gdzie¶ odsy³aj± do szukania - nie mam czasu na to

¯±dasz pe³nego opisu(czyli uwzglêdniaj±cego wszystkie mo¿liwo¶ci) czyli de facto napisania ksi±¿ki bo Ci siê nie chce szukaæ i masz pretensje ¿e nikt siê nie pali do napisania jej?
Zapytaj o konkretn± rzecz której nie rozumiesz to na pewno uzyskasz odpowied¼.
Skoro nie masz kilku godzin na naukê to sk±d bêdziesz mia³ kilkadziesi±t/kilkaset na robotê?
 

Ryba 
Wys³any: 2010-03-19, 18:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No bo on chce juz malowaæ ! No ju¿ ! A nie czytaæ jakie¶ cenzura³y ^^ i jeszcze w dodatku ich szukaæ ^^
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-19, 19:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
gizbern napisa³/a:

W takiej kolejno¶æi zrób:
-czyszczenie do blachy
-podk³ad reaktywny(nie czy¶ciæ)
-podk³ad akrylowy wype³niaj±cy
-czyszczenie na mokro P600
-lakier nawierzchniowy


Pomiêdzy pierwsz±, a ostatni± operacj± brakuje jeszcze kilku informacji ... Jakiej firmy ten podk³ad ?, Jakim ci¶nieniem nanosiæ ?, Który pistolet jest do tego najlepszy ?, Czy sprê¿arka o wydajno¶ci 100 l /min wystarczy ? Szlifowaæ w prawo czy w lewo ? Podk³ad wype³niaj±cy to taki z utwardzaczem, czy jaki¶ puchn±cy ... i w ilu warstwach go k³a¶æ ?, Suszyæ miêdzy warstwami, czy nie ?, Czyszczenie na mokro tzn. z wod±, czy zanim wyschnie ? Lakier nawierzchniowy to z jakiej firmy ? Czy mo¿na to pomalowaæ konwencjonalnym, czy wodorozcieñczalnym ? Jak odmierzyæ proporcje lakieru ? Jak wykonaæ "wpy³ki" ? Czym okleiæ i w jaki sposób ? Czym to wypolerowaæ ? Najpierw szlifowaæ papierem potem past±, czy od razu past± ? Mi¶kiem, czy g±bka na wiertarce ? Czy mo¿na to wszystko zrobiæ na dworze, czy koniecznie w gara¿u ? .... a jak w gara¿u to jak go z wentylowaæ i ogrzaæ i jak o¶wietliæ ? i czy s±siedzi mog± siê przyczepiæ i wezwaæ Stra¿ Miejsk± ? ... móg³by¶ pomóc @ gizbern ? ^^ ^^ ^^ ... jak nie ... to nie szkodzi bo i tak wszytko znajdê sobie w redakcji wydawnictwa "MI¦" ^^ ^^ ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

No-limit
Wys³any: 2010-03-19, 20:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Ryba napisa³/a:
No bo on chce juz malowaæ ! No ju¿ ! A nie czytaæ jakie¶ cenzura ^^ i jeszcze w dodatku ich szukaæ ^^
?"
"Jak ze szpulki do nici zrobiæ pojazd ksiê¿ycowy"/Pan S³odowy/.
'
 

Benos77
Wys³any: 2010-03-19, 20:37   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
wirus10 napisa³/a:
a jak nie chcecie pomagaæ to nie. Niekomu tego forum nie bêdê poleca³.
Ja pier.dziu, cz³owieku nie b±d¼ taki okrutny buhahaha ^^
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-19, 23:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Benos77 napisa³/a:
wirus10 napisa³/a:
a jak nie chcecie pomagaæ to nie. Niekomu tego forum nie bêdê poleca³.
Ja pier.dziu, cz³owieku nie b±d¼ taki okrutny buhahaha ^^


No i wpizdu ... zmarnowali¶my szanse na darmowe popisywanie siê wiedz± i do¶wiadczeniem ... ^^ ^^ ... i najgorsze, ¿e nie wiadomo kiedy bêdzie nastêpna okazja, dzisiaj ? , czy mo¿e dzisiaj ? jeszcze dzisiaj ? ... czy ... NO NIEeeeeeeeee - dopiero jutro ??? ^^

Ja to ciê przepraszam wirus10, ale nie mog³em ci odpowiedzieæ bo mam wersjê Nortona antywirus 4.0, a ty ju¿ taki nowoczesny jeste¶ - wersja 10 ... NO nie odwa¿y³em siê. ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kera
Wys³any: 2010-03-28, 11:42   
0
UP DOWN

Posty: 2
I tu jako samozwañczy pseudo lakiernik samochodowy , mam pytanko ;p !!! czy???
podk³ad wype³niaj±cy --->lakier
czy gruntoszpachlówka natryskowa ---> podk³ad--> lakier.
Dosz³y do mnie s³uchy ¿e gruntoszpachlówka lepiej wype³nia (info mieszalnia lakier.) !!!!


do¶. lakierowanie drewna 3lata
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-28, 12:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No - wype³nia lepiej ... od podk³adu ... ale dlaczego chcesz j± stosowaæ ? .. Lepiej zwyk³± szpachlówkê i dopiero to cienko podk³adem akrylowym ( po odróbce oczywi¶cie ) Materia³y natryskowe nie s³u¿± do wyrównywania powierzchni. Zawieraj± du¿o czê¶ci lotnych które jak odparuj± do materia³ siada i znowu jest krzywo ... czasami, czasami nie ma wyj¶cia na dachu czy pokrywie silnika .... ale i tu raczej ostro¿nie i koniecznie trzeba to wygrzaæ przed dalsz± obróbk± szlifiersk±.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kera
Wys³any: 2010-03-28, 12:38   
0
UP DOWN

Posty: 2
Po prostu chcia³em sprecyzowaæ informacje . thx
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group