Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mebArth 
Wys³any: 2010-03-24, 19:06   Suzuka swift ca³osc
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ca³osc, ale pokaze tylko dach... reszta podobna. Auto po dachu, kolor czerwona pere³ka 3 warstwówka. Grunt szary, góra transparent per³a. Nie zliczy³em ile kilogramów kitu wesz³o ale du¿o w³ókna, light szpachel, i wykonczeniówki wszytsko od CSV.
Podk³ad GOLDCAR od CSV szary.
Szpryc na dach i maskê GOLDCAR od CSV.
Lakier 1,50 l RM konwencja góra, grunt szary myszowaty 500ml.
Bezbarwny GOLDCAR.

Rano malowany, po po³udniu juz na polku schnie.



Daszek








Czas - tydzieñ.
_________________
Bart
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-03-24, 22:10   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
wiem ¿e to g³upie pytanie, ale czego efektem s± te ³aty na dachu?? palnik??
 
 

mebArth 
Wys³any: 2010-03-25, 20:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Palnik, punktowany po³owa bo goni³, i tak goni³ musia³em go w³óknem sci±gn±c. Pasowanie szyby 20 razy bo nie le¿a³a do rantu. I tak jest jedna lojfa ale trza sie wpatrzec :D za ainten± wiêc cieñ pada to nie widac.
_________________
Bart
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-25, 20:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
... O kurde :x: ... a Ja szuka³em ³adnego Swifta .... chyba jednak kupiê co¶ nowego z ubieg³ego roku :shock:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

slavok
Wys³any: 2010-03-25, 22:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 28
Tak siê robi w Polsce :roll: qrwa przynajmniej by ta hiena co chce na tym przyrobiæ wstawi³a nowy dach a nie 10 kg kitu... przecie¿ to wszytko wylezie po roku.
Te¿ czasami co¶ przyhandluje samochodami ale takiej maniany nie cenzura, bo nie by³ bym w stanie wcisn±æ prosto w oczy klientowi kitu, ¿e tylko lekko przetarty by³...
 

maciejowski
Wys³any: 2010-03-26, 19:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
a pó¼niej bêdzie tak: http://motonews.pl/sh_for...7688&c=132&f=25 ;P
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-26, 19:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
... to ju¿ - ekstrema :shock:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

resko
Wys³any: 2010-03-26, 21:12   
0
UP DOWN

Posty: 150
Jak bym kupi³ takie auto to tego handlarza bym nim rozjecha³,mówiê powa¿nie
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-03-26, 22:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Ja mia³em swoje takie dwa i sprzedaj±c je kazdego z kupuj±cych uprzedzi³em o klepanym i szpachlowanym dachu.
Cene dobr± zrobi³em i bez problemu posz³y.
Co dziwne one do dzis smigaj± u tych samych w³ascicieli.
Wiem, wiem. Moze sprzedac nie mog±?
Raczej plusem by³y znikome przebiegi i teraz przynajmniej jeden z nabywcow nie moze dokupic sie dobrego auta z ma³ym przebiegiem bo co jest okazja to miliony najechane.
Dlatego jezdzi tym co mu sprzeda³em bo to auto mia³o prawdziwe 6 tys km.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

crystal
Wys³any: 2010-03-27, 00:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Czasami odnoszê wra¿enie ¿e, na zakup szpachli powinny byæ wymagane badania psychiatryczne.
 

Ryba 
Wys³any: 2010-03-27, 09:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No mój satrszy kupi³ (ja znalaz³em) Fietse z "nowym" dachem. Lakierowana ca³a, bardzo dobrze zreszt± (jedynie we wnekach mo¿na siê domy¶liæ, ¿e by³o co¶ robione), no i przebieg 3700 te¿ prawdziwy, bo ogl±da³em takie co mia³y po 30 (te¿ by³y wypicowane) i ju¿ by³y bardziej wyjechane itp. Cena elegancka, swego czasu najtañsza fiesta na allegro :D
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-03-27, 11:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Jestem ciekaw jak bêd± te samochody wygl±daæ za 4-5lat. Bo tak siê sk³ada ¿e mam samochód który jest bdb. polakierowany, wykitowany i ogólnie robota bardzo profesionalnie wygl±da.... oprócz tego ¿e pêka kit wszêdzie tam gdzie jest. Czyli ca³y dach, maska dwa drzwi i dwa b³otniki. Najprawdopodobniej lakierowany by³ w komorze bo na ca³ym aucie nie znajdê ani jednego ¶mietka.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

Ryba 
Wys³any: 2010-03-27, 11:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
U mnie kit jest tylko na s³upkach, poza tym za 4-5 lat to ju¿ dawno bêdzie inne auto wiec nie ma siê co przejmowaæ, a lepiej kupiæ taniej, potem mniej siê straci. Pokazywa³em to auto ju¿ paru kolegom i zanim im nie powiedzia³em, ¿e ca³y malowany to nikt nie mia³ pojêcia ^^
Szczerze powiedziwszy wole trochê kitu na s³upkach ni¿ pó³ boku w kicie czy ca³y dach z betonu, naci±gane pod³u¿nice, czy pofalowan± pod³ogê w baga¿niku, ale to ja, a inni mog± wolec co innego.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-03-27, 21:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Koledzy prawda jest taka ¿e "klient nasz Pan" jak ka¿e to tak ma wykonan± us³ugê. Nie zrobisz prostowania dachu i szpachlowania to pojedzie tam gdzie mu t± us³ugê wykonaj±. Ja wszyskie swoje auta mam powypadkowe tylko z ta ró¿nic± ¿e samemu naprawione. Tak¿e wiem co jest "pod lakierem". Pozdrawiam :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-27, 22:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No tak ! ... tylko ró¿nica polega na tym, ¿e jak naprawiasz sobie sam ( lub nawet tylko organizujesz tak± naprawê ) to wiesz dlaczego i po co to robisz ! ( pretensje tylko do siebie ) ... a jak kupisz takiego Swifta, albo Hondê, niby po tym jak go kto¶ tylko porysowa³ ;) ... albo ptak nasra³ na dach i siê odparzy³o ... a to absolutnie bezwypadkowy samochód ... to krew ciê zaleje jak szpachlówka wybije komu¶ szybê po tym jak siê urwie z dachu w trakcie jazdy po A1 ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

b-rad
Wys³any: 2010-03-27, 22:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Nie chodzi mi o to, ¿e takie auto to sztrucel, ale osobi¶cie wola³bym mieæ wspawany drugi dach i wtedy kitowane jest 10cm na ka¿dym s³upku. Po za tym lekko ci±gniête pod³u¿nice czy te¿ wspawana odpowiednio æwiartka to nic strasznego... Ogl±daj±c od czasu do czasu tvn turbo mo¿na doj¶æ do wniosku ¿e nawet kupuj±c nowe auto z salonu mo¿emy trafiæ na egzemplarz z kitowanym dachem albo innymi cudami.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-28, 01:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie dajmy siê zwariowaæ ... po to za naprawy bior± siê fachowcy ¿eby te samochody by³y po naprawie jak przed kolizj± ... albo przynajmniej prawie prawie jak przed kolizj±.

Niestety przytoczone w temacie przyk³ady to ekstremy lakiernictwa samochodowego ...

Oczywi¶cie wielkie uznanie dla @mebArth za to, ¿e wysz³o w efekcie super ... ale ka¿dy zdaje sobie sprawê z tego ¿e to ... lekkie przegiêcie ... i chyba o to tu idzie, bo z w³ókna szpachli i podk³adu to mo¿na ulepiæ ka¿dy samochód nawet jak nie ma on ju¿ ¿adnej blachy tylko sam szkielet ... :shock:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

crystal
Wys³any: 2010-03-28, 01:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
PROJEKTER napisa³/a:
po to za naprawy bior± siê fachowcy ¿eby te samochody by³y po naprawie jak przed kolizj±

O w³a¶nie o to chodzi.
PROJEKTER napisa³/a:
...wysz³o w efekcie super...

Szpachla udaj±ca blachê jest tak samo fajna jak brzeszczot topex udaj±cy sandvika - my¶lisz ¿e masz to co chcia³e¶ a guwno masz.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-03-28, 10:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
No, ta 3 warstwówka Ci wysz³a, bo po bia³ej poprzedniej bmw to troche mozna by³o sie efektami zrazic.
Ale to super, szpachel nie przeszkadza.
Jakiego lakiernika obchodzi w jaki sposób klient naprawia blacharke.
Co dostaniesz to wyrabiasz i tyle.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-28, 12:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
... szpachel nie przeszkadza....

...Co dostaniesz to wyrabiasz i tyle.


S³usznie ! ... jak potem s± zdjêcia w necie odpadaj±cej szpachlówki i obra¼liwe komentarze np. To paprok , Niech lepiej maluj p³oty, Tak to jest jak siê naprawia w dziupli itd ... to jak wiemy ... dotycz± one klienta i blacharza ... bo :

Lackdoctor napisa³/a:
Jakiego lakiernika obchodzi w jaki sposób klient naprawia blacharke.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

mebArth 
Wys³any: 2010-03-28, 12:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Co do "ciekawe jak bedzie po latach" mnie to nie interesuje bo gwarancje ma do roku. Napewno posiada mimo tego, ¿e sta³ w szprycu 3 dni na s³oncu.
Co do kupna dachu - jakby chcia³ kupic to wartosc naprawy rosnie o 200%

Co do bejcy w 3W - nie wysz³o bo malowa³em na raty. Gosciowi zwrócilismy pieni±¿ki i jescze mruczy. Ca³a firma pop³yne³a kilka tysiecy z³. I wiem ze jezdzi takim kolorowym gniotem zamiast przemalowac za zwrot kasiorki. Jak go spotkam gdzies na parkingu to ma bankowe malowanie... Tak¿e misiu...strze¿ sie :) ¦rubokrêt czeka i wo³a z daleka!
_________________
Bart
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-03-28, 12:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Z jednej strony macie racjê, ale z drugiej co by siê z samochodem nie dzia³o to pó¼niej bêdzie zrzucane na lakiernika, a nie blacharza... Auto które mam z popêkanym kitem jest naprawdê porz±dnie zrobione (oprócz nieszczêsnego kitu) Nic nie siad³o, ¿adnych syfów, chmur, zacieków, wrêcz idealnie. Blacharka wyci±gana spotterem równie¿ nie¼le im to wysz³o, a jednak pod³o¿e pod te parê mm kitu by³o ¼le przygotowane i na ca³ym dachu od³azi. Je¿eli by³by wspawany drugi to sprawa by³aby prosta, 15 cm na ka¿dym s³upku, a nie ca³y dach.



Dla ciekawostki, ostatnio by³em ¶wiadkiem jak kole¶ zespawa³ dwa 3miesiêczne paski b6. Ci±³ na dole po progu i z przody po s³upkach na samym dole przy szybie. W sumie samochód zespawany z dwóch, a na ca³o¶ci lakier w oryginale oprócz 15cm na s³upku i 15cm na progu z ty³u. Znaj±c ¿ycie ma ju¿ nowego w³a¶ciciela...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

mebArth 
Wys³any: 2010-03-28, 13:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
LACK nnie nerwuj, my wiemy jak jest. Technologia w dpie Liczy sie zarobek. Jaqby chcoa³ wg technologii robic to ups... trza by sie wyniesc do wroga niemcowni. Pracowa³em u wroga chwilkê... komora ze MAN wchodzi, strefy, zero palenia itd... arbait jak chj. No ale ceny nie porównywalne. U mnie w kraku na serwisie Forda za element licza 900z³. Jak my powiemy 300z³ klientowi to jest p³acz. To jakim cudem mamy zadbac o komore, sprzety, materia³y? Powiedz mi jak? Zarobisz na bu³ki jak kupisz 2 maszynki FESTO, odkurzacz, klocki na odkurzacz (jesli wiesz jak to wyglada), puder, promiennik na szybkie robótki co kosztuje 15 tysiecy. Dasz rade? jesli mas z przemia³ dasz... jesli nie to jestes w¶ród inny. Ten co chce auta na zarobek ma w dpie warunki lakierni/blacharni. Ma byc zrobione tanio i zeby nie robi³o 4 ¶ladów.
I tak sie robi.
Maniak pedant zakochany chce auto lux dla siebie - wymaga (tu wpisz co chce) ]

I my sie sk³adamy tak ¿eby kielnt by³ zadowolony.
maluje auta 17 lat i naprawde rzygam tym juz. Jakby w TESCO p³±cili tyle samo to bym poszed³ rozk³adac selery na pó³ki niz malowac... :sciana:
_________________
Bart
 
 

crystal
Wys³any: 2010-03-28, 14:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Smutek ¶ciska jak robota nie cieszy.
Po prostu Ci siê znudzi³o czy to przez to ¿e na zawo³anie fuszere trzeba odwalaæ?
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-03-29, 07:39   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Podobne warunki panuj± u blacharza/lakiernika u którego sobie d³ubie samochód. Jest jakies tam pomieszczenia budowane z my¶l± o komorze i podobnie u¿ytkowane i ca³kiem fajne zaplecze techniczne.

Wydajêe mi siê, ¿e b³±ka siê tu te¿ gdzie¶ my¶l o tym, ¿e klient wymaga du¿o, ale do p³acenia nie jest skory - do¶wiadczenie z autopsji. Wtedy dostaje tyle za ile p³aci³, po czê¶ci oszukuj±c samego siebie z³udnymi nadziajami.

A co do wyboru warsztatu. Tak jak z kupnem samochodu: jak mam kasê na auto marki kia to idê do salonu kia. W Mercedesie wtedy siê nie ¶miej± z salonu kia "my jeste¶my lepsi, a oni sprzedaj± g**", bo kia robi dla mniej zamo¿nych i je sprzedaje, a Mercedes robi dla wybranych i te¿ je sprzedaje.

PS. nawiasem, wczoraj s³ysza³em ¿e chinole kupuj± volvo!!!
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-29, 10:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
kamilmjk napisa³/a:
Podobne warunki panuj± u blacharza/lakiernika u którego sobie d³ubie samochód. Jest jakies tam pomieszczenia budowane z my¶l± o komorze i podobnie u¿ytkowane i ca³kiem fajne zaplecze techniczne. ...


Masz racjê ... ale to neutralne podej¶cie do sprawy. Zajmuj±c bardziej zdecydowane stanowisko musisz ju¿ dokonaæ wyboru. Jako klient na pewno nie chcia³by¶ kupiæ samochodu z³o¿onego z dwóch ró¿nych gniotów ... a jako lakiernik z pewno¶ci± masz wiêcej satysfakcji po skoñczeniu dnia pracy gdy efekt jest super, dobre materia³y i masz pewno¶æ, ¿e pod tym efektem wszystko zrobione jest zgodnie ze sztuk±. Nie dr¿ysz wtedy ¿e jak bêdzie mróz, albo zrobi siê gor±co, to klient wróci z pyskiem. Jak jest w realu to ka¿dy z nas wie .... uzgadniasz najgorsz± rzecz na ¶wiecie ... uzgadniasz granice kompromisu .... Ale na Forum gdzie wypowiadaj± siê fachowcy, amatorzy i mniej do¶wiadczeni prosz± o pomoc ... a klienci zagl±daj± ¿eby poszukaæ haków na us³ugodawców ... to nie miejsce na pochwa³y dla takiej "miny" jak ten swift.

@mebarth zrobi³ swoje, lub to co mu kazano ... ale to nie powód ¿eby pokazywaæ takie rzeczy jako wzór i jeszcze przechodziæ nad tym do porz±dku dziennego.

Dzi¶ niektórzy cwaniakuj± w bran¿y lakierniczej .... jutro kto¶ ich wykiwa przy sprzeda¿y kabiny lakierniczej, TV plazmowego, lub domu. .... Ten Swift to szajs - tak nie mo¿na robiæ normalnych napraw powypadkowych - nic tego nie usprawiedliwia ... nawet po¶wiêcenie @mebarth. Pamiêtajcie panowie lakiernicy, ¿e jak klient, handlarz, lub blacharz wymusi na warsztacie tak± naprawê to gdy to siê ju¿ rozwali ... to zawsze wina jest wy³±cznie po stronie lakiernika. Nie ma t³umaczenia ¿e "Pan tak chcia³" ... jest tylko awantura ... która idzie w ¶wiat i ci±gnie siê za wami jako "fachowa opinia" - latami.

Ja do dzi¶ pamiêtam ka¿dego mechanika i warsztat który co¶ schrzani³ co¶ przy naprawie moich samochodów ... a jako firma mia³em ju¿ du¿oooo takich przypadków przez 12 lat.
i te¿ sam decydowa³em ¿eby montowaæ zamiennik albo czego¶ nie wymieniaæ ... i co z tego Winna zawsze jest po stronie warsztatu i mechanika .... a tu ... jeden b³±d i wróg z klienta na ca³e ¿ycie ... Pewnie warto ?


P.S @kamilmjk - W sprawie profesjonalnej ( czyt. nie tanio, ale dobrze ) adaptacji pomieszczenia na komorê lakiernicz± zapoznaj siê wstêpnie z tym : http://elakiernictwo.pl/c...akiernicz%C4%85
a potem zadzwoñ do autora z pytaniami ... albo przeka¿ info komu trzeba.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-03-29, 10:57   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
@PROJEKTER - przyznajê Ci w 100% racjê! my¶lê ¿e zamkn±³e¶ temat.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group