Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ryba_lucas5
Wys³any: 2010-03-30, 09:19   PROGI I NADKOLA RENOWACJA POMOCY !!!!
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam


Jak w temacie powy¿ej
wyczy¶ci³em i zmatowi³em progi i rdze na nadkolach, w niektórych miejscach pojawi³y siê dziury które zalepi³em od ¶rodka mat± szklan± i ¿ywic±. Oczywi¶cie wcze¶niej wszystko zabezpieczy³em brunoxem epoxy tzn.dziury go³o blachê i ca³e progi (wysch³o bardzo dok³adnie mia³o na to pare dni). Teraz progi i spód chce pomalowaæ barankiem z pistoletu ale nie wiem czy brunoxa trzeba odt³uszczaæ szlifowaæ czy po prostu bezpo¶rednio na niego nak³adaæ baranka????
Nastêpnie
Czy przed szpachl± trzeba dawaæ podklad akrylowy(mam taki ale my¶la³em ¿eby u¿yæ go dopiero na szpachle na lakierze?
A wiêc czy przed szpachlo malowaæ podk³adem akrylowym czy dopiero po po³o¿eniu szpachli????
Pomocy bêde wdziêczny za odpowied¼
 

Siekiera
Wys³any: 2010-03-30, 10:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Kolego nie obra¼ siê ale to co zrobi³e¶ nie ma nic wspólnego z renowacj±, to raczej lepienie. Ale Ok rozumiem, ¿e na tyle mo¿esz sobie pozwoliæ wiêc tak te¿ trochê wytrzyma. Brunoxa mo¿esz przetrzeæ w³óknink± albo jak nie masz to papierem P320-400, od³tu¶æ i daj baranek.

Pod szpachlê nie musisz dawaæ podk³adu, robi tak pewnie wiêkszo¶æ lakierników i jako¶ siê trzyma. Gdyby¶ robi³ prawdziw± renowacjê to wtedy pod szpachlê daje sie podk³ady, najczê¶ciej epoksydowe.
 

ryba_lucas5
Wys³any: 2010-03-30, 14:22   
0
UP DOWN

Posty: 2
dziêki za zrozumienie
ale lakiernik który co rok bêdzie mnie kasowaæ i poprawiaæ swoj± robotê, stwarza sytuacjê w której wolê wzi±¶æ siê za to sam i po sobie poprawiaæ ponosz±c o wiele mniejsze koszty.

reasumuj±c:
na dziurê na prograch szlif i odt³uszczenie( odt³u¶ciæ ale czym bezyna estrakcyjna??? rozcieñczalinikiem dla brunoxa podobno jest rozcieñczalinik acetylowy???) potem szlifowanie odt³uszczenie i podk³ad

tak samo z dziurk± na nadkolu ????
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group