Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Mcdevil 
Wys³any: 2010-03-31, 19:15   English Abc a pierwsze moto.
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Witam mam kilka g³upich pytañ :sciana: .
Jestem zielony w temacie, niedawno zacz±³em zabawê z aero, szykujê siê do ataku na pierwsze moto i wskazówki jak dane czorstwo siê nazywa, pomog³y by mi w obadaniu sprawy.
Jak w UK nazywa siê szmatka antystatyczna?
Czym czy¶ciæ pistolet? Mam klar Pro-Spray PSC-7000-2 i czy tym samym czy¶ci guna po podk³adach? I czym przemywaæ powierzchniê np po oczyszczeniu do go³ej blachy, po zmatowieniu podk³adu itp.
I czy do polerki nada siê G3 Farecla.
I czy uda mi siê dojechaæ bak i pó¼niej wypolerowaæ rêcznie, czy lepiej kupiæ jak±¶ zabawkê?
Chodzi o produkty dostêpne na wyspach.
Podk³ady za³atwiam, farby auto air i klar ju¿ mam.
Sprzêt te¿ jaki¶ tam jest; aero s±, dwa tanie pistolety hvlp i wielka sprêrzara. Czego¶ jeszcze potrzebujê?
Mo¿e dla was moje pytania wydadz± siê idiotyczne, ale jak co¶ to odpowiedzi mog± mi pomóc.
Pozdro
_________________

 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-03-31, 21:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Antystatyczn± ju¿ mam Sticky Tack Rags / Tak Cloths/ Tak rags.
Jak widaæ google t³umacz wymiêka przy takich sprawach ;) . I wiem ju¿ dlaczego kobieta w sklepie nie kapowa³a o co mi biega. :)
_________________

 

Greg
Wys³any: 2010-03-31, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Mcdevil napisa³/a:
Czym czy¶ciæ pistolet? Mam klar Pro-Spray PSC-7000-2 i czy tym samym czy¶ci guna po podk³adach? I czym przemywaæ powierzchniê np po oczyszczeniu do go³ej blachy, po zmatowieniu podk³adu itp.

chyba ¿artujesz ¿e chcesz lakierem bezbarwnym czy¶ciæ :shock: u¿yj do tego Standard Thinner, This Thinner is suitable for washing spray guns and Cellulose primer. ( przeznaczony do mycia pistoli) Jak powiesz nitro to te¿ zrozumie. Powiesz ¿e chcesz smth ( something) for cleaning spray guns i na pewno co¶ dostaniesz. co do czyszczenia blachy u¿yj Panelwipe anti-silicone degreaser- odpowiednik zmywacza silikonowego w PL
Mcdevil napisa³/a:
I czy do polerki nada siê G3 Farecla.

nada sie
Mcdevil napisa³/a:
I czy uda mi siê dojechaæ bak i pó¼niej wypolerowaæ rêcznie, czy lepiej kupiæ jak±¶ zabawkê? Polorke- kosztuje oko³o 40 funa

rêcznie nie dasz rady bo musisz nagrzaæ troche element przy polerowaniu. No chyba, ¿e umiesz machaæ rêk± z 1900 obr/min ^^ ;P
Jakby co to zawsze mo¿esz powiedzieæ : I`m just simply Polish worker ;P Powodzenia przy zakupach ;)
 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-03-31, 22:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Greg dziêki za info, z grubsza to chyba wszystko. Z tym czyszczeniem klarem, to g³upio sformu³owa³em ¿e mo¿na to tak za³apaæ :D ."I`m just simply Polish worker, i need help" to mo¿na siê nadziaæ, hindus w mieszalni wciska³ mi wszystko w aerozolach. To sobie darowa³em jego pomoc techniczn± ;) .
Pozdro
Jak co¶ to podpytam jeszcze
_________________

 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-04-01, 19:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Witam znowu ja. :)
Upolowa³em chyba wszystko i mam pytanko:
Mam Primer A-500-2 Pro-Spray zreszt± z tej samej firmy klar. Czy na niego mogê od razu jechaæ farbami auto air? Czy mo¿e jeszcze potrzebujê base coat czy color coat?
_________________

 

Greg
Wys³any: 2010-04-03, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Mcdevil napisa³/a:
Czy na niego mogê od razu jechaæ farbami auto air?

z tego co sie orientuje to s± farby do airbrusha??
Mcdevil napisa³/a:
Czy mo¿e jeszcze potrzebujê base coat czy color coat?

je¶li chcesz malowaæ grafiki to mo¿esz bezpo¶rednio je nanosiæ na podk³ad, ale- to zale¿y co masz do zrobienia- zawsze mo¿esz sie pod³o¿yæ innym kolorem bazowym (base coat) ¿eby uzyskaæ jakie¶ t³o o okre¶lonej barwie.
 

Greg
Wys³any: 2010-04-03, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
przeoczy³em pierwszego posta- ju¿ wszystko jasne, ¿e bawisz sie w airbrusha ;) ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi