Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
vaigo
Wys³any: 2010-04-01, 22:50   Prosze o pomoc przy... Zobaczcie Sami ;(
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam

Mam ma³y problem a mianowicie: zabra³em siê za malowanie mojego szkuta (skuterka) z racji tego ze mia³em popêkane plastiki. Problem siê zaczo³ kiedy zaczolem malowaæ szkuta ju¿ w³a¶ciwym lakierem, z pocz±tku wygl±da³o to tak ze (pomimo po³o¿enia podk³adu) zaczê³y pojawiaæ siê obrysowki miejsc gdzie szpachlowa³em plastiki... My¶lê sobie ze wyczyszczê te miejsca i prysnê druga warstwê lakieru, i tu siê zaczê³y problemy lakier zaczol siê wa¿yæ... Stwierdzi³em ze z³e odt³u¶ci³em element, gdzie ju¿ przy nastêpnym elemencie odt³u¶ci³em go (moim zdaniem) super, maluje i niby z pocz±tku wszystko w porz±dku a¿ nagle na ka¿dym jednym elemencie zaczê³o siê to samo co na pierwszym... Chcia³em tez zaznaczyæ ze malowa³em sprayami (jak obje¼dzi³em lakierników to najtañszy mi krzykn±³ 900pln za malowanie sqt, a profesjonalnego sprzêtu niestety nie posiadam) ;(

i tu moje pytania:

1 Co muszê kupiæ/zrobiæ ¿eby by³o wszystko dobrze...

2 czyta³em ze mo¿na w³óknem (w³óknina?) matowiæ elementy, jaka?? (czyta³em ze szara ale pewny nie jestem)

3 o co chodzi w lakierach 1 warstwowych/2 warstwowych

4 jakie spraye polecacie (jak szuka³em na forum to wszystkie potêpiacie ale wyj¶cia niestety nie mam)

5 baza??klar?? i inne pojêcia, o co "kaman" zawsze my¶la³em ze klar to bezbarwny ale przez to co wyczyta³em mam ju¿ misz masz w g³owie ;(

6 czyta³em ze maluje siê w krótkich odstêpach czasowych tj na "mokro" (w niektórych przypadkach) czy ja tez bêdê musia³/móg³ zastosowaæ taka metodê?? jak tak to jak to zrobiæ (chodzi mi o czasy)

7 maluj±c akrylem bêdê musia³/ móg³ malowaæ pó¼niej bezbarwnym??

8 ile warstw czego polecacie??

9 czy stare warstwy lakieru (te powa¿one) muszê zedrzeæ? czy wystarczy je zetrzeæ do równego pó¼niej > podk³ad> lakier??

Przepraszam za taki nawal pytañ, i do tego tak pomieszanych ale pisa³em wszystko w kolejno¶ci jakiej mi przychodzi³o do g³owy (a i tak polowe pozapomina³em w trakcie pisania ).

I jak mogê prosiæ ¿eby¶cie nie pisali rzeczy typu "jest opcja SZUKAJ" czy co¶ w tym stylu bo z rêka na sercu jestem wstanie stwierdziæ ze od godziny 16~ jak znalaz³em to forum czytam wszelkie tematy zwi±zane z lakierowaniem.Jak sobie co¶ przypomnê jeszcze to dopisze a na razie bardzo proszê o odpowiedzi na moje pytania...

ps. nie wiem czy pisa³em ale moje do¶wiadczenie przy malowaniu w skali 1-10 wynosi 0,5 wiec proszê siê nie ¶miaæ z moich "g³upich" pytañ ;) (kiedy¶ malowa³em motocykle typu "jawa" czy "MZ" sprayami ale tam by³y ma³e powierzchnie) :devil:

ps2. spraye by³y jakiej¶ marki "dupli color" czy jako¶ tak podk³ad tej samej firmy (sprzedawca w lakierniczym mi takie doradzi³ jak powiedzia³em ze do plastiku potrzebuje)


Pozdrawiam
Vaigo
 

camel
Wys³any: 2010-04-02, 08:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
z tymi obrysówkami to stawiam na niedoschniêt± szpachlê, niedotart± lub nie wyczyszczony py³ po tarciu szpachli. Czym odt³uszcza³e¶ ? Bo spotka³em siê z magikami, którzy odt³uszczaj± nitrem :/ . Jak nitro wlezie w szpachlê to j± rozmiêkcza i paruje i ca³e malowanie do d...... Generalnie ja bym to zdar³ w piz...u, plastiki sklei³ porz±dnie (pospawa³ - chyba,¿e to owiewki z w³ókna to mozna kleiæ zywic±) tam gdzie trzeba szpachla, po wyprowadzeniu powierzchni podk³ad akrylowy z plastyfikatorem i dopiero na to lakierek.
Lecisz metalikiem ze spraju i na to klar ze spraju ?
W³óknina jest zaje...sta do matowania, bo nie zapycha siê tak jak papier - mozna rêcznie albo na maszynce ...
Niez³e spraje robi motip.
_________________
amator
 

vaigo
Wys³any: 2010-04-02, 13:08   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam ponownie ;)
Dziêki Camel za szybka odpowiedz;) co do nie do tematu z nie wyschniêta szpachla... plastiki klei³em kolo pa¼dziernika i szpachlowa³em je mo¿e dzieñ lub dwa po po³o¿eniu ¿ywicy z mata... wzi±³em siê teraz za to bo mnie ch** szczela³ jak siê ciep³o zrobi³o i szkut jeszcze nie gotowy, wiec mokra szpachla odpada (w sensie ze to chyba nie to). Co do odt³uszczania to stara, s³ynna benzyna ekstrakcyjna ;p do pytania z metalikiem: ³atwiej siê "szprajem" akrylowym maluje czy zwyk³ym akrylem?? Cytuje: "po wyprowadzeniu powierzchni podk³ad akrylowy z plastyfikatorem" da siê to kupiæ w "szpreju", Pod metalic mam malowaæ podk³adem akrylowym??

Jeszcze raz przepraszam za moje do¶æ "g³upie" pytania, oraz proszê o czysta "³opatologie" przy dawaniu odpowiedzi ;) )

Pozdrawiam
Vaigo
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime