Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
bohater13 
Wys³any: 2007-06-14, 22:05   szpachla na ,,go³± blachê"???
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 17
Bede malowaæ dach od renault, jest skorodowany zw³aszcza na brzegach tak ¿e lakier odpada platami. Chce najpierw oczyscic wszystko do go³ej blachy, pózniej grunt epoksydowy antykorozyjny, szpachla, jakis podklad wypelniaj±cy(ewentualnie), baza, klar.

Lakiernik ktorego sie radzilem, powiedzial zebym zrezygnowal z podkladu antykorozyjnego i od razu szpachle na gola blache. Strasznie mnie to zdziwi³o, bo wszystkie ksiazki które przejzalem o lakiernictwie mowi± wyraznie ze , szpachli na gol± blache sie nie k³adzie.

Wiec jak to w koncu jest, czy robie to zle.???
 

baqo 
Wys³any: 2007-06-15, 12:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
szpachluje siê na czyst± blachê,lecz lepiej jest daæ na ni± wpierw epox.wiadomo o co biega :arrow:
 
 

storc
Wys³any: 2007-06-16, 11:34   
Go¶æ
ten lakiernik to jaka¶ ³ajza co robi aby tanio, sam nie dawa³ by epox. to i tobie mówi to samo. :sad:
 

baqo 
Wys³any: 2007-06-16, 17:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
pewnie tak :!:
 
 

bohater13 
Wys³any: 2007-06-17, 10:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 17
dzieki, tak myslalem ze cos koles sciemnia, dlatego zostane przy tej metodzie=grunt,szpachla,podklad,baza,klar.
wole zrobic to dobrze, bo nie chce zeby sie okaza³o ze za kilka miesiecy wyjdzie rdza bo nie dalem antykorozyjnego, no i w koncu to prawie caly dach
 

mario 1
Wys³any: 2007-06-17, 11:10   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam
to ten lakiernik jest jakim¶ materjalist± i tanim fachowcem
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-07-21, 21:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No ch³opcy bez urazy ale bez pochopnych opinii proszê. Nie wiem jak wy ale ja mam do czynienia z szpachlami poliestrowymi na go³± blachê, ocynk, aluminium. I w dokumentacji technicznej produktu stoi jak wó³, ¿e mo¿na k³a¶æ na go³± blachê. Oczywi¶cie odt³uszczon± i zmatowion±, bez korozji. Szacuneczek :wink:
 

maras 
Wys³any: 2007-08-02, 23:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Wa¶nie, w wielu kartach technicznych pisz± nawet jaka jest przyczepno¶æ do ró¿nych blach, co by ¶wiadczy³o,¿e faktycznie mo¿na by by³o k³a¶æ bezpo¶redni± na ni±, chocia¿ mnie jako¶ to nie przekonuje. Jak mia³em praktyki w ASO Opla to te¿ tak robili, samochód ¶wie¿o po blacharzu by³ szpachlowany
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime