Szukaj FAQ Album

Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:06
Autor Wiadomość
aeroarte 
Wysłany: 2007-06-15, 19:22   Nowy temat w trakcie pracy.
0
UP DOWN

Przez ostatnie trzy tygodnie maluję coś takiego http://aeroarte.com/nowosci.htm . Samochód maluję bazami RM. Jest to samochód Auto-serwisu Przemysław .Idea była taka ,że z płomeni [ZNISZCZENIE] wynoszony jest silnik [REMONT -NÓWKA SZTUKA]
Jak macie jakieś sugestie ,to piszcie.

acidhouse
Wysłany: 2007-06-16, 09:39   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

Koncepcja (idea) stworzenia jest ciekawa - ładnie dobrane są kolory - dużo ciepłego pomarańczu - u dołu płomienie wyglądają ciekawiej (tak złowrogo) bo wychodzą z czerni "mniam" same kształty ognia są niereferencyjne i chaotyczne - piszę tu o całości (chyba, że oto chodziło) - generalnie za mało czarnego wokół i spod ognia - ręce bardzo ładnie Ci wyszły - silnik w miarę (dziwi mnie czemu nie użyłeś maskowania ?) silnik to precyzyjne, mechaniczne elementy - uważam że nie powinieneś go malować z wolnej ręki, na pierwszy rzut oka widać bazy (choć na rękach wyszło to całkiem ładnie) - dobra mniej więcej tylko tle uwag - porwałeś się na spory kawał blachy poproszę o prywatną wiadomość czy się opłacało

aeroarte 
Wysłany: 2007-06-16, 14:23   
0
UP DOWN

Niestety nie dało się przeforsować cimnego tła. Samochód pomocy drogowej -ma być zółty.
Silnik malowałem trochę szablonami , ale większość z ręki i bardzo się szablonowe odcięcia wyróżniały więc krawędzie złagodziłem. Na całość po szablonie nie było czasu .

najaro 
Wysłany: 2007-07-15, 12:34   
0
UP DOWN
najaro

Witam
Mnie się projekt bardzo podoba. Jestem kompletnym laikiem więc napiszę to co czuje patrząc na zdjęcia. Jest super - z dwoma rzeczami które mnie dziwią:
1. Dlaczego płomienie "idą" w kierunku przodu samochodu ?
2. Dlaczego dłonie mają tylko po dwa palce ? Rozumiem że dwa następne są na wlotach powietrza (?) ale czy nie można było ręki bardziej zgiąć w łokciu tak żeby palce były widoczne ?
Pozdrawiam
P.S. Bardzo mnie ciekawi ile kosztowała ta sztuka - jeśli można wiedzieć.

aeroarte 
Wysłany: 2007-08-27, 20:26   
0
UP DOWN

A ja sobie w międzyczasie popełniłem coś takiego na swoim Hyundayu Scoupe http://aeroarte.com/nowosci.htm

acidhouse
Wysłany: 2007-09-05, 08:19   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

Przelotem zobaczyłem Twojego Hundaya - to takie hmm skórzane, ogólnie koncepcja dobra gdyby dorzucić jakieś grafiki, ale rozumiem że czas, czas, czas bo przylukałem nowy holownik ze smokiem. Koniecznie zrób true fire zostaw ten bazowy ogień gdzieś na niższym pułapie, wejdź w strefę wysokich lotów, zawsze jest trudno zrobić ten 1 krok.

aeroarte 
Wysłany: 2007-09-05, 16:41   
0
UP DOWN

Żle to zrobiłem - miała być blacha miedziana , a kojaży się ze skórą , kufrtem? Przed drugim lakierem coś zmienię ,no i zderzaki - zupełnie na szybko.

[ Dodano: 2007-09-05, 16:47 ]
Co do smoka - to jest piękny temat ,ale jak zwykle mało czasu ,a ogień? ,powiem Ci ,że takie gazowe ognie mi sie nie podobają zbytnio. Nie będzie taki jak na projekcie ,ale napewno nie gazowy. Wogóle to eksperymentuje przy tym z metalikami i perłami , chciałbym aby się tak mienił jak Bojownik syjamski- taka rybka.

[ Dodano: 2007-10-09, 22:08 ]
Zakończyłem Smoka na holowniku http://aeroarte.com/smok.htm . Klient odebrał ,był zadowolony. Co do moich spostrzeżeń ,to chciałbym się podzielić uwagami. Bardzo dużo żmudnej pracy, trenowałem malowanie metalikami i perłami i nie uzyskałem spodziewanego efektu. Obraz wygląda jakby rozmazany ,nie dlatego ,że z wolnej ręki ,tylko - tak mi się wydaje ,że jest zyt kolorowy,wszystko się mieni ,ale nie jednorodnie. chodzi mi o to ,że patrząc na malunek z jakiegos kąta ,niektóre jego elementy błyszczą ,a niektóre nie, sprawiajac wrażenie dziury-negatywu.przechodząc dalej zmienia się to. Nie bardzo wiem jak to na przyszłość rozwiązać ,na pewno kontur musi być malowany nie metalikiem ,ale wtedy pod pewnym kątem ,cały " obrys" ,będzie odstawał od pozostałych części malowidła - ciężka sprawa . Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie to podyskutujemy?

[ Dodano: 2007-10-09, 22:23 ]
Zapomniałem dodac ,że metalikami malowałem tylko smoka ,tło i ogień zwykłymi bazami.

domi.nika
Wysłany: 2022-05-06, 16:49   
0
UP DOWN

aeroarte napisał/a:
Niestety nie dało się przeforsować cimnego tła. Samochód pomocy drogowej -ma być zółty.
Silnik malowałem trochę szablonami , ale większość z ręki i bardzo się szablonowe odcięcia wyróżniały więc krawędzie złagodziłem. Na całość po szablonie nie było czasu .

no ale przeciez samochod pomocy drogowej musi byc zolty ;) wyglada to ekstra wedlug mnie

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu