Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
marcin0045 
Wys³any: 2010-04-18, 12:08   Lakierowanie motoroweru
0
UP DOWN
Marcin0045


Posty: 10
Sk±d: woj.Lubelskie
Witam jestem nowy na forum.Mam na imiê Marcin. Jestem w fazie lakierowania motoroweru marki Simson s51 i mam parê niejasno¶ci wiec postanowi³em siê zapytaæ.
1 Ile muszê rozrobiæ podkladu, ile czasu muszê odczekaæ przed k³adzeniam kolejnej warstwy ?
2 Jak po³o¿yæ lakier bezbarwny na akryl ?
3 Ile bêdê potrzebow±³ akrylu aby pomalowaæ ca³y motorower ?
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-18, 12:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Có¿,marcin0045,trochê lenistwa widzê,nie chce siê poszukaæ.Ale dobra,jest niedziela,trochê czasu mo¿na zmarnowaæ.Podk³adu musisz rozrobiæ tyle,¿eby starczy³o na 2-3 warstwy.Ile to bêdzie?To zale¿y od podk³adu,sprzêtu,jakim lakierujesz,Twoich umiejêtno¶ci...Kup zestaw 1 litra podk³adu + utwardzacz,na pewno wystarczy,za tañszy zap³acisz ok 40 z³ za kpl,i dzia³aj.Lakier bezbarwny na BAZÊ AKRYLOW¡,a nie na akryl,najlepiej po³o¿yæ pistoletem(jakie pytanie,taka odpowied¼).Co do trzeciego pytania,to ¿re siê ono z drugim:albo akryl,albo baza z bezbarwnym.Poza tym co do ilo¶ci,to tak jak z podk³adem:jaki produkt,jaki sprzêt,jakie umiejêtno¶ci...My¶lê,¿e 200ml gêstej bazy (do rozcieñczenia0+ 0,5 bezbarwnego starczy Ci nawet na niechybne poprawki (bêd± :D ).
 
 

marcin0045 
Wys³any: 2010-04-18, 19:45   
0
UP DOWN
Marcin0045


Posty: 10
Sk±d: woj.Lubelskie
Z tym k³adzenie lakieru bezbarwnego chodzi³o bo jeden znajomy mówi mi ¿eby baza akrylowa troszeczkê przyschnie i po³o¿yæ bezbarwny ¿eby sch³o razem drugi za¶ ¿eby po³o¿yæ na dobrze wys schniet± i spolerowana i dopiero po³o¿yæ i nie wiem któr± metodê wybraæ do darcie mi ? Co do sprzêtu to mam pistolet z dysza 1.4 mm sprê¿arkê 94 l malowa³em ju¿ jeden motorower wyszed³ bardzo ³adnie.Na tamten nie k³ad³em lakieru bezbarwnego wiec siê pytam.
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-18, 21:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Je¶li zastosujesz system baza akrylowa+ bezbarwny (polecam),to po 20-30 minutach mo¿esz nak³adaæ bezbarwny.
 
 

aut
Wys³any: 2010-04-19, 20:42   
0
UP DOWN

Posty: 24
Cytat:
na dobrze wysschniet± i spolerowana

Na spolerowan±- nie.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group