Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
cube 
Wys³any: 2010-04-18, 17:44   candy vs transparent
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
ten temat nurtowa³ mnie zanim kupi³em farbki,

zrobi³em ma³y panelik testowy i postanowi³em siê nim podzieliæ
a nó¿ komu¶ ta wiedza siê przyda:)

jest to blaszka alu potraktowana dremelkiem(szlifiereczk±) potem bezbarwnym podk³adem,
a nastêpnie try¶niêta aerografem
u¿y³em farbek w takich samych ilo¶ciach Auto-Air candy black i candy transparent oraz candy yellow i yellow transparent a nastêpnie znów bezbarwnym
¶rodkowy pasek - widaæ jak wygl±da niebarwiony panel

generalnie transparenty s± ¿ywsze ale candy maj± w sobie jak±¶ tak± mgie³kê która dodaje im g³êbi

P1020593.jpg
Plik ¶ci±gniêto 129 raz(y) 179.18 KB

 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-04-18, 20:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jak czytam te wasze posty panowie od airbrusch ... to krew mnie zalewa, ¿e kilka lat temu sam nie spróbowa³em ... choæ kompletny super wypasiony aerograf i dekor SATA mam do dzi¶ ... piêkny efekt @cube ... naprawdê piêkny.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-18, 21:00   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Czemu ¿ó³ty nie jest ¿ó³ty tylko zielony? Mi te¿ siê tak dzieje, nie wiem dlaczego... Kto¶ umie wyt³umaczyæ?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-04-19, 06:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Prawdopodobnie ta blacha ma niebiesk± po¶wiatê.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PrimoOne 
Wys³any: 2010-04-19, 12:01   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Nie.. Nie chodzi o niebieski tylko czarny i szary.. Jak do ¿ó³tego dodasz czarny, tez wyjdzie zielony.. Tak jak przy flamesach na czarnej powierzchni, jak rzucisz zólty candy na czarny , nie pokryty bia³ym element, to sa zielone przebicia.. Tutaj po szlifie, musia³y powstac ciemne rysy, co w efekcie z candy da³o zielony.
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-21, 21:52   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Mam pytanie do ludzi eksperymentuj±cych z farbami i ich konsystencj±... S³ysza³em o jakich¶ rzekomych zabiegach, które sprawiaj±, ¿e farby transparentne zmieniaj± siê w permanentne (opaque)... Ponoæ dodaje siê trochê bia³ego i farby te trac± swoj± przezroczysto¶æ...

A czy da siê zrobiæ na odwrót: ze zwyk³ych farbek (bazy nitro?) zrobiæ transparenty?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

stopa 
Wys³any: 2010-04-22, 07:52   
0
UP DOWN


Posty: 37
Sk±d: czêstochowa/london
o dodatku bia³ego te¿ s³ysza³em ale nigdy nie próbowa³em, co do baz to mo¿na dolaæ ''¿ywicy do lakierów'' ale nie za du¿o 10 do 20% bo moga byæ k³opoty jak bedziesz ''klarowa³'' , klar zjada kolor jak jest za du¿o ¿ywicy, eksperymentuj
_________________

 

cube 
Wys³any: 2010-04-23, 13:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
Neonis napisa³/a:
A czy da siê zrobiæ na odwrót: ze zwyk³ych farbek (bazy nitro?) zrobiæ transparenty?


da siê - acz znalezienie w³a¶ciwej proporcji - ¿eby to ³adnie wygl±da³o to droga przez mêkê. przynajmniej dla mnie taka¿ by³a. co prawda próbowa³em to zrobiæ na akrylach (pigment do krycia z mieszalni) do którego trzeba dodawaæ lakier bezbarwny.

Ino margines b³êdu by³ tak du¿y ¿e my¶la³em ¿e wyjdê z siebie i stanê obok :sciana:

jak za ma³o bezbarwnego to wychodzi³ kryj±cy, jak doda³em trochê to siê robi³ prawie ca³kowicie bezbarwny.

lepiej chyba zainwestowaæ troszkê w AA.

im d³u¿ej próbujê osi±gn±æ co¶ tanim kosztem to dochodzê do wniosku ¿e taniej by³o kupiæ dro¿sz± farbkê ju¿ na pocz±tku ^^
 

cube 
Wys³any: 2010-04-23, 17:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
a to mam na my¶li
efekt mia³ byæ taki ¿e transparentny ¿ó³ty mia³ przechodziæ w transparentny zielony i o ile ¿ó³ty by³ w dobrych proporcjach o tyle zielony mia³ za du¿o pigmentu i nic spod spodu nie widaæ... :blee:

panel4.JPG
spaprany
Plik ¶ci±gniêto 59 raz(y) 28.04 KB

P1020585.JPG
ten ju¿ przy u¿yciu candy AA
Plik ¶ci±gniêto 51 raz(y) 322.63 KB

 

cube 
Wys³any: 2010-04-23, 17:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
a tu czyje¶ profesjonalne prze³o¿enie (KLAAAAASA) podobnego efektu.
na czarne t³o marbelizer na to candy zielony i ¿ó³ty na to pinstripy

lg_ALIM0791.jpg
Plik ¶ci±gniêto 107 raz(y) 69.64 KB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group