Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Peters 
Wys³any: 2010-04-21, 21:11   Matowanie klaru, przecieranie do bazy
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam Wszystkich!!
Mam na imiê Piotr - to mój pierwszy post na tym forum, chocia¿ na pewno zagoszczê tu na d³u¿ej. Forum przegl±dam ju¿ od kilku tygodni i w koñcu zdecydowa³em prosiæ Was o Radê. Je¿eli chodzi o lakiernictwo to amatorsko, siê czasem co¶ malowa³o (ciê¿ko to nazwaæ malowaniem), ale dopiero czytaj±c forum zdoby³em pewn± wiedzê, któr± chcê przelaæ na materia³.

Je¿eli matujê klar, czym mogê go przypyliæ ¿eby by³o wiadomo, ¿e jest wszêdzie zmatowiony??
W jednym miejscu muszê zaprawiæ kawa³ek bazy i w³a¶nie nie za bardzo wiem sk±d mam wiedzieæ, ¿e przetar³em siê przez klar i ¿eby nie przetrzeæ bazy??
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-04-21, 23:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego je¶li element który matujesz nie jest uszkodzony tj nie ma rys ,zadrapañ itp. to wystarczy go tylko zmatowaæ. Poznajesz po tym ze jest "zmatowany" (brak po³ysku) ;) . Pod lakier mo¿esz "jechaæ" tj. matowiæ element papierem 800 na wodê i poprawiæ w³óknin± do matowania jak równie¿ past± matuj±c±. Pozdrawiam :spoko:
Najlepiej to we¿ potrenuj na jakim¶ starym b³otniku ,masce itp. Jak to mówi±: praktyka i trening to najlepszy nauczyciel! ;)
 

Peters 
Wys³any: 2010-04-21, 23:57   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dziêki za szybk± odpowiedz, otó¿ w³a¶nie bêdê trenowa³...Mam stary zderzak, le¿±cy w gara¿u, pêkniêty w jednym miejscu. Sklei³em go klejem przeznaczonym do tworzywa zderzaka, z ty³u da³em matê z ¿ywic± - dla wzmocnienia. Z przodu matowienie, podk³ad, matowienie - szpachla, "¶cieranie" i znowu podk³ad i znowu matowienie. I do tego miejsca jest super; swoj± drog± trzeba siê troszkê namêczyæ, ¿eby dobrze to przygotowaæ :spoko: Teraz muszê po³o¿yæ bazê. Mam numer koloru (z nowego zderzaka; zak³adam, ¿e nie ma ró¿nic w odcieniu pomiêdzy nowym a starym zderzakiem) i teraz w³a¶nie mam pytanko:

Pomalujê to miejsce co jest naprawiane, ale si³± rzeczy muszê zaj¶æ troszkê na star± bazê, wiêc muszê j± "ods³oniæ" - i nie wiem po czym poznaæ, ¿e przetar³em siê przez klar do bazy??????
Oczywi¶cie wcze¶niej zmatujê ca³y klar i na koñcu po³o¿ê go na ca³ym zderzaku, albo przynajmniej do listwy. Gdzie¶ czyta³em, ¿e mo¿na sobie dos³ownie delikatnie przypyliæ nawet sprayem ca³y klar, ¿eby by³o lepiej widaæ jak siê matuje i gdzie jest pominiête??????
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-04-22, 00:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego we¿ na tym starym zderzaku "przetrzyj siê przez bezbarwny do bazy! Wtedy zobaczysz jak wygl±da taka "przecierka" ,przyda ci siê to do nauki "wycinania pypci" z lakieru nawierzchniowego ;) Pozdrawiam :spoko:
 

Dawid1989 
Wys³any: 2010-04-22, 00:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
jasli przetrzesz lakier bedziesz mia³ takie placek o kolorze innym ni¿ reszta .matowy bezbarwny bedzie taki lekko bia³awy a jak przetrzesz to bedziesz mia³ taki intensywny kolor z widocznym metalikiem,
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group