Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Tytexo
Wys³any: 2010-04-22, 16:03   Bezbarwny na bazê...
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
Witam, mam ma³e pytania, mam przygotowany element plastikowy oraz bak do lakierowania. Oba pokryte s± podk³adem akrylowym i zmatowione. Bêdê nak³ada³ bazê. Pierwsz± warstwê my¶lê przyprószyæ lakierem potem 1 lub 2 k³a¶æ ju¿ finalnie. Pytanie czy po przyprószeniu k³a¶æ 1 czy 2 razy jest to kolor srebrny a odk³ad czarny (wiem ¿e mo¿e lepszy by³ by podk³ad szary), je¶li po³o¿ê 2 razy w jakich odstêpach czasu.

2 pytanie - po po³o¿eniu bazy metalicznej, wysuszyæ j± lekko strumieniem ciep³ego powietrza z opalarki czy nie, no i po jakim czasie k³a¶æ na to klar czy na ¶wie¿y lakier czy jednak daæ mu jaki¶ czas na wyparowanie rozpuszczalników? I czy klar k³a¶æ na raz czy 2 razy.

3 pytanko mam jeszcze bak motocykla do lakierownia i w kilku ma³ych miejscach przedar³em siê do blachy, na ca³ym baku bêdzie to jakie¶ 5 cm kwadratowych, czy mogê sobie pozwoliæ na te przetarcia po³o¿yæ od razu podk³ad akrylowy czy jednak kombinowaæ koniecznie z jakim¶ zabezpieczniem i potem podk³ad?

Z góry dziêkujê i pozdrawiam. Lewa w górê. :tak:
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-22, 17:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Pierwsz± warstwê przyprusz,nastêpnie na³ó¿ tyle ile potrzeba aby by³o jednolicie pokryte.Faktycznie lepszy by³by szary,dlatego bêdziesz raczej musia³ daæ 1-2 wiêcej.Nic nie susz,daj odparowaæ rozpuszczalnikowi a¿ zrobi siê matowa,np 30 min,i mo¿esz nak³adaæ bezbarwny.Ilo¶æ warstw zale¿y od lakieru,jakiego b±dziesz u¿ywa³,mo¿e byæ 1,5 warstwy,a mo¿e byæ 2 lub wiêcej(ale bez przesady,2 powinny wystarczyæ).Miejsca przetarte do go³ej blachy mo¿esz na kilka min przed lakierowaniem przetrysn±æ podk³adem 1K w sprayu,s± dostêpne nawet specjalnie do tego celu przeznaczone izolatory.
 
 

lukas
Wys³any: 2010-04-23, 23:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Krótko i na temat. A co, nabi³em se posta. Mo¿e mnie nie zlinczuj± :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group