Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
cube 
Wys³any: 2010-04-23, 20:41   tanio = 2 x dro¿ej ni¿ od razu drogo
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
chcia³bym zacz±æ temat o waszych do¶wiadczeniach nad prób± robienia wszystkiego pó³¶rodkami, tanimi sk³adnikami, zamiennikami

otó¿ im d³u¿ej siedzê w temacie (aerografia) tym bardziej dochodzê do wniosku ¿e jednak próbuj±c uzyskaæ jaki¶ efekt tanio w rzeczywisto¶ci zazwyczaj g... z tego wychodzi i w koñcu i tak koñczymy na dro¿szym rozwi±zaniu podro¿onym o wszelkie koszty "tanich" eksperymentów. :devil:

no chyba ¿e efektem takich eksperymentów jest jaka¶ nowa technika, nowy efekt, rewelacyjne i tanie odkrycie. :cool: :spoko: :idea:

w moim przypadku tanio wyniós³ mnie jedynie kompresor "lodówkowiec", flakes czyli brokacik z UK (ebay), i pigmenty per³owe z USA (ebay), do ca³ej reszty do³o¿y³em :roll:

ale ponoæ cz³owiek uczy siê na b³êdach - a ¿e najlepiej na cudzych - to pytam o Wasze do¶wiadczenia w tej kwestii
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-04-23, 21:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ja to tylko ci powiem : ¯a³ujê ¿e taki sam temat nie pojawi³ siê w czê¶ci o lakierowaniu samochodów bo tam jest identycznie ... nawet mam na to w³asne okre¶lenie "gównozjad" ... wszêdzie tam gdzie pojawiaj± siê teksty o profesjonanym sprzêcie do 50 z³ ... lub uniwersalnych materia³ach 3 w jednym za 5 z³ 100 ml ^^

Masz racjê @cube - Cz³owiek uczy siê na b³êdach .... zapomnia³e¶ tylko ... ¿e m±dry cz³owiek bo ... dureñ pozostaje durniem nawet jak powiela jaki¶ b³±d 30 raz a inni mówi± mu ¿e sami tez tak zrobili i to jest ¼le ... ale mo¿e 31 raz siê uda i dostanie Nobla w lakiernictwie ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-24, 14:04   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Moim zdaniem szanse na oszczêdno¶ci tkwi± w szukaniu odpowiednich rozwi±zañ w innych "dziedzinach" jak na przyk³ad zlewanie farby z puchy... choæ wiêkszo¶æ moich eksperymentów z farbami doprowadza³a mnie do wniosku o bezsprzecznej wy¿szo¶ci tych dedykowanych, to nie ¿a³uje czasu i pieniêdzy po¶wiêconych na "badania" . Sam proces poszukiwania rozwi±zañ daje tak wa¿ne i bezcenne do¶wiadczenie.
Co do lodówkowca... wcze¶niej kupi³em profesjonalny kompresor. Teraz siê kurzy i czeka na lepsze czasy ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-24, 20:07   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Cytat:
...z tego wychodzi i w koñcu i tak koñczymy na dro¿szym rozwi±zaniu podro¿onym o wszelkie koszty "tanich" eksperymentów


Zgodzê siê z tob±, ale tylko pod warunkiem je¶li chodzi o dzie³o, na którym zale¿y nam, alby wysz³o jak kolejny cud ¶wiata...
Bo w przypadku eksperymentów, testowania jakiej¶ nowej techniki malowania, uczenia siê malowania czego¶ konkretnego, czy ogólnie pocz±tków z przygod± (true fires, water droplets, sier¶æ, itp.), czyli wtedy, gdy nie zale¿y nam tak bardzo, ¿eby to co malujemy wstawiæ w oprawkê i powiesiæ na ¶cianê, wówczas chyba nie ma potrzeby wylewania drogich i profesjonalnych farb czy te¿ materia³ów...

Przyk³adowo ja maluj±c swój pierwszy bak (pierwszy element karoserii) u¿ywa³em mo¿liwie najgorszych, ale w miarê wzglêdnych materia³ów (czyli: lakier bezbarwny z tamtego sezonu, akryl sprzed 5ciu lat, tanie farbki nitro). Efektem tego by³y np. ciemniejsze kropki w kilku miejscach (wina przestarza³ej farby)... Ale od pocz±tku traktowa³em ten bak jak eksperyment, nie zale¿a³o mi tak bardzo, ¿eby to by³o prze¶wietnie zrobione, aczkolwiek stara³em siê wycisn±æ jak najwiêcej z tego co mam do dyspozycji... Ale klientowi takiego bym oczywi¶cie nie odda³... I zapewne wyszed³bym z siebie i stan±³ obok, gdybym mia³ to doprowadziæ do perfekcji...

Podsumowuj±c: taniocha jest w sam raz (wrêcz wskazana) do nauki, pocz±tków, itp., ale je¶li zale¿y nam na profesjonali¼mie i chcemy, ¿eby to by³o cacy to podzielam twoje zdanie :)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania