Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 19:39
Autor Wiadomo¶æ
jahu21
Wys³any: 2007-06-21, 01:35   Woda z kompresora
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich.

Mam za³o¿one dwa nowe odwaniacze jeden zaraz przy sprê¿arce a drugi w pomieszczeniu gdzie maluje a i tak nieraz daje wodê z wêza.Mo¿e ma kto¶ sposób na t± cholern± wodê ? muszê co¶ z tym zrobiæ bo nie chce mieæ reklamacji,kosztów i z³ej opinii klientów , nawet po pó³tora roku potrafi± wyj¶æ pêcherzyki z wod±.

Pozdrawiam.
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-21, 18:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Proponujê tak jak ja robi³em na starym sprzêcie czyli spuszcza³em wode z niego tym korkiem dolnym a potem jest troche roboty bo trzeba zdj±æ g³owice i ja dok³adnie karszerem wymywa³em ze ¶rodka kompresora ten osad i czy¶ci³em go dok³adnie potem suszy³em na s³oñcu sk³ada³em od nowa i co 10 ca³o¶ciowych aut spuszcza³em tym korkiem tak przez pó³ roku i od nowa ta sama czynno¶æ,

Je¶liu zbiera siê w nim mocno woda czyli kompresor jest w miejscu gdzier jest spora wilgotno¶æ, mo¿e to byæ spowodowane ¿e w tym pomieszczeniu gdzie matujesz luib u¿ywasz wode stoi kompresor o ile prace wykonujesz na mokro,je¶li tak to radzê go umiejscowiæ tam gdzie sucho lub zamontowaæ jak±¶ rure tam gdzie ssie powietrze i wyprowadziæ j± w suche miejsce.


Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-06-21, 18:51 ]
albo zamontuj osuszacz powietrza dokompresora(2 ty¶ z³ podstawowy)
 
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-06-21, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
musisz miec zachowana odpowiednia odleglosc min 10 lub 15 m (nie pamietam) przed drugim odwadniaczem mozesz jeszcze dac ten maly do pistoletu ale nie wiem czy pomoze
 

zed
Wys³any: 2007-06-22, 17:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
proponuje separator wody firmy aerometal .rewelka(niepamietam ceny)
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

jahu21
Wys³any: 2007-06-23, 09:47   
0
UP DOWN

Posty: 2
W³a¶nie takie separatory mam koszt nie wielki bo oko³o 120z³ szt. a ty kaczmi_company na jakim sprzêcie teraz robisz ¿e masz spokój z wod±? Podejrza³em gdzie¶ i tak zrobiê: ca³± instalacjê z rurek miedzianych celowo nie malowanych aby jak najbardziej wyrównaæ temperaturê powietrza ze sprê¿arki z temperatur± w pomieszczeniu,rurki puszczone gór± a w miejscach gdzie bêdzie wyj¶cie do wê¿a koniecznie równie¿ miedziana rurka ustawiona pionowo w dó³ na samym jej koñcu (dole) wstawiê korek spustowy do wody a ju¿ samo wyj¶cie (szybko z³±cze do wê¿a) jakie¶ 40cm wy¿ej.Je¶li kto¶ ju¿ ma co¶ takiego to proszê o jakie¶ info.
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-23, 10:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Robiê na kompresorku metabo 1000 litrów a dlatego taki wielki bo pracuje na nim ca³a pneumatyka non stop wiertarki polerki docieraczki klucze... no i w stronê malowania mam wyprowadzony osuszacz powietrza tak jak wspomnia³em cenowo mam taki podstawowy dok³adnia za 2440 z³ za nim filtr saty za 700 z³ a pracujê na pistoleci te¿ saty hvlp 3000 digital wiêc co do powietrza jest bardzo dobre....na starym kompresorze mimo dobrego filtra i tak pojawia³a siê woda ale przyczyn± tego by³ zbyt d³ugi przewód do pistoletu w którym skrapla³a siê woda,na odwadniaczy widaæ by³o minimalne zaparowanie wiêc si g³owi³em dlaczego ta woda....dopiero technicy mi stwierdzili ¿e to przez nieodpowiedni przewód nieodpowiedniej ¶rednicy i d³ugo¶ci

[ Dodano: 2007-06-23, 10:53 ]
Mo¿e kto¶ ¼le zrozumia³ chodzi o OSUSZACZ ZIÊBNICZY!!!




Dlaczego osuszanie?

Wilgoæ, która jest jednym ze sk³adników powietrza atmosferycznego, znajduje siê równie¿ w instalacji sprê¿onego powietrza w postaci kondensatu lub pary.

Nawet, gdy istnieje mo¿liwo¶æ odseparowania i odprowadzenia kondensatu, wilgoæ w postaci pary wêdruje wraz ze sprê¿onym powietrzem. Podczas dalszego och³adzania ta czê¶æ wilgoci obecna w sprê¿onym powietrzu skrapla siê, powoduj±c szkody w instalacji, w urz±dzeniu korzystaj±cym ze sprê¿onego powietrza oraz ma niekorzystny wp³yw na jako¶æ produktu koñcowego.

Sprê¿arka o wydajno¶ci 10 Nm3/min zasysa powietrze o temperaturze 20 °C i 70% wilgotno¶ci wzglêdnej, wytwarzaj±c sprê¿one powietrze o ci¶nieniu 8 barów i sch³adzaj±c je do temperatury 30 °C, wytwarza 5,1 l/h kondensatu.
 
 

zed
Wys³any: 2007-06-23, 11:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
Stary ja niemowie o filtrach za 120 z allegro bo te s± dobre do pompowania kó³. http://www.aerometal.pl/i...t=8&produkt=189 to jest taki sparatotor do tego mam filtr aerometal 5225za³o¿ony w kabinie.ca³a instalacja jest z czarnych rurek skrêcana(sparator i filtr to koszt ok 4000).Za separatorem zosta³ mi stary filterek taka "szklanka"z allegro gdzie ci±gle by³ szlam ,a teraz luzik nawet kropelki.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

looqasch 
Wys³any: 2007-06-24, 14:09   
0
UP DOWN

Posty: 60
djpolak1985 napisa³/a:
musisz miec zachowana odpowiednia odleglosc min 10 lub 15 m (nie pamietam) przed drugim odwadniaczem

Dlaczego tak ma byæ :?:
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-06-24, 15:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
kilka lat temu slyszalem to od mojego bylego szefa. Tak bylo zrobione i nie mielismy roblemow z woda ale nie potrafie tego wytlumaczyc.
 

bio 
Wys³any: 2007-06-25, 12:10   woda.
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Witam.
Ja od kompresora do tzw.kabiny mam 15m.we¿a,po drodze tylko jeden separator i za ka¿dym malowaniem spuszczm wode z kompresora z separatora i z wê¿a.Zero problemów z wod± na lakierku.pzdr.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group