Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
menacha1
Wys³any: 2010-04-26, 20:49   potrzebna rada fachowca
0
UP DOWN

Posty: 3
witam posiadam toyotke lakier 3k1 ponoæ to per³a
to nie maje foto ale kolor co¶ ko³o tego
http://wolfgang.lonien.de...013_800x600.JPG

chcia³em ja przemalowaæ bo nadkole i drzwi by³y z innego auta i odcienie siê ró¿ni±,

teraz i tu mam dylemat,

1) czy kolor ten sam ( czy to u³atwi pracê ) ewentualnie jak zmieniaæ to na jaki ¿eby by³o ```³adne krycie 9 nie szukam farb jaki¶ za 200 z³ my¶la³em o tym


profix
Lakier specjalny bazowy per³owy 1:1
Lakier specjalny z efektem metalicznym-per³owym
Bazowy PER³A PLUS CP99 1K 1:1
Wysokiej jako¶ci lakier bazowy dostarczany w postaci 52 kolorantów i kompotentów systemu mieszania lakierów PROFIX CP99. Wymaga pokrycia lakierem bezbarwnym np. CP1500
Zalecany rozcieñczalnik CP048.


2) wiadomo podk³ad idzie na szpachle, ale co z reszt± auta wystarczy zmatowiæ czy zetrzeæ papierem lakier bezbarwny,

3) czy bezbarwny mo¿na na³o¿yæ na drugi dzieñ ewentualnie czym przemyæ bazê ¿eby nie narobiæ szkód.

z góry dziêkujê za pomoc
 

robi
Wys³any: 2010-04-27, 01:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Czytaj forum :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Pó¼niej pytaj :tak: :tak: :tak: :tak: :tak:
 

Fytlon
Wys³any: 2010-04-27, 13:29   
0
UP DOWN

Posty: 32
Generalnie ja bym po³o¿y³ podk³ad na ca³y, ³atwiej siê kryje. Bo ja cze¶æ bd mia³ fioletow± a cze¶æ w bia³ym podk³adzie to bd musia³ k³a¶æ wiêcej warstw bazy ¿eby uzyskaæ jednakowy kolor ;)

Klar teoretycznie mo¿na po³o¿yæ ale musisz zrobiæ tak ¿eby¶ nie nakurzy³ na bazê i nie mia³ ¿adnych syfów ;)

Pozdrawiam
 

menacha1
Wys³any: 2010-04-27, 15:53   
0
UP DOWN

Posty: 3
podk³ad na ca³e auto te¿ tak my¶la³em ale muszê wiedzieæ czy to konieczne bo nastêpny wydatek, maska tylko szpachlowana no to mo¿na ca³± podk³adem, a reszta auta jest ok bez rdzy , szpachli i tp, drobne ryski i tu nie wiem czy podk³adem czy papierem zmatowiæ i now± bazê za³o¿yæ ,,ewentualnie jak bym mia³ ca³e auto podk³adem to bym raczej zmienia³ kolor tylko na jaki ?
s± jakie¶ kolory które z regu³y s³abo kryj± , mi siê standardowo to czarna per³a podoba, ale i dziwaczne pomarañcze i ¿ó³te ale jakie krycie tymi kolorami powiedzmy tak jak tu na tyle
http://www.seriouswheels....as-1024x768.jpg

jakiego koloru podk³ad pod czarna perlê,
 

Greg
Wys³any: 2010-04-27, 19:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
menacha1 napisa³/a:
drobne ryski i tu nie wiem czy podk³adem czy papierem zmatowiæ i now± bazê za³o¿yæ ,,ewentualnie jak bym mia³ ca³e auto podk³adem to bym raczej zmienia³ kolor
rysy rozszlifowaæ, jak sie przetrzesz gdzie¶ do starej bazy albo podk³adu to podk³aduj wszystko bo mo¿e siê zwa¿yæ. Jak zmieniasz kolor na ca³ym aucie- i to w jakim¶ wymy¶lnym kolorze to odpowiednie t³o musi byæ ;)
menacha1 napisa³/a:
dziwaczne pomarañcze i ¿ó³te ale jakie krycie tymi kolorami powiedzmy tak jak tu na tyle

s³abe krycie, taki efekt uzyskasz raczej tylko w systemie 3-warstwowym. Pod pomarañczowy wskazana szaro¶æ widmowa o odpowiedniej tonacji. Np fokus ELECTRIC ORANGE -3w. vs 1
menacha1 napisa³/a:
jakiego koloru podk³ad pod czarna perlê,

czarny
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group