Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dkk
Wys³any: 2010-05-02, 20:24   Lakierowanie od nowa z powodu ró¿nicy w odcieniu
0
UP DOWN


Posty: 7
Witam!
Chcia³bym zasiêgn±æ opinii znawców tematu, posiadam Toyote Avensis, kolor srebrny metallic. Niestety poprzedni w³a¶ciciel mia³ obicie na tylnym nadkolu obok klapy wlewu paliwa. Ale to nic, jaki¶ lakiernik ¼le zrobi³ element, który wyró¿nia siê innym odcieniem, jest jakby bardziej ¿ó³ty. W s³oneczny dzieñ dla laika jest to niezauwa¿alne, jednak w dni pochmurne, deszczowe widaæ to z daleka. Przeszkadza mi to tym bardziej, ¿e interesujê siê car detailingiem. Stosujê bardzo dobre kosmetyki dla auta (Zymol, Meguiar's, Bilt Hamber, Duragloss), dbam o auto ponadprzeciêtnie i zale¿y mi na jego wygl±dzie. Szykujê siê do kompleksowej odnowy pow³oki, i korci mnie ¿eby wzi±¶æ siê za lakierowanie tego boku oraz przedniego zderzaka ( z powodu licznych odprysków). Wiem, ¿e srebrny metallic to trudny kolor. Proszê o radê, czy korekcja tego nadkola bêdzie w miarê mo¿liwa do zrobienia samemu?
Posiadam ju¿ do¶wiadczenie w polerce itp. ale w malowaniu nie. Przed malowaniem oczywi¶cie obbadam dok³adnie forum, przygotuje siê od strony teoretycznej. A tu te nadkole i poni¿ej jeden z efektów mojej pracy ;)
Pozdrawiam serdecznie :)


 

b-rad
Wys³any: 2010-05-02, 20:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Napewno tego sam w gara¿u nie zrobisz, nawet byle paprok dobrze tego ci nie zrobi. Je¿eli nie chcesz mieæ ¶ladu to dobry lakiernik tylko i wy³±cznie który ma pojêcie o cieniowaniu. Lecz moim zdaniem i tak ró¿nicê bêdzie widaæ, je¿eli nei pomiêdzy elementami to na tylnych drzwiach przej¶cie bêdzie widoczne. Tymbardziej na tak paskudnym do lakierowania kolorze.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

dkk
Wys³any: 2010-05-02, 20:46   
0
UP DOWN


Posty: 7
b-rad, dziêki za odpowied¼, mia³em te¿ lakierowany ca³y tylny zderzak ( szkoda parkingowa, niewielka) i ¿e ubezpieczalnia sprawcy p³aci³a to przez ASO :) Wogle nie widaæ rzadnej ró¿nicy, b³otnik z tworzywa. Na pierwszym zdjêciu jest widoczny jego boczna czê¶æ. Co prawda ostatnio zauwa¿y³em, ¿e go nie zdemontowali do malowania, mimo to kolor nie ró¿ni siê nic a nic od reszty. Czy b³otnik to ju¿ co innego w lakierowaniu?
 

b-rad
Wys³any: 2010-05-03, 00:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Tylny zderzak jest ciemniejszy do b³otnika, a b³otnik jest znowu ja¶niejszy od drzwi... ¯e ty nie widzisz ró¿nicy to te¿ nie znaczy ¿e jej nie ma. Bo osoba która lakieruje chocia¿ trochê zauwa¿y 5x tyle rzeczy. Ró¿nica oczywi¶cie jest, ale moim zdaniem nie ma sensu lakierowaæ ponownie. Auto ma swoje lata, przebieg, jest u¿ywane, a nie stoi w gara¿u pod kocem i trzeba siê z tym liczyæ, i¿ idealne nie bêdzie. Teraz nawet w salonie mo¿na na lakierowana ponownie padake trafiæ.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-03, 09:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Do autora tematu! Jak ju¿ sam "pomalujesz" to "srebro" to koniecznie napisz jak wysz³o i ile ciê to w rzeczywisto¶ci kosztowa³o! A tak na powa¿nie kolego to tak jak napisali przedmówcy nawet siê do tego "nie dotykaj" z w³asnym pistoletem ,tylko jedz na lakiernie czy do lakiernika! Je¶li tak bardzo przeszkadza ci ta "widoczna" dla ciebie róznica odcieni! Pozdrawiam! :spoko:
 

dkk
Wys³any: 2010-05-03, 09:20   
0
UP DOWN


Posty: 7
b-rad, je¶li ró¿nica po ponownym lakierowaniu by³aby taka jak miêdzy drzwiami a zderzakiem to by mnie to zadawala³o, przynajmniej nie by³aby a¿ tak widoczna. Rozumiem, ¿e samemu to mogê tylko pogorszyæ sprawê.
b-rad napisa³/a:
Auto ma swoje lata, przebieg, jest u¿ywane, a nie stoi w gara¿u pod kocem i trzeba siê z tym liczyæ, i¿ idealne nie bêdzie.
No niby tak, tylko ¿e ja wrêcz wci±gniêty jestem i mam bzika na punkcie detailingu. Za sam wosk do auta dalm 600zl.

A co myßlisz o lakierowaniu przedniego zderzaka, ma on mase odpryskow jest z tworzywa. Fabrycznie ma on inny odcien od calosci ale ta roznica jest subtelna i nawet ciekawie samochod wyglada. Myslisz ze moglbym sie za to wziac samemu?
 

dkk
Wys³any: 2010-05-03, 09:28   
0
UP DOWN


Posty: 7
Robertlodz09, mas racjé, skoro ktos kto lakierowaniem sié zajmowal zrobil taka roznice w odcieniu to ja lepiej nie zrobie.. zastanowie sie jeszcze nad tym czy lakierowac, ale to pewnie po wakacjach. Mozecie polecic jakegos dobrego lakiernika z Lublina? Pozdrawiam :)
 

crystal
Wys³any: 2010-05-03, 10:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
dkk napisa³/a:
dbam o auto ponadprzeciêtnie

A spód konserwujesz?
 

baqo 
Wys³any: 2010-05-03, 10:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
dkk napisa³/a:
korci mnie ¿eby wzi±¶æ siê za lakierowanie tego boku oraz przedniego
dkk napisa³/a:
Proszê o radê, czy korekcja tego nadkola bêdzie w miarê mo¿liwa do zrobienia samemu?
jak polakierujesz ca³y bok to ró¿nicy na nim w odcieniu nie bêdzie,jak chcesz raz jeszcze tylko sam b³otnik przelakierowaæ ,to najed¼ na drzwi cieniuj±c i i po sprawie .
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-05-03, 10:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ja uwa¿am ¿e ró¿nica jest bardzo ma³a.
Zdjêcie ¼le wykonane, bo drzwi siê odbijaj±.
 

b-rad
Wys³any: 2010-05-03, 11:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
A ty w ogóle je¼dzisz tym samochodem? Czy tylko pod kocem go trzymasz? Bo ja jako¶ nie widzê sensu takiego pieszczenia samochodu, je¿eli zrobisz 5km i jaki syf by³ taki bêdzie ...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

dkk
Wys³any: 2010-05-03, 15:23   
0
UP DOWN


Posty: 7
crystal napisa³/a:
A spód konserwujesz?

tak w zesz³em roku zakonserwowa³em ca³e podwozie ¶rodkami Noxudol.

b-rad napisa³/a:
A ty w ogóle je¼dzisz tym samochodem? Czy tylko pod kocem go trzymasz? Bo ja jako¶ nie widzê sensu takiego pieszczenia samochodu, je¿eli zrobisz 5km i jaki syf by³ taki bêdzie ...


Ja lubie picowaæ auto to takie moje hobby ;) . Godzinami siedzê na forum o detailingu. Je¿d¿ê, normalnie u¿ykujê auto. No np. czyszczenie glink± potem jaki¶ cleaner i na to wosk Zymol Glasur i mam spokój na 4 miesi±ce z woskowaniem. Zazwyczaj myjê co tydzieñ, pian± aktywn± ph neutraln± Valet Pro jako pre-wash i szamponem Duragloss (nadaje ¶wietny po³ysk, "wet-look" nie zmywa wosku i ostatnio zauwa¿y³em, ¿e mam efekt
niewidzialnej wycieraczki). Auto po 500km jazdy autostrad± i sp³ukanie pian± wszystko ³adnie schodzi, a auto wygl±da rewelacyjnie przez ca³y ten czas. Ostatnio mój znajomy postawi³ auto pod blokiem i tam malowali elewacjê. Okaza³o siê ¿e drobinki farby zakry³y mu ca³e auto, bardzo siê przerazi³ bo to nowy samochód ale dziêki dobremu woskowi wszystko ³adnie zesz³o. Polecam ka¿demu co nie orientuje siê w detailingu i na czym to polega, moim zdaniem najfajniejsza praca jak± widzia³em http://forum.kosmetykaaut...highlight=aston

Uff rozpisa³em siê ;) Ale przechodz±c do sedna sprawy
baqo napisa³/a:
jak chcesz raz jeszcze tylko sam b³otnik przelakierowaæ ,to najed¼ na drzwi cieniuj±c i i po sprawie .

czyli mam rozumieæ, ¿e móg³bym sam spróbowaæ? chcia³bym.. jak ju¿ to przedni zderzak polakierujê i jak wyjdzie dobrze to wezmê siê za nadkole, je¶li nie to dam zderzak i nadkole lakiernikowi :)
na razie zielony jestem w temacie lakierowania, wiêc nie wiem jak to bêdzie na pewno musia³bym kupiæ kompresor z 2 t³okami (znany tutaj na forum ) i do tego dobry pistolet, gara¿u jako takiego nie mam przygotowanego pod k±tem lakiernictwa..
 

siwy_1981 
Wys³any: 2010-05-03, 21:42   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
Oddaj autko do lakiernika, który zna siê na rzeczy. Niech polakieruje ci b³otnik wraz z cieniowaniem na s³upku tylnym i drzwiach. Przej¶cie odcieni bêdzie ³agodne i nie bêdzie razi³o w oczy. Robi±c to samemu narobisz sobie tylko dziadostwa, zw³aszcza ¿e srebro b³êdów aplikacji nie wybacza, a cieniowanie tego koloru na pewno ci nie wyjdzie.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-04, 07:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego zanim zaczniesz samemu "malowaæ" ten swój samochód to proponuje zrobiæ taki "ma³y kosztorys" tego co musisz kupiæ aby móc spróbowaæ "swoich si³"! Po sporz±dzeniu go bêdziesz wiedzia³ co jest bardziej op³acalne: zakup i wlasne "malowanie" czy zlecenie i polakierowanie przez lakiernika :tak: O efekty twojej pracy nie muszê sie martwiæ ,gdy¿ ju¿ teraz wiem jak ten samochód tj "pomalowane" elementy bêd± wygl±da³y w stosunku do pozosta³ych :tak: Mo¿esz mi wierzyæ lub nie ale bêdzie bardzo ale to bardzo du¿a ró¿nica!!! Ale tak jak napisa³em wcze¶niej ,jak ju¿ "pomalujesz" to napisz nam ile ciebie to kosztowa³o w rzeczywisto¶ci i czy by³o warto. Nie omieszkaj podes³aæ równie¿ "foto" swojego "dzie³a". Ale widz±c po twoich wiad. ¿e dbasz o swój samochód to wierz ¿e efekt twojej pracy bedzie bardzo razi³ ciebie w oczy jak i innych którzy bêd± "ogl±daæ" ten samochód! ^^ Pozdrawiam i ¿yczê du¿o ,ale to bardzo du¿o powodzenia :spoko:
 

dkk
Wys³any: 2010-05-04, 08:39   
0
UP DOWN


Posty: 7
no to ju¿ wszystko jasne, nie bêdê siê za to bra³, raczej zostawiê to tak jak jest bo szkoda mi drzwii lakierowaæ. dziêki za cenne rady, na pewno pozwoli³o mi to spojrzeæ okiem fachowców na mo¿liwo¶ci korekcji i podjêcie odpowiedniej decyzjy. co do kosztów to ja na to nie patrzê, po prostu lubiê co¶ porobiæ samemu przy aucie :D raczej pozostanê przy pielêgnacji i nie bêdê zapuszcza³ siê dalej ;) .
Pozdrawiam :)
 

misiek707
Wys³any: 2010-05-08, 15:53   
0
UP DOWN

Posty: 126
Lubisz pielêgnowaæ auto a chcesz zostawiæ tak ¼le dobrany odcieñ lakieru :/ Wed³ug mnie co¶ nie teges. Ja bym to poprawi³... Okropnie siê odró¿nia ten b³otnik :/
 

pardul
Wys³any: 2010-05-08, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 3
b³otnik wygl±da hmm jakby by³ nie od tego samochodu
pamietam jak kiedys jak jeszcze by³em pomocnikiem lakiernika w fordzie , meczy³ sie starej daty lakiernik z zacieniowaniem dzrwi od sharana (kawa³ blachy)
az w koncu mowi szkoda czasu , na tym sie scieniowac nie da , [...]³ w pionie motyla
(ruchy mia³ jak ninja)
lakiernicy na szkoleniu app z 3 serwisów nie mogli wyjsc z podziwu
 

obcy_69
Wys³any: 2010-05-30, 13:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
kolego ddk..jak Cie tak meczy ta roznica a jestes z okolic Lublina. Podjedz do Piask , a konkretnie przejedz wiadukt na dwupasmowce, zerkajac caly czas na lewa strone ..Po paruset metrach powinienes zobaczyc niewielki garaz blaszany i moze kilka aut na placu..Nie wiem czy jeszcze posiada ten nr tel.603720273.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group