Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
piotr--21
Wys³any: 2007-06-22, 23:34   jak pomalowac
0
UP DOWN

Posty: 3
musze pomalowac maske i zdezak metalikiem oba elemety sa nowe pomalowane ciemnym podkladem czy do malowania wystarczy je tylko zmatowac i odtluscic?
czy farbe i lakier mam rozrabiac z rozpuszczalnikiem jak tak to w jakich proporcjach
ile warstw farby a ile lakieru
jak dlugo mam czekac z polozeniem lakieru
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-06-23, 23:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No dobra ! Od czego zacz±æ ja bym za cz±³ od sprawdzenia elementów czy nie ma na nich wgnieceñ. Je¿eli jest ok to zmatuj to papierem na sucho 340 lub wy¿ej od wewn±trz mo¿e byæ scierka do matowania np. scotch brite 3M. Po³u¿ na to podk³ad akrylowy w szaro¶ci odpowiadajêcej danemu kolorowi. Zmatuj podk³ad na mokro papierem 800. Na to k³ad¼ bazê apo 10-15 min lakier Co do zde¿ako to trzeba u¿yæ ¶rodka do matowienia plastyków który usówa teflon ( pozosta³y na elementach z formy) nast.epnie nak³adamy promotor Przyczepno¶ci do plasitków ( podk³ad do plasitków) na to podk³ad akrylowy itd. Je¿eli zde¿ak jest b.miêkki trzeba dodaæ plastifikatora do podk³adu i lakieru ok. 10%-15%.
 

piotr--21
Wys³any: 2007-06-26, 18:13   
0
UP DOWN

Posty: 3
a ile warst farby i czy mam ja zozrabiac z rozpuszczalnikiem?
Oba elementy sa juz pomalowane podkladem wiec czy wystarczy zmatowac i odtluscic?
I czy lepiej jest malowac je zdjete czy przymocowane do samochodu?
Czy mam odcinac na blotnikach?
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-06-27, 18:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Je¿eli elementy masz ju¿ w podk³adzie to sprawd¼ czy rozpuszczalnik którego chcesz u¿yæ nie bêdzie ich wa¿y³, przematuj element tak aby go lekko przetrzeæ do blachy lub plastiku i potrzyj rozpuszczalnikiem jak siê nic nie bêdzie odwijaæ to jest ok ( Ja parê razy trafi³em ¿e siê wa¿y³ ).Podk³ad najczê¶ciej w proporcji 5:1+15-25% rozpuszczalnika. Je¿eli jest to baza 2k to rozrabia siê j± z rozcieñczalnikiem 1 do 1, k³adziesz jej dwie pe³ne warstwy ( ka¿da musi wyschn±æ ) potem po wyschniêciu drugiej nak³adasz wypy³kê ( czyli ustawiasz ziarno metaliczne ) w zale¿no¶ci od odcienia koloru mo¿e byæ wymagana sucha lub wilgotna ( ja robiê przewa¿nie dwie suche ). Jak wykonaæ such± wypy³kê ? A no trzeba zwiêkszyæ odleg³o¶æ pistoletu od materia³u mo¿na te¿ trochê na pistolecie przykrêciæ ilo¶æ bazy. Suche wypy³ki rozja¶niaj± odcieñ a mokra przyciemnia i lepiej pokrywa rysy, ale to musisz sam wybadaæ. Ja czasem robiê natrysk próbny na kawa³ku blaszki z ró¿nymi wypyleniami i sprawdzam z rozpolerowanym oryginalnym lakierem na aucie który bardziej wchodzi. Lakier w zale¿no¶ci jaki masz musi byæ opis proporcji na opakowaniu, MS k³adziemy 2 pe³ne warstwy a HS mo¿na na 1,5 warstwy czyli 1 lekka a druga pe³na bez odparowania. Je¿eli dobrze trafisz z kolorem ( wypy³ki ) to nie bêdziesz musia³ cieniowaæ b³otników.
 

piotr--21
Wys³any: 2007-06-28, 20:10   
0
UP DOWN

Posty: 3
2k co to znaczy?
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-06-28, 22:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
2K oznacza system lakierniczy zawieraj±cy podk³ady, pigmenty, utwardzacze, rozpuszczalniki , lakier bezbarwny oraz dodatki. Z tego wszystkiego mo¿na uzyskaæ: • Jednowarstwowy kolor solid/bezpo¶redni po³ysk
• Jednowarstwowy metalik
• Pow³oki bazowe
• Barwione lakiery nawierzchniowe
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group